The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Howard Wolowitz

Howard Wolowitz

Howard Wolowitz

Kosmický inženýr a astronaut, který žil až do třicítky se svou matkou. S Rajem a Leonardem se seznámili v práci.Howard Joel Wolowitz, M.Eng. je vyznáním Žid. Jako jediný ze čtveřice kluků nemá doktorát, pročeš je častým terčem posměchu Sheldona. Získal titul „inženýr“ na MIT a plodem jeho práce je vesmírný záchod umístěný na Mezinárodní vesmírné stanici. Navrhl satelit, který obíhá kolem největšího měsíce Jupiteru.

(Howard v pilotní epizodě, kdy se snažil skórovat u Penny. Foto: CBS)


Howard jakožto seriálová postava ušel pořádný kus cesty. Ze slizkého, nezdvořilého geeka, který nemyslel na nic jiného, než jak sbalit veškeré sexy holky v okolí, skončil jako první z party v chomoutu. Nebál se k balení používat kouzelnických triků, hlášek v cizích jazycích, či falešného tetování. O panenství přišel se sestřenicí z druhého kolene, Jeanie. Prožil si románek také s Leslie Winklovou a Pennyinou kamarádkou Christy.

Howarda jsme poznali jako klučinu, který stále bydlí se svou tlustou židovskou matkou a nemá pro ni dobrého slova. Přese všechno ji miloval a velmi ho zasáhlo, když v roce 2014 zemřela ve spánku. Svého otce si nepamatuje, opustil rodinu, když byl Howie ještě dítě. Po letech ho vyhledal jeho nevlastní bratr, ale s otcem se zatím na obnovení kontaktu nepracuje.

Jeho nejlepším přítelem je Ind Rajesh a ani jeden zcela nežije podle náboženských zásad. Obléká se ve stylu šedesátých let a jeho poznávacím znamením jsou roláky. Vlastní kolekce figurek superhrdinů a spoustu komixů. Leč má jen jeden pásek do kalhot, potrpí si na střídání přezek. Vlastní auto a druhou největší Vespu, jaká se v době koupě vyráběla. Mluví anglicky, francouzsky, rusky, mandarínsky, persky a pochopitelně klingonsky. Ovládá také znakový jazyk.

NASA vybrala Howarda, aby se stal součástí týmu, který bude instalovat teleskop na Mezinárodní vesmírné stanici. Přes svůj strach ze smrti ve vesmíru Howard nabídku přijal, splnil si svůj sen a stal se astronautem. Ještě před odletem se stihl oženit s mikrobioložkou Bernadette, kterou mu dohodila Penny. Bernadette je stejně drobná jako on, a když se naštve, až nezdravě připomíná Howardovu matku. Bydlí společně v domě Wolowitzových, který se Bernie snaží rekonstruovat.

(Howard s manželkou Bernadette. Foto: CBS)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
West

Nejvtipnější postava, a hlášky mezi ním a jeho matkou jsou fakt legendární. On je hlavní důvod proč na ten serial dokážu koukat, nechápu jak může být podle lidí vtipnější Sheldon, kterého mám chut každou chvíli zabít. :D

24.3.2017 | 16:09:33
KaraSnowAllen

Jeho humor neomrzí.

8.3.2017 | 18:45:11
Mesquite

Doktor Cooper Doktor Howstadter Doktor Kootrapali Howard Wolowitz

1.3.2017 | 13:21:34
ČervZakrslík

Nejlepší postava v seriálu.

22.1.2017 | 21:49:00
Bandicoot

Já ho hrozně žeru, za ty jeho úchylný forky a celkově libově stírá ostatní. Je to nej postava pro mě

20.1.2017 | 8:54:26
Brebto

Suprový komik a imitátor. Škoda, že je střed Sheldenova posměchu (podlě mě by to bylo lepší u Rajeshe). Ale i tak je boží. Vyzná se ve World of Warcraft. Určitě 100%

16.11.2016 | 20:40:56
VampKošilka

Postava dobrá, taková třešínka na dortu. Kdyby nebyl podpantoflák, dám plné hodnocení, takto „jen“ 80%.

25.8.2016 | 10:10:22
vipeerr

snad jen první a druhá série stála na Sheldonově charakteru ale od té doby je pro mě králem a tahounem humoru celého seriálu Howard. Působí na mě jako zkušený komik a imitátor. Na všechny ostatní si člověk nějak v průběhu seriálu zvykne a již vtipy neohromí ale Howard dokáže být vždy o trošku perverznější a vtipnější než naposledy. Oblíbenec ale bohužel trochu podpantofel :)

6.3.2016 | 20:58:12
Ruthren

Takové to „koření“ seriálu, dává dobré hlášky, ale jako postava za moc nestojí, měl by si víc stát za svým, ta jeho bloňdatá fúrie mu kontroluje život :-)

15.2.2016 | 19:20:27
Jupijow

nebavi me.

14.1.2016 | 11:52:30

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Partneři

Hlídejte si nás