The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Astrofyzik s vrozenou sociální úzkostí z ženského pohlaví.Dr. Rajesh Ramayan (neboli „Raj“) Koothrappali, Ph.D. je zaměstnancem univerzity CALTECH v oboru astrofyzika, který se narodil v indickém Novém Dillí. Pochází z bohaté rodiny a to především díky práci jeho otce, který je gynekologem. Žije sám v apartmánu v kalifornské Pasadeně, kde mu dělá společnost jeho fenka yorkšírského teriéra Skořička (v originále Cinnamon). Je nejlepším kamarádem Howarda Wolowitze a s ním se prakticky ke každé příležitosti objevuje v bytě 4A, kde bydlí Sheldon a Leonard.

Raj se přestěhoval z Indie do Kalifornie po vystudování univerzity v Cambridge. V Pasadeně na půdě CALTECHu potkal Howarda, se kterým se spřátelil natolik, až byli považováni za partnery. Ve své kariéře astrofyzika získal několik úspěchů (především však místo v žebříčku v magazínu People, Newcombovu cenu a objevení objektu rotujícího kolem Země). Osobní život je o něco komplikovanější. Pro Raje byla totiž typická jeho sociální porucha, kdy nemohl střízlivý mluvit s jinými ženami (kromě jeho matky a sestry), ovšem od doby, co ho opustila jeho přítelkyně Lucy, dokáže plynule komunikovat s opačným pohlavím. To vedlo k navázání poměru s Emily Sweeney.


(Raj zjišťuje, že může mluvit se ženami, když se napije alkoholu. Foto: CBS)

Paradoxně nemá v oblibě indické jídlo, muziku a kulturu, o které ho Sheldon často poučuje. I přes jeho víru, která považuje krávy za posvátná zvířata, rád konzumuje hamburgery v místní Cheesecake Factory. Je milovníkem nejrůznějších komiksů, červené knihovny a kultovních filmů (i vyloženě „ženských“ snímků). Sám o sobě přiznal, že je metrosexuál, což lze vypozorovat z jeho přehnané péče o svou postavu a pleť. Jeho závislost na penězích jeho rodičů (respektive otce) je často velmi znát a nemá problém to dávat najevo. Je hodný, empatický, nápomocný a pečlivý. Častokrát nerozumí americkým slangovým výrazům a jeho výslovnost vypovídá o tom, že se skutečně v USA nenarodil.

S rodiči v Indii udržuje styky pomocí webkamery. Má výjimečný vztah s jeho sestrou Priyou, kterou chrání za každé situace (naposled proti milostnému vlivu Leonarda). Mezi jeho další sourozence patří další tři bratři a jedna sestra.

S přítelkyní Emily se seznámil přes seznamku. Dala mu druhou šanci po nevydařeném prvním setkání a ukázala se jako tolerantní vůči jeho stydlivosti a sociálním úletům. Občas ho docela děsí její láska k hororům a sám Raj cítí, že pro něj nebude tou pravou, nicméně nedokáže se s ní rozejít.

(Raj s Emily v jeho bytě. Foto: CBS)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Mesquite

Nechal bych ho s Emily

1.3.2017 | 13:22:21
marshal_absinth

teď v nových seriích pro mě jednoznacne top1. Drží pořád děj seriálu, který je o nerdech a loserech bez holek. :)

26.2.2017 | 18:25:39
Michiko Karasu

Někdy je vtipný, ale neuvěřitelně mě irituje jeho přístup k penězům – rodiče bohatí, koupím si všechno, oni to zaplatí. Proto u mě má velmi nízké hodnocení a je ze všech hlavních postav u mě nejméně oblíbený. Evidentně i se ženami to má obdobně, myslí si, že mu každá skáče kolem krku, najde si jednu a je ochotný jít za jinou.

12.1.2017 | 22:12:43
Brebto

Dokáže pobavit. A měl svou origo vadu! 100%

16.11.2016 | 20:47:38
Ruthren

Do každého seriálu už dnes patří tzv. sociálně přijatelný mix, když ne černocha, tak aspoň Inda :-) ale je dobrej. Štvou mě ale ty jeho nálady, kdy se chová jak bukvice nebo ženská na periodě.

15.2.2016 | 19:23:13
Jupijow

Nejpromenlivejsi postava celeho serialu, jednou sympatak, jednou z nej delaji uplneho blbouna. Zalezi tedy na jaky dil se divate.

14.1.2016 | 11:51:59
Udo

indickej špekoun s hlasem bukvice

26.2.2015 | 5:51:52
im_denisa

Vždycky mě pobaví :)

24.2.2015 | 14:23:11
KarlCZ

SO MANY GOBLINS! :D

14.9.2014 | 14:00:33

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Partneři

Hlídejte si nás