Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

HeisterCz

#9006 crazytunny: Benjen myslím nemohl za Zed, kvůli tomu kouzlo, takže zdržel wighty, aby mohl Jon odjet. Já v tom logiku vidím.

17.8.2017 | 7:44:18
HeisterCz

#9014 Arianus: takovej sociopat

17.8.2017 | 7:46:07
montik

Uživatel Sloth v hodnocení píše, že se kdesi před rokem dočetl, že Jon bude létat na ledovém drakovi. Já myslím, že má rezervovaného Rhaegala a ledový drak je celkem logicky pro Nočního krále, ale neví o tom někdo něco?

17.8.2017 | 9:06:32
montik

#9020 HeisterCz: Ano, také bych řekl, že Benjen za Zeď nesmí…nesměl…:-)

17.8.2017 | 9:12:20
montik

#9011 ferino94: Podle mě Noční král čekal právě na draky. On vůbec nikam nepospíchá a celou dobu se chová tak, že má spoustu času:-). Nakonec zima ještě nepřišla. Já jsem to četl tak, že to byla vlastně především akce Nočního krále, i když to mělo být naopak, a že Viseriona jako reinkarnaci charakterově povadlého Viseryse si vlastně vybral.

#9028 černovláska
17.8.2017 | 9:16:49
repetalek

Bombardéry úplně na piču když je sundá rampouch a ještě k tomu zůstanou po sestřelení funkční. Chtělo, by to posílit štíty a nějakou autodestrukci. Sněhulák začíná být nesmrtelný, ale jenom než ho přefikne dračice, blond vdova.

17.8.2017 | 10:14:48
pajajs

Můj tip na smrt Malíčka je ten, že Arya zabije tu ženu co viděla, jak pomáhá Malíčkovi, bude se za ni vydávat a potom ho zabije.

17.8.2017 | 11:09:54
černovláska

#9025 montik: Přesně, taky mi přijde, že si to celý docela užívá, nikam nespěchá a hodí se mu to do karet. A nějaký „ztráty“ na jeho straně, způsobený příletem Dany, když si tak snadno tvoří armádu, jsou mu asi docela šumák, navíc, když má teď jako kompenzaci ledovýho Viseriona.

Blbý na tomhle díle, potažmo celý sérii, je, že se sice konečně děje to, o čem většina věděla (nebo se alespoň domnívala), že se stane, ale teď, v tom najednou zběsilym tempu, s nelogickými kroky apod. nás to prostě sere. Čekali jsme víc, byli jsme zvyklí se nechat napínat, právě pro ty jednotlivý, dýl trvající (a na několik epizod i osobu vynechávající z pozornosti), kroky, byl tenhle seriál něco special. Teď jedna velká dlouho očekávaná událost střídá druhou, postavy se potkávaj jak na bežícím páse, aniž by se věnovala pozornost tomu, jak se kde ocitli a čím prošli a třeba vzájemný chování Dany a Jona je tak cheesy, že je mi z toho úplně smutno a trapno. Dva odborníci na dlouhý upřený pohledy, fakt se hledali. Zkrátka, to jaký obrátky teď nabírá válka živých vs. mrtvých, úplně přebíjí to, co jsme většinu předcházejících šesti sérií sledovali a já dostávám strach, že namísto logického, do sebe zapadajícího vysvětlení toho, proč která postava absolvovala to, další ono (Arya jako muž bez tváře, vyléčený Jorah, Cersei čekající na smrt valonquarovou zásluhou, Hora, Ohař, Brienne…), se to nějak odbyde, protože kdo by se tím zabýval, když tu máme Night Kinga na drakovi.

#9030 montik
17.8.2017 | 12:52:01
WindomEarle

ale obdivuju nasich 7 statecnych. Tolik noci tam byt obkliceni WW. Muselo byt narocne :)

17.8.2017 | 12:57:44
montik

#9028 černovláska: Asi bych trochu bránil tvůrce seriálu:-), protože když se člověk podívá, kde skončily knížky, tak se zdá, že alespoň na papíře mají Písně ledu a ohně docela daleko k nějakému završení. A totéž se určitým způsobem svezlo se seriálem. V určitém bodě bylo nutné říct si, fajn, není to sitcom, nemůžeme ten seriál táhnout ještě dalších deset let. – Stejně už není podle čeho, protože literární předloha chybí.

Četl jsem i trochu jiný pohled na celou věc z hlediska HBO, které žije z předplatitelů. A počet nových abonentů už dramaticky nenarůstá, seriál i přes svou popularitu vyčerpal svůj potenciál. Ti, co jej chtěli sledovat, si už HBO pořídili a zbytek si ho obstará jinak:-). A tak se naplánoval konec a nyní se do zbývajících sérií musí vejít úplně vše, aby došlo k nějakému uzavření. (Tak, jak to píšeš:-).) Jenže uzavřít Hry o trůny je docela oříšek:-), protože G.R.R.Martin toho rozehrál tolik, že i přes redukci postav, by mohly vyvstat otázky, a co se stalo s tím a s tím? Osudy hlavních postav asi tedy budou uspokojivě vysvětleny, ale tempo vyprávění skutečně narůstá. Další nevýhodou je velký počet herců, které je nutné platit a spolu s digitálními triky, je tenhle seriál zkrátka docela dost drahý. Dějových linek je také hodně a tak je problematické nějaké ucelené příběhy do jedné epizody vůbec nacpat a to vše při napjatém rozpočtu. Takže televize snížila počet dílů a trochu je natáhla, aby nebyl děj zredukován jen na jednotlivé prostřihy. I tak to samozřejmě občas skřípe:-). Nakonec většina seriálů skončila, buď pro nezájem diváků, anebo proto, že rostly náklady (především platové). V případě GoT bude problém nejspíš v samotné realizaci fantasy světa s mnohými dějovými liniemi a souboji.

Určitě nepodezírám scénáristy nebo režiséry, že by byli natolik hloupí a nedocházela jim většina toho, co tady píšeme v diskuzích:-). Ale přání a vize, jak seriál natočit a následné možnosti, jak ho v daných podmínkách stvořit, jsou bohužel asi o něčem jiném.

A pokud jde o Dany a Johna. Vlastně od nich nic jiného, než srdce na dlani přes celou obrazovku nečekám:-), protože se potkali patrně dva největší klaďasové z celého seriálu. Jon byl vždy tak trochu naiva a dobrák od kosti a Daenerys je prostě Daenerys – pečovatelka, odborářka a dračí královna:-). Daenerys si nějakého toho chlapíka na ukrácení dlouhých nocí v minulosti našla, ale takový Jon žil až na Ygritte jako mnich. To už i ten Sam je poslední dobou čipernější… Vlastně se lordu Sněhovi není co divit, že je s D. celý vykulený:-). Není nad to, když si „holka“ pro svého kluka přiletí na drakovi, aby ho odvezla domů z výletu s partou přátel za město. To pak roztaje kde kdo:-).

Ne, dělám si samozřejmě legraci, ani já na tyhle hřejivé scény příliš nejsem, ale říkal jsem si, co s tím jiného udělat? Protože Jon umí aplikovat jen, jak by řekla Ygritte hlubokým hlasem: „Jsem Jon Sníh ze Zimohradu.“ a pak být takový zamrzlý a zastydlý, anebo z něj naopak ukapává až stříká dobro všemi směry:-). Ti dva se zkrátka hledali, i když jim to patrně dlouho nevydrží…:-)

17.8.2017 | 13:43:43
SsOoP

Nejnovější epizoda online na: https://serialhd.cz/…07e06-online

17.8.2017 | 15:40:40
T_Jennys

#9000 HeisterCz: Možná se pletu, ale mám za to že za zdí se promění každá mrtvola, proto je přece pálí ne?

#9034 HeisterCz
17.8.2017 | 15:41:31
Stanniss

Cau na edne ma mit 6 epizoda 1 hodina 12 minu ale ke stazeni je v delce 66 min nevite jestli je cela? Kde je tech zbylich 6 min? Dik

#9040 Caligos
17.8.2017 | 16:26:53
HeisterCz

#9032 T_Jennys: Ano, už sem se opravil :-(

17.8.2017 | 17:59:41
Summerisgone

Tak máme novou epizodu za sebou. A jak se říká, lepší dříve než-li později. Epizoda byla sice epická, ale i tak měla své mouchy, ne-li přímo masařky. Gendry je po otci dobrý kladivář a po matce zřejmě maratónec. Pokud ještě přidá skok přes Zeď, tak máme nového Šebrleho.

Výprava za Zeď, aby měla i Cersei svého zombíka (nehledě na to, že už jednoho má), byla čuňárna od první chvíle. To nemohlo jinak než skončit zabijačkou. Podle mě se mohl najít rozumnější důvod jak by Noční Král získal svého Soptíka. Nevím na co jiného než-li na armádu mrtvých mohli tak asi narazit. To čekali mrtvého „vlka samotáře“? Takových moc nebylo, většinou se jednalo o pěknou smečku. Co mě ale překvapilo, tak že po zabití bílého chodce se jeho družina rozplynula. Až tedy na jednoho (= jaká náhodička). Dosud jsem si myslel, že se za Zdí každý mrtvý mění na „nemrtvého“. Inu to je asi dobré vědět.

Jinak názorná ukázka toho, že zombíci dokážou býti hodně rychlí, když teda chtějí. Viz také Tvrdej domov a Tříoká vrána. Takže je nesmysl, že roky putují ke Zdi. Byli by tam hned. Spíše se celou tu dobu zhmotňují, zesilují a vyčkávají na příhodný okamžik. Jsou si dobře vědomi, že přes Zeď zatím neprojdou. Ale to se již teď zřejmě změnilo. Zajímavá myšlenka je snad ta, že se Noční Král dal do pohybu následkem znovuzrození Draků. Může to mít souvislost!?

By mě také zajímalo, jakým způsobem namontovali na Draka řetězy. Když se evidentně bojí vody. Možná si platí své potápěče. Myslím že ani Honza z Železných ostrovů neházel v době své největší slávy tak daleko, a to ještě s pořádným rozběhem. Tady mi těch pár kroků od Nočního Krále chybělo. Bylo to takové statické a nereálné. Trochu úsměvné bylo, jak si družina neohrožených bránila svého lapeného zombíka, když jim šlo doslova o kejhák. To by byla asi moje poslední starost. Noční král házel na letícího draka, protože dobře ví, že se bude točit ještě osmá řada. Jon Snow chtěl ukázat před odletem Daenerys, že je to chrabrý bojovník a ne žádná měkkota, která by si nezasloužila své ostře řezané tělo.

Strýček Benjen měl smutný osud. Stal se jakýmsi mezičlánkem mezi životem a smrtí. By mě zajímalo co ty dlouhé roky za Zdí dělal. Každopádně jeho osud byl spjatý tak silně se Starky, že jim vždy přispěchal na pomoc v ten pravý okamžik. Navíc Jeho koule jistě nezebaly. Měl je pěkně rozpálené. Rozhovor Sansy s Aryou celkem nuda, zbytečně zdlouhavé a o ničem. Co asi udělal Euron Yaře? To tam měli šoupnout!

#9036 HeisterCz
17.8.2017 | 18:27:29
HeisterCz

#9035 Summerisgone: Mě by kur** zajímalo co dělají Neposkrvnění. Oni netrpí hladem ? A nebo žerou zdechliny lannisterských vojáků?

#9037 HeisterCz
17.8.2017 | 20:08:56
HeisterCz

#9036 HeisterCz: jinak na tebe sem tu urážku nemyslel

17.8.2017 | 20:09:27
enzo_cz

Naprostý souhlas s posledními komentáři. Akce dobrá, vizuál super, ale děj je na můj vkus strašně překotný, logika místy postavám / tvůrcům u zad.le… někdy mám srach, jako by to už chtěli mit z krku.

17.8.2017 | 21:51:03
marecek8

Skvelo sa na to pozerá, ale niečo mi na tejto sérii proste chýba. Neviem, či to je tým, že nemajú predlohu a veľmi sa ponáhľajú, aj keď tu nesie vinu HBO, keďže im dali len 7 epizód (niekto asi pýtal veľa, čo?). Dej tejto série by sa pokojne dal roztiahnuť do 10 epizód ako po minulé roky a možno by to všetko nepôsobilo tak čudne. Rozhodne to nabralo až prirýchle tempo, čo je v niektorých veciach dobré, ale dosť často to pôsobí až priveľmi rušivo, niekedy až nelogicky.

Arya a Sansa… podľa mňa úplne zbytočná a nudná linka. Radšej by som sa vážne pozrel na toho Eurona, ako tu niekto spomenul. Ešte aj Cersei a Jamie by boli určite lepší.

17.8.2017 | 22:27:31
Caligos

#9033 Stanniss: No jestli ses na to díval, tak ti musí být jasné, že je ta leaknutá verze o něco málo zrychlená a celou dobu se obraz seká, dále je tam špatná kvalita zvuku.

#9041 Mixam
18.8.2017 | 10:56:36


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama