Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

mrdopuch

produkce už si je bohužel natolik jistá úspěchem, že se ani nesnaží předstírat kvalitní filmařskou práci. Po bitvě se přidá k Denerys cca 50 lenistrů, protože jsou líní dělat větší dav a trpaslík tam lítá v záběrech z jedné strany na druhou, protože si skriptka nedokáže ohlídat pravou a levou. Tak okaté chyby se neobjevují snad ani v ordinaci v růžovce…

14.8.2017 | 16:21:04
Moor8

Opět trošku ukecanější epizodka, ale dobrá. Škoda Tarlyů. Doufal jsem, že se dočkáme scény, kdy Sam získává Parožnatý vrh a možná i vysokou zahradu, až Dany s Jonem vyhrají, a jeho taťka puká vzteky. Ale chápu přístup Dany. Jednal bych stejně. Malíček nám zase kuje pikle, jsem rád, že ho má Arya na očích. Myslím si, že by bylo skvělé, kdyby Jon požádal Dany o taxíka na zimohrad a pak na východní hlídku na hřbetu draka. Jen se stavit doma, říci, že se nějak dohodli a ukázat jak jsou draci úžasní. Myslím, že by to všem lordům zavřelo pusy. Vzít jen Jona a muži by za ním na východní hlídku pak přijeli lodí.

Co se týče té výpravy za zeď, tak nějak nevím, co čekají, že se jim povede. Mrtví se těžko budou trousit po malých skupinkách, takže narazí na celou armádu a proti X tisícům mrtvých zmůže pár mužů? A i kdyby narazili na oddělenou skupinku a povedlo se jim jednoho z nich „zajmout“, tak je mrtví budou pronásledovat a nemohou utíkat v takovém počasí několik dní bez přestávky a spánku. Mrtví nepotřebují odpočívat, takže by je brzy dopadli. A i kdyby se jim to náhodou povedlo, tak jak ho dostanou přes zeď? V posledním díle šesté série Benjen říká, že zeď netvoří jen led a kamení, ale i kouzlo, které chrání lidi před tím, co je za zdí a mrtví nemohou projít. Nevíme přesně, jak to funguje, ale buď tam bude nějaká pro mrtvé neproniknutelná bariéra a nebo jakmile se dostane ke zdi, tak se z něj stane jen obyčejná mrtvola. Jsou tu ti mrtví z první série, ale ti obživli až na druhé straně zdi. Kdo vím, jak to funguje.

Ke všemu tomu mě napadá jedno řešení. NK naší skupince dovolí, aby jednoho mrtvého zajala. Bude na oko dělat, jakože se tomu snaží zabránit, ale ve skutečnosti je to jeho záměr. Co když skutečnost, že živí převezou mrtvého přes zeď, to kouzlo zlomí a NK na tohle čeká. Proč by jinak s útokem otálel tak dlouho? Armádu má celou od Tvrdomova a ten není pochodem tak daleko. Takže v šestém díle se budou fajtit s mrtvými a v sedmém převezou jednoho přes zeď a my uvidíme její pád, což bude finále série.

#8945 Badmaniak #8972 ori
14.8.2017 | 18:22:21
HeisterCz

Proč proboha Davos neohrabal ty mrtvoly, aby si vzal nazpět ty zlatáky?Jinak se mi díl líbil, ale doufal jsem, že Dickon poklekne.

14.8.2017 | 19:10:08
crazytunny

BTW jestli bude Jon létat na Rhaegalovi, bude to dost vtipná hříčka osudu že :)

14.8.2017 | 19:39:01
Badmaniak

#8942 Moor8: To už je asi pátej konetář, kdy si někdo myslí, že Arya ho sleduje a má něco navrch. :D Dyť Malíček s ní jasně zametá a Arya nemá ani šajna, že ji oblbuje a myslí si, jak má Malíčka pod dohledem. :)

#8955 montik
14.8.2017 | 20:25:33
HeisterCz

Zajímalo by mě co ted momentálně dělá Euron, Šedý Červ, Theon, Asha a tak dále..

14.8.2017 | 20:32:54
nethurinnas

Já teda nevím, ale příjde mi to už jako fanfikce. Jo je to epický a při setkání postav co se dlouho neviděli mě příjemně mrazí, ale je toho moc. Jako kdyby se najednou scénáristi urvali ze řetězu a chtěli nám dát všechno co chceme. Nejsem si moc jistej jestli je to dobře. K tomu mi pár dost důležitejch věcí nesedí. Jak se na začátku J a B vynořili na druhý straně jezera(nebo co to sakra bylo) z pod hladiny tak jsem vyprsk smíchy.(Jamie v brnění a bez ruky a vláčející ho Bron jsou najednou pro Dany, draka a hromadu jejích ozbrojenejch přisluhovačů nejspíš neviditelný jakmile se ponořej do vody) Nechápu proč se Jon & friends rozhodli jít pro zombíka? Pro Daenerys by to mohla bejt páka proč se dát na sever, ale to vážně někdo z nich čeká že to nějak změní Cersein názor? Minimálně Tyrion by měl vědět že je to kravina. I kdyby nebyla těhotná tak už neměla co ztratit. Zombík nezombík šla by po nich i kdyby marně. A Arya? „Urazili Jona hur hur všechny zabít!“ co to sakra mělo bejt. Teda pokud to jenom nehrála na Malíčka. A kam sakra jede Tarly? Skoro přesvědčil velmistra a teď se na to jen tak vyprdne a útěkem a krádeží všem v citadele potvrdí jejich pochyby o vlastní důvěryhodnosti. Well played. A ten žblept o rozvodu Raeghara a pak Jon muchlující draka to měl bejt náznak, že Jon je legitimní Targaryen? Very subtle. Nevim no možná už sem na to jenom starej.

#8949 Badmaniak #8950 Badmaniak
14.8.2017 | 20:49:48
Mixam

#8939 Hed94: já to beru jen z toho důvodu, že balista má dostřel kolem 400m v úhlu 45°, podle oka byl drak dostatečně vysoko, aby to nedoletělo a podle mě to v té výšce musí snížit průraznost, kterou nabere zase při pádu. Mám luk, který nedostřelí v daném úhlu tak vysoko ani zdaleka i přes to, že dostřel je 330m. Nicméně když tohle vše pominu, nejsem ani expert na takové zbraně, mohli to mít značně vytuněné. Jenže problém je ten, že na těch dvou metrech se to sotva zapíchlo do dřeva. Když odečtu i tyto fakty, byl drak zraněný, na místě blízko křídla, což by ho mělo omezit plynulém v letu, to se ale nestalo, takže v zásadě tohle je věc, která se dá vytknout.

#8951 Badmaniak
14.8.2017 | 20:54:13
Badmaniak

#8947 nethurinnas: Spíš nerozumíš lidem. :) A moc čumíš na filmy. ;) V bitevní vřavě jě většina lidí neviditelných, i když je fakt, že Dany ho viděla a měla po něm jít, jelikož to není řadovej voják. V každém díle máš náznak, že Jon je Targaryen, pokud jsi viděl až tenhle po pěti epizodách, doporučuji shlídnout znovu. Dany je idealistka, a Jon taky, to sis ještě nevšim? Věří, že Cersei přesvědčí nebo je za tím nějaký další plán Tyriona. A Sam? Ten je trochu jouda už od začátku. Nikdy moc nepřemýšlel, co je pro něj nejlepší a dělal to, co viděl jako správné. A to je teď zjistit jak na chodce a ne shánět armády. Viděl, že se na to staříci vydlábnou. A Arya? Jak sis jistě všiml, kralování je o autoritě, a pokud ji Jon nemá, musí se vydobít, prakticky je to podraz od těch vazalů a Ned by na ně bral už meč. Vlastně Jon taky, jak jsme viděli v hlídce. Arya měla koule to říct, Sansa ne, jelikož se vidí na trůěně, dělá jí to dobře a Malíček jí v tom podporuje.

Takže nevím, kde vidíš nesouvislosti, já v tom vidim jasnou lidskou povahu. A tak to Martin psal, lidsky, ne idealisticky po vzoru Tolkiena.

14.8.2017 | 21:22:11
Badmaniak

#8947 nethurinnas: Spíš nerozumíš lidem. :) A moc čumíš na filmy. ;) V bitevní vřavě jě většina lidí neviditelných, i když je fakt, že Dany ho viděla a měla po něm jít, jelikož to není řadovej voják. V každém díle máš náznak, že Jon je Targaryen, pokud jsi viděl až tenhle po pěti epizodách, doporučuji shlídnout znovu. Dany je idealistka, a Jon taky, to sis ještě nevšim? Věří, že Cersei přesvědčí nebo je za tím nějaký další plán Tyriona. A Sam? Ten je trochu jouda už od začátku. Nikdy moc nepřemýšlel, co je pro něj nejlepší a dělal to, co viděl jako správné. A to je teď zjistit jak na chodce a ne shánět armády. Viděl, že se na to staříci vydlábnou. A Arya? Jak sis jistě všiml, kralování je o autoritě, a pokud ji Jon nemá, musí se vydobít, prakticky je to podraz od těch vazalů a Ned by na ně bral už meč. Vlastně Jon taky, jak jsme viděli v hlídce. Arya měla koule to říct, Sansa ne, jelikož se vidí na trůěně, dělá jí to dobře a Malíček jí v tom podporuje.

Takže nevím, kde vidíš nesouvislosti, já v tom vidim jasnou lidskou povahu. A tak to Martin psal, lidsky, ne idealisticky po vzoru Tolkiena.

#8953 nethurinnas #8954 nethurinnas #8957 montik
14.8.2017 | 21:22:14
Badmaniak

#8948 Mixam: Draka to omezilo v letu, začal klesat. Navíc poraněné křídlo jen zabrání vzkletu, plachtit může dále, pokud křídlo udrží natažené alespoň částečně. A drak je dost inteligentní aby vyvážil zraněné křídlo vhodným natočením druhého.

14.8.2017 | 21:24:04
montik

#8929 MotherOfUnicorn: Žádné plivátko to nebylo. Přelétal nad tím jezerem drak a nějakou chvíli mu to trvalo.

14.8.2017 | 21:41:52
nethurinnas

#8950 Badmaniak: Ten Ad hominem radši přehlídnu. Jenom bych očekával, že když někdo „rozumí lidem“, tak se vyvaruje použití blahosklonosti v jednání s nimi byť na internetu. Mě to prostě šustí papírem a nesedí mi to k tomu jak se ty postavy doteď chovaly. Jon a Daenerys jsou idealisti. Všiml jsem si neboj. Ale nejsou to naivní idioti.(risk a zisk v případě že to výjde jsou v tomhle případě v hrozným nepoměru) Nebo aspoň doteď nebyli. „Tyrion má možná nějaký plán“ …je tohle vůbec argument? Náznaků jsem si všiml. Ne v každé epizodě, ale tak nějak doufám že to je z tvé strany nadsázka. Rozhodně to nebylo nikde takhle přímo řečený a pokud to chtěli odhalit, tak to mohlo mít větší impact přímo na postavy(ale to je asi otázka vkusu). Sam je zbabělec, ale nedostatek přemýšlení rozhodně není jeho problém. Jon by na ně vzal meč v hlídce, ale Jako Král Severu je v trochu jiný situaci. Oni si ho prakticky zvolili a Sansa dobře rozumí tomu, že potřebuje podporu všech vazalů který sežene. Btw. Sansa se nechá manipulovat malíčkem? Tomu nevěřím. Už mockrát dala na jevo že si na něj už dává velkej pozor a jenom čeká na záminku něco s ním províst. Prostě to vidím jinak než ty. Se s tím smiř.

#8959 Badmaniak #8960 Badmaniak
14.8.2017 | 21:51:35
nethurinnas

#8950 Badmaniak: A tu věc s plaváním jsi mi prakticky potvrdil. Uznávám že vojákům se ztratit mohli ale point ohledně Dany a draka zůstává.

14.8.2017 | 22:10:37
montik

#8945 Badmaniak: V tuhle chvíli nikdo neví. Může to být tak, že Malíček s Aryou zametá, může to být tak, že Arya ví, že si Malíček myslí, že s ní zametá…

Obě situace mohou vést k zajímavým dějovým propletencům.

Jen bych shrnul to, co víme. Malíčkovi intriky zatím nikdo neprohlédl – přesněji nepotrestal, nepřechytračil jej. Arya byla trénovaná, aby poznala lež a naučila se rozumět lidem (viz šestá série). Malíček poměrně veřejně kuje pikle na nádvoří a v bráně… Arya stojí v nedaleko, a ani se moc neschovává. Zde je na místě otázka, ví, jak velký intrikán Malíček je nebo ne? Pokud to ví, pak ví i to, že Malíček by veřejně nic důležitého nesjednával. Dále jsme v předposledním díle viděli, jak Arya demonstruje své šermířské schopnosti na nádvoří. Proč? Aby se jí všichni báli, aby se pochlubila, co umí? Pochybuji, že chtěla jen potrénovat. Tím dost odkryla karty… Ale, jak víme, má ještě něco v rukávu a umí předstírat. Už na útěku z Králova přístaviště byla každou chvíli někdo jiný a totéž v Braavosu. V předstírání a čtení lidí by měla být lepší než Malíček.

Samozřejmě výsledek může být dvojí… Buď poprvé narazí Malíček, anebo Arya odpraví nesprávnou osobu – patrně jednoho z reptajících lordů a vazalů Starků. Ale správná otázka je, o co jde Malíčkovi?

Chce Sansu a Zimohrad, překáží mu Bran a Arya (Jon je aktuálně daleko). Arya by mohla být po zabijácké akci (v tomto díle mluvila o stínání hlav rebelantů) uvězněna či rovnou popravena. Arya a její seznam je takřka naplněn, za Cersei se nevypravila, o Horovi si asi myslí, že je mrtvý, Ohaře by ráda dostala (z těch důležitějších), o zbytku řekla po příchodu na Zimohrad, že jsou už většinou mrtví. Nemusela cestou zlikvidovat jen Freye. Čili její potenciál jako zabijáka je pomalu vyčerpán. A může být vyčerpán i její potenciál jako postavy. Na druhou stranu musí někdy Malíček zaplatit za zradu Neda Starka a za vraždu Lysy Arryn.

14.8.2017 | 22:26:02
Dixiczek

Je fakt, ze to ted jede strasne rychle, pomalejsi tempo predchozich serii melo sve kouzlo.

No, Cersei nemuzu vubec vystat, to je totalni magor. Shame! Nicmene si nedokazu predstavit, ze by se ji nekdy stalo to co Johnovi na severu. Respektive ten sever je na palici. Ooo, jsi nas King, hmm, uz nejsi nas King. Wtf? Vzdyt to je v podstate otevrena rebelie. Proc tam teda tak strasne vyrvavali King in the North? Kjeteni. Loajalni mesic a nazdar. Malicek je bestie, snad ho MnohoKsichtoArya preveze, ikdyz pochybuju.

Jeste me fascinuje, jestli nikdo nevi o tom kouzlu, co drzi mrtve za zdi…tisice let a zaznamy o vyprazdnovani Mistru a tohle nic? Pche.

Jsem rad ze je Drogon OK a te koze blondate taky nedojde, ze by se tak nemazlil jen tak s nekym. OMG. Toho Gendryho tam ted vraceli proc, jaky tam ma vyznam?

14.8.2017 | 22:26:58
montik

#8950 Badmaniak: Sam je rozhodně tím, kdo v GoT přemýšlí. Čtení a přemýšlení jsou jeho největší přednostní… Byl to právě Sam, kdo drobnými lstmi zajistil podporu JS ke zvolení lordem velitelem Noční hlídky.

Ned Stark byl především čestný muž, to byla jeho základní vlastnost, ale nikdy to nebyl velký stratég… Řekla mu to Cersei, řekl mu to Varys. A i Sansa sdělila Jonovi, že musí být chytřejší než jeho domnělý otec… Ned Stark by tedy udělal to, co by mu velela čest a popravil by rebely. Totéž udělal Rob a znepřátelil si Kastarky, ale Sansa pochopila, že si další příkoří a hru na moc nemůže dovolit, že je nutné se stmelit a posílit… A od Malíčka ví, že diplomacie (i hraná a zákulisní včetně přetvářky) dokáže víc… Sansa určitě po trůnu tak trochu touží, ale už v životě dostala krutou lekci a ví, jak to dopadlo, když si chtěla vzít prince a stát se královnou. A kdyby nic jiného, nevěří Malíčkovi. Jen blázen by věřil Malíčkovi, to jsou její slova. A rovněž ví, že Malíček má rád moc, chtěl by ji a Zimohrad.

14.8.2017 | 22:38:31
tap

já jsem z toho všeho mírně řečeno v rozpacích. Spousta věcí se mi líbila – dění a konverzace v Citadele, Zimohrad (tam se mi líbí, že nevíme, jestli Arya ví o tom, že to na ní Malíček nastražil), děj na Dragonstone až na jednu věc, o který se později rozepíšu, Dany na začátku… ale… V epizodě bylo hned několik věcí, co se mi prostě nelíbily:

1)

asi všechny zajímá, jak se doprdele Jaime dokázal dostat s Bronnem tak daleko? Jakože s tím brněním, co má cca 30 kilo a je z kovu a rukou ze zlata někam doplaval? Nevím, pokus jsem nedělal, ale myslím si, že topící se člověk v plavkách je pro průměrnýho jedince dost velikej problém. Co teprve tonoucí člověk s dostatečným množstvím železa na to, aby to utopilo i 4 lidi… Totální nesmysl to byl i scenáristicky – oč přirozenější by bylo vzít Jaimeho do zajetí, Tyrion by s ním mohl promluvit tak, jak potřebovali, a pak by mu oplatil pomoc tím, že by ho z vězení pustil. Aspoň by vznikl prostor pro zajímavou konverzaci Tyrion vs. Dany Davos by propašoval Jaimeho do KL a tam by našel Gendryho. 100× logičtější, než nechat Jaimeho uplavat stovky metrů v brnění a pak nechat Tyriona plavit do KL.

2)

Drobnost – jak věděl Tyrion, že Jaime žije? Já kdybych viděl někoho v brnění spadnout do hluboký vody a nevyplavat do pár sekund za pomoci x lidí, asi bych strojil pohřeb…

3)

Konverzace Jaime x Tyrion – ještě někomu to přišlo odfláklý? Vždyť to setkání mělo takovej potenciál… Podobně mi připadá nevyužitej Varys. Tak on má špehy všude a nešpehuje? Nebo na co ho ta Dany teda má?

4)

Celá linka okolo Gendryho byla strašně zrychlená. Tak jsem tě našel, pojď s náma, jo, půjdu, tohle je Jon, znal jsem tvýho tátu, tak ať už jsme na severu, vždycky jsem hrozně chtěl bojovat… A nebylo by náhodou pravděpodobnější, že by se Gendry zmínil, že cestoval s Aryou a dobře se s ní znal? Nebyl by tohle lepší důvod přidat se k Jonovi a pro Jona lepší důvod Gendryho vzít? Co třeba „jsem kovář, zvládnu vymyslet obsidiánový ostří zakovaný do kovu…“ co já vím… Stejně tak bych čekal, že to, že zná Aryu, vytáhne Ohař.

5)

Asi největší výtku mám ale k tomu plánu přitáhnout na jih mrtvolu. OK, nechme stranou, že je naprostá pitomost, aby se toho účastnil all star team, o tom jsme si psali jinde. Ale to nejdůležitější: předpokládejme, že všechno klapne. Že se výprava povede, nikdo nezemře, chytnou mrtvýho a co já vím, třeba i jednoho WW a ten jim nerozmrzne a oni ho dovedou k Cersei a ona tomu uvěří a........ a co dál? Cersei řekne „jeminánku, máš pravdu Jone, teď to vidím, musíme si pomáhat. A víte co? Až zaženeme WW a ty desetitisíce mrtvol, tak se já vrátím do KL, vy na DS a WF a někdo nám bude dělat rozhodčího a rozdáme si to férově o to, kdo bude vládnout.“ Nebo co je teda plán? Vždyť ten plán je od základu úplná blbost. Hlavně Tyrion přece zná svojí sestru, Cersei je největší kráva v celým Západozemí a on jí věří? Ona ho chce zabít x let a on jí věří? On ví, že je schopná zradit kdykoliv kohokoliv, a jemu připadá, že se s ní dá dohodnout? Ona má za pobočníka Qyburna, vypálila septum, zabíjela nevinný lidi a oni čekají, že bude dodržovat svojí část dohody? To D&D zničehonic snížili Tyrionovi IQ na půlku?

No jak mě nadchla minulá epizoda a popravdě vlastně i ty předchozí, tak tahle mě teda dost zklamala. Hlavně mi připadá, že to šijou horkou jehlou, působí to strašně strojeně a postavy se baví o banalitách, místo aby řešily důležitý věci. Málo prostoru má Bran, Varys, vůbec nikdo neřeši tisíce Neposkvrněných – to se po nich Danny neshání? Nechybí jí náhodou nejkvalitnější část armády? Jak to, že jsme o nich neslyšeli doslova ani slovo?

Sorry za tapetu, ale fakt mě tahle epizoda nenadchla. Doufám, že ty další budou lepší… Nějak překousnu ten stupidní výlet za Zeď a pak už to snad bude zase stará dobrá Hra o trůny.

#8963 blacken
14.8.2017 | 23:09:22
Badmaniak

#8953 nethurinnas: To není o tom že to vidíš jinak. Mě tady budeš předhazovat ad hominem, ale jsi to ty, kdo asi nesleduje děj a charaktery postav delší dobu. Arya, stejně jako Sansa, jsou manipulováni Malíčkem neustále. U Aryi to teď bylo vidět jasně, u Sansy to bylo vidět asi dvě epizody nazpět. Ta moc ji láká. A jak sjem psal, Ned i John by na ně vzali meč hned a ne jen v hlídce. K němu by si to nedovolili, Arya to ví a navíc pro ni je smrt něco jiného už dávno, takže zae, součást charakteru a ne špatný scenář. „Tyrion má možná plán“ je celkem argument, vzhledem k tomu co řekl předtím. A tak jako tak, přesvědčit Cersei o něčem může být výhoda. Navíc, jak bylo řečeno, nejde o Cersei ale Jaimeho a jak jsme mohli vidět, navíc je těhotná (což tedy oni nevěděli) a co se s ní stane a jakou bude mít povahu v píští serii nemůže nikdo vědět. I když bych jí po boku teda proti chodcům nechtěl. Neřekl jsem že Sam je hlupák, ale že vidí některé věci jako důležitější než být mistr kde vidí že ničeho nedosáhne. Možná to vidíš jinak než já, ale podle mě dost přízemně. Nesleduješ ty postavy asi tak do hloubky jako já. Ono i s těmi narážkami, absolutně vubec to nebyla nadsázka, je to vidět v každém díle téhle serie. Bran to zmínil několikrát, v téhle to, že ho drak neodežene, v minulé dialog o jménech draků a posledních Targaryenech, v přechodzí dopis Johnovi… Jediné co nevím, proč to pořád tak odkládají, když už to stejně ti pozorní ví od minulé serie.

#8961 tap
14.8.2017 | 23:17:11
Badmaniak

#8953 nethurinnas: To není o tom že to vidíš jinak. Mě tady budeš předhazovat ad hominem, ale jsi to ty, kdo asi nesleduje děj a charaktery postav delší dobu. Arya, stejně jako Sansa, jsou manipulováni Malíčkem neustále. U Aryi to teď bylo vidět jasně, u Sansy to bylo vidět asi dvě epizody nazpět. Ta moc ji láká. A jak sjem psal, Ned i John by na ně vzali meč hned a ne jen v hlídce. K němu by si to nedovolili, Arya to ví a navíc pro ni je smrt něco jiného už dávno, takže zae, součást charakteru a ne špatný scenář. „Tyrion má možná plán“ je celkem argument, vzhledem k tomu co řekl předtím. A tak jako tak, přesvědčit Cersei o něčem může být výhoda. Navíc, jak bylo řečeno, nejde o Cersei ale Jaimeho a jak jsme mohli vidět, navíc je těhotná (což tedy oni nevěděli) a co se s ní stane a jakou bude mít povahu v píští serii nemůže nikdo vědět. I když bych jí po boku teda proti chodcům nechtěl. Neřekl jsem že Sam je hlupák, ale že vidí některé věci jako důležitější než být mistr kde vidí že ničeho nedosáhne. Možná to vidíš jinak než já, ale podle mě dost přízemně. Nesleduješ ty postavy asi tak do hloubky jako já. Ono i s těmi narážkami, absolutně vubec to nebyla nadsázka, je to vidět v každém díle téhle serie. Bran to zmínil několikrát, v téhle to, že ho drak neodežene, v minulé dialog o jménech draků a posledních Targaryenech, v přechodzí dopis Johnovi… Jediné co nevím, proč to pořád tak odkládají, když už to stejně ti pozorní ví od minulé serie.

14.8.2017 | 23:17:17


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama