The Flash To nejlepší a nejhorší na třetí řadě seriálu The Flash

To nejlepší a nejhorší na třetí řadě seriálu The Flash

To nejlepší a nejhorší na třetí řadě seriálu The Flash

Třetí série měla své lepší i horší chvilky. Co všechno se tvůrcům povedlo a co tentokrát zpackali? Přečtěte si náš výběr a dejte nám vědět, zda s námi souhlasíte.


27 0
18.6.2017

1. Nejlepší epizoda: Paradox

Třetí série odstartovala skvěle a držela si své povedené tempo až do zimního finále. Nejlepším dílem byl jednoznačně již druhý díl s názvem Paradox, kde jsme nejenom viděli první negativní efekty Flashpointu, ale zároveň jsme poznali Juliana Alberta, který celý seriál patřičně oživil.

Samotná epizoda se nesla v povedeném duchu – poprvé jsme viděli větší konflikt mezi Barrym a Ciscem, který nám dával naději, že by se tito dva jednoho dne proti sobě mohli otočit zády. Kromě toho jsme se dozvěděli, jak Barry zahýbal celým světem a co všechno jeho chyba způsobila.


Další kandidáti: Shade, The Present, Dead or Alive

2. Nejhorší epizoda: Into the Speed Force 

Možnost se vykoupit dostali tvůrci díky šestnácté epizodě, ve které se vrátilo spoustu známých postav. Zároveň jsme se opět vrátili do Zdroje rychlosti, bohužel to dopadlo stejně jako minulý rok – čas strávený ve Zdroji rychlosti skončil fiaskem.

Nebudeme nijak řešit nepovedené návraty, snad jen zmíníme, že tvůrci z návratu tak velkého množství lidí mohli vytěžit více. Především nás však zarazila samotná koncepce děje – Barry vstoupí do Zdroje rychlosti, aby zachránil Wallyho, ale v posledních minutách dílu nemá téměř žádný problém v něm nechat Jaye, který Wallyho zastoupil. Podobných okének ve scénáři se v seriálu pochopitelně objevilo více, ale tohle byla snad zatím největší díra.

Další kandidáti: Duet, Cause and Effect, Borrowing Problems From the Future

3. Nejlepší vývoj postavy: Caitlin Snow

Čekali jsme tři série, než k tomu došlo – Caitlin Snow se konečně proměnila na Killer Frost. Flashpoint měl sice pro ni negativní účinek, ale právě na tento okamžik se snad každý fanoušek seriálu těšil. Nejenom, že nás bavilo, jak Caitlin bojuje se svými schopnostmi, ale uspokojilo nás i to, jak se s nimi ve finále smířila. Právě Caitlin byla letošním tahounem seriálu.

Další kandidáti: Cisco Ramon, Wally West, Harrison Wells ze Země 19

4. Nejhorší vývoj postavy: Barry Allen

Je smutné, že jedním z největších zklamání této série byla hlavní postava. Barry ani herec Grant Gustin však za to nemohou, tvůrci si s Flashem prostě neumí poradit. Někdy je až humorné, jaké problémy má Barry v boji se svými protivníky, které by ve skutečnosti měl hravě zvládnout. Tvůrci mu zároveň zapíchli kudlu do zad tím, že se až příliš začali věnovat jeho romantické lince s Iris. Vůbec není na škodu, že jsou spolu, ale celý příběh seriálu se kolem toho opravdu nemusí točit.

Další kandidáti: Joe West, Iris West, Jesse Wells

5. Nejlepší nová postava: Julian Albert Desmond

Pravděpodobně největší pozitivní stránkou třetí řady byla přítomnost herce Toma Feltona v seriálu. Nejenom, že Felton ukázal, že hraním je o třídu výš než zbytek protagonistů, ale zároveň se v seriálu objevil v perfektně napsané roli, která nás bavila od začátku do konce. Doufáme, že v příští sérii bude Julian povýšen na jednu z hlavních postav, protože právě Julian se musí v seriálu objevovat pravidelně.

Další kandidáti: Gypsy, Edward Clariss, Sam Scudder

6. Největší zvrat: Smrt HRa

Harrison Wells ze Země 19 byl skvělým přírůstkem do seriálu, bohužel se s ním však už v dalších řadách nesetkáme. Nicméně zemřel jako hrdina, kterým ve svém nitru vždycky byl. Barry tak po celou dobu série neviděl smrt Iris, ale HRa, který ji díky svému udělátku dokázal zachránit. Tento tah byl od tvůrců nečekaný a překvapivý. Nicméně všem bylo dopředu jasné, že Iris nezabijí. Jen bylo otázkou, jak se s tím vypořádají. Tohle byla skvělá varianta.

Další kandidáti: následky Flashpointu, Garrickova oběť, odhalení hlavního padoucha

7. Nejvíce promarněná příležitost: Hlavní padouch

Savitar byl velmi tajemnou postavou, a proto nás zajímalo, kdo se skrývá pod jeho maskou. Když jsme zjistili, že se jedná o Barryho budoucí verzi, tak to byl poměrně šok. Myšlenka, že by se Barry postavil sám sobě, byla skvělá, ale tvůrci opět selhali. Prakticky ihned po odhalení se Savitar stal nesmírně nezajímavý. Nejenom, že ve finále nenapáchal téměř žádné škody, ale už to i vypadalo, že se přidá na stranu Flashova týmu. Oproti Eobardovi a Hunterovi byl Savitar velmi slabým odvarem.

Další kandidáti: Zdroj rychlosti, konflikt mezi Barrym a Ciscem, crossover se Supergirl

8. To nejlepší na třetí řadě: První polovina série 

Letošní řada se skutečně dá rozdělit na dvě části. Prvních devět dílů bylo velmi povedených, zbytek nás zklamal. Seriálu poměrně vyhovovalo to, že hlavním padouchem nebyl žádný rychlík, ale Dr. Alchemy, se kterým jsme se v průběhu první poloviny setkávali. Vše se zlomilo ve chvíli, kdy Barry omylem cestoval do budoucnosti, kde viděl smrt Iris. Ihned poté se seriál točil jenom kolem toho, což mu vůbec neprospělo.

Další kandidáti: vše související se Zemí 19, cesta do budoucnosti, Killer Frost

9. To nejhorší na třetí řadě: Neschopnost hlavního hrdiny 

Nejhorší složkou třetí řady byl skutečně samotný Flash. Nejenom, že jeho vývoj byl letos skutečně nejhorší, ale zároveň i Barryho jednání bylo obzvláště nelogické. Shrňme to pouze slovy: „Barry byl letos tak špatný, že ho i jeho budoucí já začalo nesnášet.“

Další kandidáti: hlavní padouch, málo dobrých epizodních padouchů, příběh točící se kolem smrti Iris

Foto: CW

Diskuze /26

Billy the Kid

4. nejhorší vývoj postavy za mě wally, ale jinak souhlas, ale zase můžou wellse oživit, skaknou na jinou planetu a unesou ho :) a nebo udělají nábor rekrutů znovu

18.6.2017 | 15:40:47
Stardos

Jedna z promarněných věci je Flash z E19. Doufám, že to čtvrtou řadou napraví

18.6.2017 | 16:20:48
Lex Luthor

s většinou souhlasím nejvíc mě na 3 sérii bavil vývoj Caitlin Snow, jak se z ní stala Killer Frost a bojovala s týmem její ledový most prostě pecka, nejhorší byla rozhodně zápletka druhé poloviny třetí série a nejvíce promarněný padouch Savitar.

18.6.2017 | 16:27:37
tominotomino

Tak tady nesouhlasím s více věcmi. Mě naopak moc nebavila první půlka třetí řady, kde se furt omývaly ty následky flaspointu, a všichni byli furt z toho ubrečení, hlavně Cisco mě v té době vůbec nebavil a nezajímal. Mě právě začaly bavit až díly druhé půlky, kde se řešilo, jak zachránit Iris. Vím, že jsem asi jen jeden z mála. A ještě nesouhlasím s Julianem, kterého jsem si vůbec neoblíbil. Ani se mi on s Caitlin k sobě nehodili. Doufám, že se nějak vrátí Ronnie, který k ní pasoval nejlíp.

#8 Lex Luthor
18.6.2017 | 17:55:44
CoRnDuCK

Tom Felton je hlavní postava přece ne?

#10 Xavik
18.6.2017 | 18:35:43
beavisx

Za mě taky 4, nejhorší vývoj postavy: Wally ikdyž ten je pro mě tak hroznej od začátku tak už skoro horší to být nemůže, ale že se nedostal ani mezi kandidáty to mě překvapilo. On sám by měl mít svou vlastní kategorii nejhorší postava. Jinak docela se shrnutím souhlasím.

18.6.2017 | 18:37:39
Lucifrid

Tak pod to se můžu bez problému podepsat, souhlas :)

webmaster
18.6.2017 | 18:38:20
Lex Luthor

#4 tominotomino: Souhlasím s ubrečeným Ciscem to mě taky štvalo, jak řekl lepší Cisco ve Flashpointu Existuje vesmír kde nejsem bohatý, ten vesmír musí stát za prd

18.6.2017 | 18:44:56
Baltik

Killer Frost mě vůbec nezaujala. Nevím, proč z ní všichni tak šílí.

#13 Simir
18.6.2017 | 19:10:47
Xavik

#5 CoRnDuCK: Právěže není, nikde to takto nebylo oznámeno. :(

admin
18.6.2017 | 21:21:05
Trifi

Naprosto souhlasím s tím, že Tom Felton byl (dost možná jediné) opravdu nesporné pozitivum druhé řady. On prostě herecky (a nejspíš hlavně jako člověk) neskutečně dozrál a je radost ho sledovat. A to ani nezmiňuju fakt, že díky jeho akcentu bych dokázala hodiny poslouchat, jak mi předčítá Zlaté stránky. :P :)

překladatel
18.6.2017 | 22:27:46
totti

Ja nechápem čo vidíte na Killer Frost. Jedna z najhorších postáv v seriáli. Možno je to aj tým, že už Caitlin sa mi nepáčila od prvého dielu. Súhlasím však s Julianom ako najlepšou novou postavou a najviac premárnenou príležitosťou, ale inak mi to pripadá ako keby ste sledovali iný seriál

18.6.2017 | 22:37:34
Simir

#9 Baltik: Souhlasím. Mě se osobně mnohem víc líbí jako Caitlin na jakou jsme zvyklý… Killer Frost mě osobně stačila na Zemi-2.

19.6.2017 | 2:45:53
Hed94

Já bych to shrnul asi tak, že by seriálu prospělo, kdyby ho zkrátili z 23 epizod na méně, když nejsou schopní 23 epizod naplnit tak aby se na ně nejen dalo koukat, ale aby diváka držely a nepustily.

Souhlasím s tím, že Iris tam bylo až moc, že Savitar byl na konci nebezpečný asi jako krabice s koťatama, ale naopak nesouhlasím třeba s tím největším zvratem – to zvrat vůbec nebyl, protože jsme všichni čekali že Iris neumře. Jo kdyby umřela tak to by to byla hned o hvězdičku lepší serie a jak napsal někdo v jedné diskuzi… na konci 3. serie mu mohla zavolat nějaká jiná holka co by se jmenovala uplně stejně. To by byl teprve zvrat.

19.6.2017 | 12:39:25
Arkantos

No ja osobne považujem za najhorší diel ten, v ktorom stratil pamäť. Dať 2–3 diely pred koncom takúto kravinu, keď všetko už má gradáciou smerovať k finále, to chce riadnu dávku neschopnosti. Ale celkovo pri posledných dieloch som už trpel. Barry vs Iris sa stalo nočnou morou.

19.6.2017 | 12:46:12
Chomy/Ema

Seriál jde pomalu ale jistě do kytek ..... 1 a 2 série skvělí a ta třetí no doufejme že 4 série nebude odpad jako ta třetí , že 4 série se ponese ve stilu 1 a 2 série a když to zamícháte tak vznikne perfekt … a ta Iris té bych ubrala! Jo a kdyby Iris umřela tak tamm místo ní mohli dát Petty :) vůbec by mi to nevadilo aspoň by byla změna.

19.6.2017 | 13:18:32
zdenkap

takže 100% souhlasím s Tomem Feltonem s jako nejlepší novou postavou 3. série…je vidět, že je Tom herecky úplně jinde a ten jeho přízvuk :) příjemná změna :) moc se mi líbila jeho dějová linka…jinak na začátku série mi taky vadilo Ciscovo chování ale naštěstí to v druhé půlce série zachránil…jinak pro mě smrt HR ze země 19 bylo celkem překvapení… a souhlasím i s bodem č.9..poslední dobou jsem si všimla, že je chování Barryho v některých situacích zvláštní. také mi přijde jakoby nevěděli scénáristé jak tuto postavu správně uchopit…v některých scénách se mi vůbec nelíbil a není to hercem…

19.6.2017 | 14:18:20
Time Remnant

Když Gypsy chytí Flashe svýma rukama tak bude asi něco špatně :D

#23 matrix17
redaktor
19.6.2017 | 16:08:18
Lex Luthor

23 epizod je zkrátka pro Arrow a Flash seriály moc ukousli si holt větší sousto než dokáží sníst, měli by to zkrátit nebo dát více dějových linek a krizí do jedné série. Myslím, že nejlíp na tom byla Supergirl

19.6.2017 | 17:55:04
anndy

s většinou souhlasím, nejhorší (vývoj) postavy – těch je víc, no vlastně skoro celá Westovic rodina – Wally, Iris a bohužel i Barry je čím dál horší. A nejlepší vývoj – já mám radši Caitlin než Frostovou, takže bych tam dala Juliana, z odměřenýho zmetka členem týmu, ale ten už má vlastní kategorii

19.6.2017 | 19:16:21
stranghels23

udelali z toho emocionalni frasku,,,pokud je barry v normalu je uplne slaby,jakmile je ale v nejakem emocionlnim deliriu tak je najednou neporazitelny­.....prijde mi to jako pekna blbost.

20.6.2017 | 5:06:58
GreenDragon

Ve vizích jsme celou dobu viděli smrt H. R. Wellse a ne Iris? Tak proč byla Iris v roce 2024 mrtvá???

20.6.2017 | 15:36:19
matrix17

#18 Time Remnant: Ještě sis nevšiml, že KAŽDEJ je rychlejší než flash? :D

redaktor
23.6.2017 | 20:04:44
sofo

Musím souhlasit, že od chvíle, kdy Barry uviděl smrt Iris pro mě seriál klesl a to celkem hodně. A celkově se mi seriál jako takový líbil mnohem víc, když byl Barry ve friendzonu. Další mínus – téměř chyběli epizodní záporáci. Kladně hodnotím duo H. R. a Tracy. A nejhorší díl pro mě určitě 17. No a musím se přiznat, že na to, abych pochopila, kdo byl Savitar, mi má mozková kapacita nestačí.

28.6.2017 | 21:59:54
Monkeyskunk

Ve vizich celou dobu urcite nevidel smrt HR…Kdyby ano, tak si to pamatuje a vedel by o tom i Savitar, alespon podle pravidel ktere nam predhazujou. Ale uz se v tom clovek zacina taky trochu ztracet.

6.7.2017 | 14:35:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Čtvrtá série

Třetí série je za námi aneb co bude dál?

Třetí série je za námi aneb co bude dál?

Problém týkající se Savitara je konečně vyřešen, ale poslední události finálního dílu třetí řady nám nedají spát. Jak nyní bude seriál The Flash pokračovat?

Reklama

Na co se můžeme těšit

Na co se můžeme těšit v 22. - 23. díle?

Na co se můžeme těšit v 22. - 23. díle?

Závěrečné střetnutí mezi Savitarem a Flashem je nevyhnutelné. Barry je ochoten udělat cokoliv, aby zachránil lásku svého života.

Určitě nepřehlédněte

Deset důvodů, proč se dívat na seriál The Flash

Deset důvodů, proč se dívat na seriál The Flash

Ještě jste se nezačali dívat na seriál The Flash? Pokud skutečně ne, tak si přečtěte deset důvodů od našich fanoušků, proč byste tak měli udělat!

Po The Flash k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál The Flash a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům Arrow, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem The Flash a mají tak (částečně) společný děj!

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás