Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Rebellcz

Když Horda drží toho fanatika pod krkem, tak si přehazuje tu zbraň z pravý ruky do levý :D + dokonce má 3 ruce. Docela Fail :D

13.6.2016 | 15:08:31
Rebellcz

Hora* samozřejmě

13.6.2016 | 15:08:53
Vojtěch Bartoš

Je to chyba přehrávače VLC, nebo tam opravdu nejsou písmena s háčky a čárkami?

#7465 Eddard1
13.6.2016 | 15:23:28
Smooth

Dlouho jsem neměl takový pocit „vycpávkové epizody“. Kde začít. Arya – před dvěma epizodami končil díl v situaci, kdy si bere jehlu a je na odchodu pryč. Teď se stalo opět to samé jen s tím rozdílem, že po ní nikdo nejde… ehem… to se mohlo prakticky vše přeskočit. Riverrun – fajn, že se to alespoň drželo dle knihy, ale Brynden je mrtvý(? neviděl jsem mrtvolu, tak nevím), Briene se vráti k Sanse, jako by se nic za ty dva díly nestalo a Jamie se vráti k Cersei, jako by se nic za ten díl nestalo. Očekávám, že se ještě něco musí před vstupem do teleportů stát, jinak to bylo úplně zbytečné. Meereen – velký časový prostor pro trapný moment při popíjení vína namísto návraty Daenerys. Jediný zajímavý moment bylo zmizení Varyse – tam vyvstala otázka, jakou misi má. Ohař – během celé války pěti králů měli Lannisteři problém dopadnout bratrstvo. Teď si Ohař jen tak jde lesem se sekerou, potká jednu skupinu, která se ani nepokusí bránit a prostě se nechá zabít, a pak v klidu potká druhou skupinu. Pak je tu samozřejmě zklamání, že bratrstvo vede stále Beric. Největší dojem vyvolá nakonec Kings Landing – člověk pomalu nachází sympatie k té mršce Cersei.

#7482 Vinstor
13.6.2016 | 15:27:51
Eddard1

#7463 Vojtěch Bartoš: radši použij KMP Player na titulky

13.6.2016 | 15:33:10
Darth Jar Jar

Ano, mohli jsme pro vás natočit normální bitvu Drogona s otrokáři a krásnou… Boření lodí, škvaření otrokářů, a potom nějaká ta vábnička na další díly… Jenomže my jsme řekli NE! A místo toho vám přináším další díl „Na vínečku s Tyrionem“ A když vtípky, tak pro všechny…

#7468 Ann Taylor
13.6.2016 | 15:39:00
Eddard1

Opravdu nepovedená epizoda. Hlavně mě vadily 2 věci: Trapné dialogy Tyrion, Červ a Misaindel. Taky mě s tím jeho neustálým chlastáním štve. Ožrala jeden. Souboj Aryi s tou nesympatickou krávou. To je na tom HBO tak špatně, že ten souboj nemohli ukázat? Klidně i potmě 2 zelené postavy a Arya jak skvěle ovládá jehlu a východní způsob boje.

Arya se evidentně na boj připravila. Ta jehla tam nebyla náhodou

13.6.2016 | 15:43:15
Ann Taylor

#7466 Darth Jar Jar: Ano, mohli jsme natočit krásnou bitvu s drakem a tolika loděma. A pak byste v příštím díle koukali nejspíš na rvačku dvacet (goodmen) na dvacet (Jon, Davos, Tormund a voják č.4–20) o Zimohrad, páč by nám zbyly peníze sotva na Ramsayho koně. Ten jejich rozhovor byl opět trapný, to bezpochyby, a mohlo se dít něco jiného, ale docela se dá chápat, proč na náhle zjevenou bitvu v Meereenu peníze neplácali, když na Severu je teď důležitější a mele se o ní od začátku série.

#7471 AviaRa #7486 Darth Jar Jar
redaktor
13.6.2016 | 15:50:43
Eddard1

#7448 HenryTheEight: Proč nemá cenu Aryu komentovat? Tam bylo špatně jen, že neukazali ten souboj. Jinak Arya se na boj dlouho dopředu připravila a ta druhá Aryu podcenila.

#7478 HenryTheEight #7520 Snoopy dog
13.6.2016 | 15:51:48
mr_bungle

#7424 Ann Taylor: Já.

A taky jsem ráda, že se nevyplnily ty teorie o Arye. Předpokládala jsem, že to tak nakonec bude i že spousta lidí bude hejtovat rychlé uzdravení. Ale jak známo, v GoT není časová posloupnost moc jasná a klidně mohlo uplynout několik dní, než ji Waif u herečky objevila.

Za mínus epizody považuju, že nebyl ukázán souboj Aryi a Waif. Asi chtěli ukázat, že se Arya ten boj poslepu nakonec naučila, ale mohli teda nechat aspoň zvukovou stopu. Další mínus je, že neukázali konec Černé ryby. Jinak se mi tahle epizoda líbila víc než dvě předchozí.

I když tak zůstává malá naděje, že mu Edmure přece jen pomohl utéct.

13.6.2016 | 15:53:47
AviaRa

#7468 Ann Taylor: No, ale kdyby tam nechali jen Sera Twentyho of House Goodmen a zbytek Boltonů odstranili, tak by to vyšlo na nějakou menší potyčku (Jonovi by armádu mohli nechat, stejně nemá proti síle plot armoru Goodmena šanci :D ).

#7473 Ann Taylor
13.6.2016 | 15:55:14
mr_bungle

#7425 černovláska:

IMHO to naznačuje, že bude muset brzo oddělat Cersei ze stejného důvodu jako Šíleného krále. Viz rozhovor s Qyburnem.

13.6.2016 | 16:01:13
Ann Taylor

#7471 AviaRa: No to sice nemá, ale zase má Tormunda. A když tomu stačí zařvat, aby lučištníci místo šípů vypustili druhej konec, tak by to byla rvačka hodná zpěváků. Jenom škoda, že jedinýho barda široko daleko upálila Melisandra :D Ale ne, doufám, že Tormund to přežije, je to dobrá postava.

redaktor
13.6.2016 | 16:01:57
mr_bungle

#7428 Engeneer: Arya pravou rukou jen podala peníze, to není totéž, jako kdyby pravačkou i bojovala. Teď při souboji s Waif držela Jehlu v levačce.

Zase za tím nehledejte víc než to je. ;)

13.6.2016 | 16:09:25
MaryJakeris

Tohle byla 8.epizoda a já mám stále pocit, že se v celé sérii nic závratného nestalo. Prakticky jediné dech beroucí scény bylo oživení Jona a smrt Hodora… vše naplánované GRRM… Scénáristé jsou roztěkaní, snaží se toho odvyprávět mnoho a nakonec je tam přehršel scén a postav po krátkou dobu a celek je nesmyslný a 70% z toho je ve výsledku zbytečné. Stále čekám na akční scény, při kterých ani nemrknu a na hrdé a životem obroušené Starky, kteří si půjdou tvrdě za svým, ale zatím jsem se dočkala jenom ustrašeného a zamlklého Jona a Sansy, která si hraje na svou matku. Jedinou nadějí mi je Arya, která by to tam mohla svým návratem do západozemí zachránit. Ona je ta, která by se mohla měřit i s Lyannou Mormont. Jsem zklamaná a vlastně už je to poněkolikáté, co si marně snažím vzpomenout co se vlastně stalo závratného.

#7479 HenryTheEight
13.6.2016 | 16:12:24
Smooth

BTW Arya jde teda domů… vzhledem k její smůle, kdy se skoro úspěšně setkala s Robbem a Catylen před jejich kuchnutím, bych si tipnu, že se skoro setká s Jonem a Sansou, ale Sansu nechají autoři zabít :)

13.6.2016 | 16:14:52
Angi

Chybí tomu atosféra a napětí. Vzpomínáte si, jak jste se cítili když Eddarda obklíčili Lanisterští před Malíčkovým bordelem? Když Jon šel prvně za zeď? Když se Tyrion vykecával ze všeho u Arrynů a všude jinde? Když stín vraždil Renlyho? Když Theon nevěděl, čím je zajatcem a kdo jej mučí? Tohle už nějakou dobu GoT chybí. Kdy jste se naposledy báli o nějakou postavu? Kdy jste málem ani nedýchali napětím, co bude dál?

#7479 HenryTheEight
13.6.2016 | 16:20:45
HenryTheEight

Kdyby měl Ramsay rozum, tak zůstane pěkně v Zimohradě a nevyjede proti Jonovi a Divokým. A zima už udělá své. Vezměte si Napoleona nebo Hitlera. Oba si brousili zuby na Rusko, ale potom přišel mráz. Ale Ramsay je psychopat a D&D jsou blázni, takže ta bitva nakonec bude.

#7469 Eddard1: Arya byla bodnutá několikrát do břicha, což většinou bývá smrtelné. Dojde k porušení střev a následuje otrava, je to dlouhé bolestivé a málokdo to přežije. Jenom pro srovnání, podívejte se, jak ty písečný kravky bodly Dorana a Area. To bylo jednou nožíkem do břicha, resp. do zad. A oba padli jak zralý švestky. Ano, beru, že začátek a konec dílu mohl mít až týdenní rozdíl, ale s tím zraněním by v tom světě bez magie prostě nemohla přežít.

Ještě jedno takové rýpnutí do Dumb and Dumber. V knize (myslím v první? znalci mě popř. opraví) se na schůzi malé rady zvažuje najmout Faceless man na Daenerys (nebo na někoho jiného, to není důležité). A zazní tam, že by to byla ta nejdražší možnost ze všech probíraných alternativ. Tak mi potom vysvětlete, jak si ta Bianca (ta co hrála Sansu) mohla dovolit najmout takový drahý zabijáky?

#7483 Ann Taylor #7490 Eddard1 #7490 Eddard1
13.6.2016 | 16:22:08
HenryTheEight

#7475 MaryJakeris:
#7477 Angi:
Naprostý souhlas, prostě neměli ti dva utíkat knižní předloze a všechno mohlo dopadnout lépe.

13.6.2016 | 16:25:22
Vinstor

Spoiler je pre tých čo neprečítali hostinu pro vrány (Feast for crows)!

Btw tí čo čítajú knihu, myslíte to že sa pridal Sandor v seriály k bratrstvu, znamená že v knihe sa
pridá Brynden? Hovorím to v duchu že ak show zabije nejaký charakter v knihe chce ním nahradiť
iný, napr Jon Snow – Stannis, Tyrion-Barristan, Blackfish – hound.

#7494 Eddard1
13.6.2016 | 16:36:37


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama