Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Stanniss

V dalsim dile pokud John a Sansa vyhraji a preziji kdo si myslite ze bude vladnout na Zimohtadu – severu? Aby nechtela Sansa Johna vysachovat diky malickovi :-)

#7543 Godshadow #7547 AviaRa
14.6.2016 | 9:31:11
Oveckoun

Opět jsem podlehnul a po dlouhé době se musím projevit. Epizody už nehodnotím, protože mi to tu připadá krapet zbytečný. Nicméně poslední dobou si všímám zajímavé věci. Nejenom tady na Edně, ale i např u IGN, Gamespotu a ostatních „rozborvideií“ se objevují dvě skupinky lidí. Jedni (očividně znalci předlohy kteří tak nějak očekávají promyšlený příběh a kvalitu) se pouštějí do odvážných předpovědí, jak to vlastně bude dál. Druhá skupinka (která je o dost nenáročnější a stačí jim nemyslet) to hrozně žerou a u reakčních videí hrozně žasnou, jak je to skvěle vymyšlený :D

Naprosto krásně to bylo vidět ted v Braavosu kde si ti přemýšlející mysleli, že má na sobě nějakou falešnou zásobárnu krve kde ji pobodala, protože by jinak byla na 99.9% mrtvá (smůla pro Dorana, chytnul to stejně a za chvíli byl tuhej- protekce :D ). Prostě jen mainstreamová honička. Přísahám u Rohlíka, že jsem dnes zaslechl konverzaci dvou výrostků odledně toho, že Arya je sestra Dany kterou poslala trénovat Cersei a je úplně cool. Jen pro příklad: kdyby seriál jel v takovém duchu od začátku, Ned by nezabil Lady a jen potají pustil na svobodu protože tak to přece v pohádkách bývá :P Nevím jak zbytek diváků, já osobně jsem začal koukat, protože to bylo prostě něco jiného, než všechny ostatní co tu dřív bylo a to se mi zdá, skoro zmizelo.

Už jsem si dal podmínku, že když v devátém díle budou maximálně 3 klišé (Všechno ztraceno, pak nečekaná posila. Odzbrojení, plazení se pro náhradní zbraň. Silácké řeči nad „poraženým“ následovaná bodnutím do zad) tak končím a milerád si počkám roky na knihu. Facebook taky nemám a žiju v pohodě :P

DD možná znají hlavní plottwisty a vědí, jak to dopadne. Škoda, že s tím už ale neumějí pracovat a tak tam cpou všemožný scénky jen na ukrácení času. Nechtěl jsem trollovat ani hatovat. Jen je tohle můj názor tak se nikdo neuražte :P

#7543 Godshadow #7544 trinnn #7546 myrkatynka #7601 blacken
14.6.2016 | 11:26:14
Godshadow

#7542 Oveckoun: :D :D Ámen, brachu.

#7541 Stanniss: Jooon – King in the North! Malíčka dle všeho čeká nepříjemná konfrontace v godswood ve Winterfellu (kdosi rozebral trailer, pozadí, ten lesík, odpovídá Winterfell godswoodu v předchozích sériích a pohledy, co tam Malíček hází, naznačují, že se kouká na Ghosta… trošku tím nejspíš trailer už tehdy vyspoiloval, jak bitva dopadne… jestli chceš, můžu to pak najít). Jsou kolem toho zajímavý teorie, o čem si tam budou „povídat“. :D

14.6.2016 | 12:00:32
trinnn

#7542 Oveckoun: naprostej souhlas… ty odlehčující vycpávky v podobě povídání vtipů, stupidní „trénink“ před stanem, nesmyslné honičky,, naivní věty typu „Girl is finally no one“, který dělaj z původně zajímavý postavy deb*la,, kýčovitý kecy u ohně mezi Ohařem a Dondarionem… navíc už to skoro vypadalo že se objeví Lady Stoneheart, který už se bohužel nedočkáme :( Začíná to být méně „knihový“ a víc „blockbusterový“

#7559 Somebody Special
14.6.2016 | 12:19:24
jack817

chcem reagovat na godshadows … TV a realnost tak nepozeraj usa fantasy pribehy !!! To ze nevykrvacela mozno ma niejaku schopnost ktora sa naucila u no one :) obdivujem vsetkych kritikoch co vidia len povrch to .....je to ako ako ked zacnu kritizovat ze je to schnite jablko a nepozeraju do hlbky .............­....tota cast hlavne spojenia boli dost zaujimave cize spojenie OHAR s brastvom pritom ma niejake zaklady v 7 .........opat zlyhanie brienne za ktore nemohla to je uz ktore :D:D:D poradi .............­....arya sa stalo no one ale to odmietla zistila ze je to len sekta zabijakov ,,,,,,inak na zaciatku no one hovoril jej ze nieje nikto tak on aj vedel ako sa to skonci …predpoklady ma aryia ale je predurcena na nieco ine ........ Starkovci zatial zomreli len 3 lanistrovci tiez 3 cize kazdej valky maju vsetci strati grejoi 1 , martelovci 3 , tyrelovci zatial NIKTO !! .....smrt sa v GoT nehraje s nikym ....... 9 cast bude podla mna len vojna a dost finacne naroky isli na tu cast .........co sa tyka toho ze nedaju vela veci alebo zmenia vela veci tak co nadavate ked nepozerate original od HBO ale stiahnute od torrent takých by som aj zakazal KOMENTOVAT dej lebo oni nedali k filmu ani CENT ..............ja tiez by som mohol stiahnut ale radsej som si zaplatil HBO tie 2 mesiace ktore ide GOT :) aby som fin. prispel k filmu ...................

14.6.2016 | 13:18:04
myrkatynka

#7542 Oveckoun: musím říct, že jsi přesně vystihl to na co jsem marně hledala slova. Ano, Hra o trůny mě bavila právě proto, že se tam děli věci jinak než běžně ve filmech, ale mám strach, že teď už mi žádná z oblíbených postav náhle neumře, oživují( ať je to jakkoliv logické ) postavy, děj je předvídatelný a vlastně už jde jen o to, jak to ztvární.. a to je velká škoda. Už se netřepu strachy o každého.. věděla jsem že Arya zabije dívku bez tváře.. i kde a jak .. postavy, tak nádherně vykreslené a reagující, jsou náhle jak s telenovel… a to mě hrozně mrzí.. nicméně, si říkám, když čtu kde a jak to všichni stahují.. není to taky trošku tím, že nejste ochotni si zaplatit za kvalitu.. pak se nesmíme divit, že nám odchází… a to je škoda..

#7548 Stardos #7557 karel304 #7560 Mela
14.6.2016 | 13:34:07
AviaRa

#7541 Stanniss: Pravděpodobně tam bude vládnout Silný Belwas. A John neexistuje.

14.6.2016 | 14:10:18
Stardos

#7546 myrkatynka: Všichni očekávali Cleganebowl či Mountain v Tommen, pěkně nám vytřeli zrak ;) Nebo kdo čekal, že Masters zaútočí na Mereen? Předvídatelnost u linky s Aryou ? Jak by jsi to udělal/a lépe? Nechal/a by jsi ji zabít protože by to nikdo nečekal? Kdyby to udělali, tak by zde byly zase kecy typu, že její linka nemá smysl

#7549 AviaRa #7552 myrkatynka
14.6.2016 | 14:19:50
AviaRa

#7548 Stardos: U Cleganebowl jsem se bál, že ho splní, ale sám jsem si myslel – že z traileru a nyní ze scény kde Hora utrhl hlavu vrabčákovi, tak mu zakáží účast v souboji, protože napadl církev… No, vyřešili to ještě lépe (sluníčka tfuj :D). Útok Otrokářů snad očekával každý, nebo jim tu snad někdo věřil? Hlavě pán z Yunkai měl vždycky „zmrd“ pohled na každého. Arya se mi předvídatelná nezdála, spíš stupidní, ale nějak bych to překousl, kdyby ukázali aspoň fight.

Spíš se divím, že se tu neřeší demence v Řekotočí, ale zas chápu, že postavy které tu nejsou přes 2 série diváky už nezajímají.

#7550 Stardos
14.6.2016 | 14:31:09
Stardos

#7549 AviaRa: Tak já nečekal, že otrokáři je napadnou zrovna přitom, jak Tyrion vesele vypráví vtipy :D

#7551 AviaRa
14.6.2016 | 14:36:25
AviaRa

#7550 Stardos: Tím líp, už jsem se bál, že to zabere půl epizody…

14.6.2016 | 14:37:34
myrkatynka

#7548 Stardos: jo to je fakt, možná je to zpracováním.. nebo některými dialogy.. možná proto pociťuji zklamání a pocit telenovely…

14.6.2016 | 15:07:18
enyzom

Můj skromný názor nečtenáře předloh je, co se týká Blackfishe, že žije :) protože Edmure nakázal vojákům, aby ho našli a přivedli mu ho. A Jamiemu pak jen řekli, že zemřel v boji, nazdar… Takže podle mě vojáci rybu našli, předali Edmurovi a ten mu pomohl utéct a pak jen oznámili jeho smrt… Ale taky je to možná úplná kravina :) a souhlasím s názorem, kterej tady proplul, že Jaqen je ve skutečnosti Syrio :)

#7554 Deathstroke_9779 #7563 rockysiburger
14.6.2016 | 16:51:38
Deathstroke_9779

#7553 enyzom: tullyovskí vojaci ho možno nenašli a nemuseli sa už o ňho zaujímať veď mali zložiť zbrane a mohli ho nájsť a zabiť lannisterovci

14.6.2016 | 16:55:52
Deathstroke_9779

naco ozivovat dalsie postavy naco?

14.6.2016 | 16:56:22
karel304

#7539 Ann Taylor: Lodě otrokářů zřejmě získají pro Danaerys Yara s Theonem (boj na moři loď proti lodi mají na rozdíl od otrokářů v krvi), spolu s jejich vlastními už by to mohla být slušná flotila na cestu do Westerosu.

#7558 Eddard1
14.6.2016 | 16:58:01
karel304

#7546 myrkatynka: Nedostatkem peněz na natáčení to opravdu není, natož kvůli stahování. Je to nedostatek scénáře, který D&D bez opory v předloze nebyli schopni napsat tak kvalitně jako (většinou) v předcházejících sériiích.

14.6.2016 | 17:00:49
Eddard1

#7556 karel304: Taky se k tomu přikláním . A hlavně by se mě to takhle líbilo.

14.6.2016 | 17:35:34
Somebody Special

#7544 trinnn: Bronn a Pod a Hound s Bratrstvem byla právě nejlepší část epizody .. ještě teda Jaime

14.6.2016 | 18:00:34
Mela

#7546 myrkatynka: proč jako z tohohle viníš scénáristy? To si jako myslíš že v knize Jon zůstane mrtvý, Arya nepřežije výcvik a Danny dothrakové provedou to o čem mluvili nebo podobně věci. Určitě i v knize to bude takhle nějak že přestane strach o postavy a to čím se GoT lišil od všeho ostatního. Knihy jsem četl do poslední kde jsem vydržel cca 100 stran a pak jsem umřel nudou. Tvůrci neodvádí možná nejlepší práci, ale pokud se rozpadá předloha tak neházejte vše na ně.

#7561 Zdenek0000
14.6.2016 | 18:10:52


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama