The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

Edemko

#8500 ori: Nikoho tým nechceli vystrašiť..Oni vedeli že my vieme že Rick žije..ale išlo o Michonne že ona to nevie..

6.3.2017 | 21:34:10
Bloni

Som jediná komu už Rosita ide brutalne na nervy ?

#8504 Cermb0 #8505 Kafka Tamura #8506 Malakal #8515 chateu
6.3.2017 | 22:01:16
repetalek

Někdo asi nedostal prémie nebo vyměnili scenáristu nebo co? Je to dost tupý. Nejvyšší čas to zabalit.

#8504 Cermb0
6.3.2017 | 22:11:35
Cermb0

#8502 Bloni: To rozhodně nejsi. :)

#8503 repetalek: Nebo vyházet a udělat novej tvůrčí tým. :)

6.3.2017 | 22:15:43
Kafka Tamura

Ta srnka byla „super“. Tvůrci pobavili. S Deus ex machina už méně.

#8502 Bloni: Jak Rosita, tak neustále vysmátý Rick.

6.3.2017 | 22:56:54
Malakal

Dost dobrej díl. Scéna se „smrtí“ Ricka vůbec blbost nebyla. Bylo to kvůli Michonne, ne kvůli nám. Já bych u ní takovou reakci nečekal. Ale s*alo mě to to jejich sebevědomý chování. Jasně, teď nezemřou, jsou to hlavní postavy. Ale víte co… Pýcha přece předchází pád (o tom by už Rick mohl něco vědět).

#8502 Bloni: Já se s ní sice neztotožňuju, ale chápu ji. Je to prostě temperament a horká hlava. Neuvažuje racionálně. Navíc jí už zřejmě nezáleží na ničem jinym, než na zabití Negana. A jsem rád, že má konečně hodně prostoru oproti předchozím sériím. Jsem zvědav, co se Sashou vymyslí. Mám je obě rád, takže doufám, že to není jednosměrná jízdenka ani pro jednu z nich.

Ačkoli tuším, jak jedna z nich dopadne :/

6.3.2017 | 22:57:13
kutas

napětí akce sranda emoce a pár věcí k zamyšlení… tenhle díl měl všechno a proto podle mě je zatím nejlepší ze sedmé série, uvidíme co nám tvůrci ukážou příště. Jediné co jsem moc nepobral Rickovo myšlení on ví že v Alexandrii nemají žádné jídlo všichni tam hladoví včetně jeho dětí ale přitom Michonne navrhne aby si výlet co nejdéle protáhli když už našli jídlo i zbraně

6.3.2017 | 23:23:05
pepca72

#8495 dameo: V tom případě, se omlouvám, špatně jsem to pochopil, a vztáhl na sebe. Chybu uznávám.

7.3.2017 | 7:47:28
Sheela

já nechápu, co se komu na této epizodě líbilo… to byla opravdu jen vata.

Navíc, nechápu Ricka, čekala bych po tom, co prožil, že bude trochu opatrnější. Ale jeho jednání s lidma ze skládky… prosím? Jak jim může věřit? jako nevím, zda ho dle scénáře zradí, nebo ne. Ale logický mi to přijde. Jaké bylo jejich chování do teď? : 1.) Ukradli Rickovi všechno co mu z bylo z lodi (a mnohem víc, třeba Gabriela) 2.) Nechali Ricka bojovat s nějakým mrtvákem v aréně. 3.) Řekli, ano na nabídku, že pokud získají zbraně pomohou Rickovi se spasiteli 4.) Prakticky hp vyfuckovali, když jim zbraně dovezl. Chtěli všechny zbraně zabavit a dožadujou se ještě dvojnásobku.

Takže ze ze čtyř se v jen v jednom projevili k Rickovi kladně a to jen pitomým ANO. Nechápu Ricka, že jim tak věří…

#8510 Batiatus #8512 Hodooor
7.3.2017 | 8:06:25
Batiatus

#8509 Sheela: Aj keď som sa pri sledovaní tejto epizódy musel niekedy chytať za hlavu tak ma viac bavila ako nebavila. Píšeš že nechápeš čo sa komu na tejto epizóde páčilo, no ja zas nechápem ako ju niekto mohol ohodnotiť jednou hviezdičkou, sto ľudí sto chutí :) Čo sa mi na epizóde páčilo? Baví ma vzťah Ricka a Michonne a v tejto epizóde som si ich užil naozaj dosť, ďalej sa mi páčilo že sme videli aj inak vyzerajúcich chodcov než na akých sme zvyknutí(oblečený vo vojenskej uniforme),bavilo ma sledovať ako sa Rick snažil dosť z auta toho chodca, niekto môže považovať strieľajúceho chodca za blbosť ale ja v tom žiadnu neligickosť nevidím ba naopak bolo to niečo nové takže za mňa plus, bavilo ma sledovať po dlhom čase vybíjanie chodcov ale to asi hlavne kvôli tomu že to robili v novom prostredí (jarmok), čo mi urobilo radosť bolo to že sa Tara rozhodla povedať Rickovi o prímorských a na ďalšiu epizódu má natešilo to že Rosita a Sasha chystajú atentát na Negana.

#8516 Sheela
7.3.2017 | 9:23:13
Jednoočko

7. série opravdu baví. Výjimkou nebyl ani 12. díl. Ovšem u kolotočářského dramatu jsem se musel opravdu zasmát. Nechápu tvůrce. Jeden z nejsledovanějších seriálu a oni tam prdnou takovou „realistickou“ srnku. To už by lépe vypadala srnka na green screenu stažená z youtube :-D. A ten klišoidní slow motion letící katany… No nevadí, jdeme dál :-)

Co se týče skládkařské famílie, taky zůstávám na pochybách. Přijde mi to celé dost unáhlené. Chápu, že Ricka tlačí čas a další Neganova návštěva se blíží, ale kde je nějaké plánování a zjišťování si terénu. Teď nasolí solidní arsenál zbraní někomu, koho zná jen pár dnů, neví co jsou zač, v jakém jsou počtu, neví vlastně ani kde se schovávají (skládka působí spíš jako nějaká hradba s bludištěm)… celé to smrdí zradou… Jsem zvědav jak to dopadne s Oceánií a hlavně s nahecovanou Rositou a Sashou. Je mi jasné, že jejich počínání nedopadne dobře.

7.3.2017 | 11:34:42
Hodooor

#8509 Sheela: A jak víš že jim tak věří? Myslím že se tam i Michonne nebo někomu zmínil, že neví jestli jim může věřit. Dohoda je založena spíš na tom, že se navzájem potřebují – mrchožrouti dosud přežívali hlavně díky tomu že se skrývali, ale jak Jadis řekla časy se mění a začínají mít problém najít dost jídla, a Rick potřebuje armádu. Hlavně ti ale asi nedošlo v jaké byli situaci, že byli obklíčení asi 10× větší přesilou a beze zbraní a chystali se je zabít. Takže s něčím přijít musel jinak by byli dávno mrtví. Asi nešlo zrovna říct sorry jste nějací divní my jdeme domů :D

k té 4) ..na jednom záběru jsem je spočítal a bylo jich asi 100 takže chápu že nechtějí jít do války jen napůl vyzbrojení (nějaké zbraně ještě potřebují i lidi z ASZ), a dohoda byla od začátku že nejdřív dostanou HROMADU zbraní, to Jadis od začátku jasně zdůraznila ;)

#8516 Sheela
7.3.2017 | 11:42:17
kapřík8

#8500 ori: To bylo jediný, co se mi na epizodě líbilo, tajně jsem chvíli doufal, že to je pravda:-) Nečekaný odklon od komiksu je to jediný, co by mohlo dát seriálu znovu šmrnc a nepředvídatelnost

7.3.2017 | 14:56:50
kapřík8

Jinak by mě nikdy nenapadlo, že po tom, co jsem v přestávce série zhltnul pitomost na zasmání Z-Nation, budu po třech dílech TWD litovat, že čtvrtá série Z bude až na podzim:-) Ještě že jsem se vrhnul na Pána času, u toho se taky zasměju dost, akce tam je taky pořád a nikdo tam necpe telenovelu. To jako další 2 série TWD budou jen o boji s Neganem? Nebaví mě to

7.3.2017 | 15:05:17
chateu

#8502 Bloni: ne nejsi, doufám že jí spasitelé co nejdřív sejmou :) je na pěst

7.3.2017 | 18:34:52
Sheela

#8510 Batiatus: Děkuji za odpověď… a asi chápu. Já proti Michonne s Rickem nic nemám, ale pravda je, že mi jejich vztah přijde „normální“ a asi proto, mě to nezaujalo. Jediné důležitější mi přišlo ta chvíle kdy si M. myslela, že je R. mrtvý… ale to mi na celý díl přišlo málo. A zoombííci jako takový – já na ně moc nedám. Jinak s Tarou i Sashou a Rositou souhlasím.

#8512 Hodooor: to já chápu a neušlo mi, že při jejich prvním setkání musel Rick přijít s nějakou super nabídkou… ale nechápu, že jim prostě teď ty zbraně jen tak málem dal… Prostě bych byla opatrnější. Pokud Rick někde vyjádřil pochyby vůči nim, jedině dobře… to mi nejspíše uniklo. Na mě právě působí jako děsně happy a přesvědčenej že má super, věrnou armádu.

7.3.2017 | 21:35:11
chateu

za tenhle díl bych rickovi tu ruku usek

7.3.2017 | 21:37:15
Jelli Mann

Kurva sem u toho dvakrát usnul. Šiťáckej díl jak sviňa. Nějak se mi zdá že to ztrácí dech. No pokud to bude takhle upadat tak nevim nevim jestli dám do konce.

8.3.2017 | 5:51:50
Jelli Mann

Kurva sem u toho dvakrát usnul. Šiťáckej díl jak sviňa. Nějak se mi zdá že to ztrácí dech. No pokud to bude takhle upadat tak nevim nevim jestli dám do konce.

8.3.2017 | 5:51:56
LucieMil.

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli se vyjadřovat nebo ne.. jsem obrovským fanouškem TWD a prozatím jsem se za každý díl rvala, když k tomu měl někdo nějaké připomínky.. vše jsem si dokázala vysvětlit, spoustu „omluvit“ – však nejde o reálný svět a jsou to jen herci a .. a .. jenomže tentokrát.. a snad fakt poprvé.. jsem z dílu byla „prázdná“. Šíleně jsem se těšila.. akce, vojáci, získávání.. a pak to přišlo a : kempování s tím, že vyrabujem a zasexujem, vyrabujem a zasexujem..(pardon, jiný výraz mi nenapadl). Krom toho, že Michone jsem měla ráda, než se „teta“ spustila se „synovcem“ (jiné rodinné přirovnání mi nepřišlo bližší)

  • tahle „růžová knihovna“ mi stále drhne – ti dva k sobě prostě nepasují jako partneři, milenci – jiskření tam prostě není.

A co mne nejvíce zklamalo v tomto díle? Ta sobeckost, namyšlenost, chvástání, samolibost a bezohlednost Ricka. Něco podobného měl, když šel vystřílet Neganovi satelitní stanici.. prostě „já jsem bůh a já rozhoduji a podle mě se to vlastně řídí“ Proč měli dojem, že v okolí široko daleko nikdo a nikde není? Stále se někde objevují lidé a oni si v klidu střílí na „plechovky“ ve stánku? Oooo, to je děsná sranda… úžasný „plán“ bez rozmyslu.. Být to v prvních dílech, tak to chápu..ale po 2 letech? A při přejídání řešit, jak bude muset vládnout světu, protože by to nikdo jiný nezvládl? COŽE? Až tak je to v jeho hlavě nastavené??? A „rodina“ v Alexandrii čeká, mají hlad, bojí se.. to prostě nic!?! protože si klidně můžou udělat výlet o 2–3 dny delší.. nikam najednou nespěchají… Tohle mi prostě nešlo .. nešlo a nešlo A ta ubohá srnečka v šílené grafice? (šrotiště to samé) Ta, když by se to vzalo dodetailů, při tom rambajzu najednou neměla vůbec „žádné instinkty“? V lese zdrhla a to se Michone jen otočila a u „ruského kola“ se jen tak pase a čumí jak pitomá, ač se tam mlátí do želez a děsná „řežba“ mrtvý.. prostě se přišla napapkat .. neee.. přišla se nechat sežrat – toto také nechápu.. Že Michone ztrácí smysl života, protože jí milovaný Rick zemřel – OK.. prostě ho asi miluje.. nevím :/ ..ale „Artušovské“ podání katany.. to je prostě nesmysl… v tomhle seriálu.. snížení o další stupínek.. Takže z tohoto dílu si odnáším tak strašně smíšené dojmy, že si nejsem jistá, jestli to nebyl nějaký béčkový.. céčkový díl. Omlouvám se všem, co kdy kritizovaly, protože jsem nechápala pocity, ale tentokrát jsem z toho sama tak rozčarovaná, že jsem to musela rozdýchávat… Diskutování mi v TWD nevadilo, delší pobyt – jak na farmě, tak ve věznici – nevadilo, životní příběhy – nevadilo ..ale růžovka a nesmyslné chyby mi strašně snížili pohled na tento seriál :( :( Nepřestávám na něj koukat, to ani omylem.. jen mi nejde na rozum, kde se to pokazilo…

#8521 ori
8.3.2017 | 10:17:55


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama