The Walking Dead (Živí mrtví) Popis

The Walking Dead

The Walking Dead

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

Seriál The Walking Dead je zasazen do dnešního světa, ve kterém však vznikla nová nákaza – z živých se stávají chodící mrtvoly, které žerou všechno živé. Důvod této nákazy je neznámý, nikdo netuší, co za touto apokalypsou stojí.

Začátek seriálu nás zavede k postavě Ricka Grimese, odhodlaného a spravedlivého otce a zástupce šerifa. Ten je během akce zasažen a probouzí se až o několik měsíců později. Rick však brzy zjišťuje, že se neprobudil do stejného světa jako před tím. Svět ovládly chodící mrtvoly, se kterými se každý přeživší musí vypořádat.


Je důležité si uvědomit, že seriál The Walking Dead nesleduje příběh o tom, jak porazit nákazu, nebo alespoň odhalit, co ji způsobilo. Seriál se zaměřuje na přežívání skupiny přeživších, která cestuje Amerikou a hledá bezpečný domov.

Seriál měl premiéru 31. října 2010 na stanici AMC. Jedná se o seriál, který je inspirovaný komiksovou předlohou The Walking Dead od Roberta Kirkmana. Za seriálem stojí tvůrce Frank Darabont, kterého po první řadě vystřídali Scott M. Gimple a Greg Nicotero. Díky popularitě tohoto seriálu vznikl také spin-off Fear the Walking Dead (2015).

(Přežívání je hlavním tématem seriálu The Walking Dead. Foto: AMC)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Walking Dead

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
akashko12

Síce išla chvíľu kvalita dole ale hneď to napravili a kvalita zase stúpa. Tento seriál je skvelí a verní diváci ho nikdy neprestanú pozerať aj keby už bol úplne na dne. Takže za mňa 100% :D.

26.10.2020 | 22:40:39
Dark Angel

Prvé série ma veľmi bavili, no časom šla kvalita rapídne dole a seriál strácal čaro a zaujímavosť.

4.10.2020 | 11:33:35
Ewe-lyn Cressida Destiny

Kolikrát jsem si říkala, že už seriál nebudu sledovat, protože mi umřela oblíbená postava :D Ale ne, je to vysoce návykový a sledovat ho budu až do konce :D

20.8.2020 | 15:33:55
Majky975

Než jsem uviděl 1 epizodu 1 série, ze světa „The Walking Dead“, nevěřil jsem jak moc by mě to zaujmout. Opravdu skvělý seriál. Ehm, seriály.

30.7.2020 | 9:17:23
Veronyka89

Môj milovaný seriál, aj keď niektoré časti som iba sledovala čas, že o môj bože koľko ešte do konca… Ale nevzdám sa ho nikdy :)

26.7.2020 | 10:46:11
Poolverine

Škoda to naťahovanie dielov. Škoda 6. 7. a 8. série. Začalo sa to zlepšovať, ale aj tak to veľmi naťahujú. Dúfam sa to už nezhorší, inak to už bude naozaj prepadák a je jedno, koľko budgetu do toho vložia.

24.7.2020 | 13:17:11
Milano33

Úžasný post-apokalyptický počin, ktorý oplýva skvelou hutnou atmosférou a nesie v sebe nádych horrorovosti a thrillerovosti. A samotný zombies sú hlavnými inkubátormi toho všetkého a predovšetkým podnecovateľmi akčnosti. Ale aj napriek všetkej tej akcii a všadeprítomnému napätiu, tento seriál stojí a padá na postavách, práve ľudia sú primárnymi hýbateľmi deja. Postavy sú to, čo na tomto seriály milujem, ich vzťahy, to, že tvoria rodinu a to všetko vo mne celú tú dobu vyvolávalo toľko emócií. Ide v podstate o drámu, krásne zaobalenú v tomto zombie svete, ktorá by podľa mňa rovako dobre fungovala, aj keby išlo o úplne iný druh apokalypsy.

6.5.2020 | 23:59:37
marcellozmt

Seriál patrí medzi moje TOP 3. Zaujímavý príbeh od začiatku, aj keď série 9,10 sú menej dynamické. Možno je to aj odchodmi hlavných postáv. Prichádzajú nové, na ktoré si treba zvyknúť. Dúfam že Daryl a Negan tam budú až dokonca. Negan je síce záporák, ale patrí do seriálu. A potešil by aj návrat nejakej postavy. Držím palce do budúcna.

11.4.2020 | 23:08:47
ori

Aj keď počas 5. série šla kvalita dole, od 9. série pomaly ale isto stúpa. Podľa mňa je to jeden z najlepších seriálov súčasnosti, a jeho svet sa stále viac otvára a rozširuje. S týmto seriálom som vyrastal a dodnes tvorí významnú časť môjho života, takže aj keď má svoje chyby, rozhodne dávam plný počet bodov.

redaktor
15.10.2019 | 14:08:12
KlaRicA..!

Mě se líbí všechny série. Jak TWD tak FTWD i když nejvíc mě to bavilo za dob Nicka a Troye . NatĚŠena jsem jak sáňky v létě na novou 10 serii

7.10.2019 | 1:00:18

Stav překladu

Epizoda S10E16: A Certain Doom

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________­____

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás