The Walking Dead (Živí mrtví) Popis

The Walking Dead

The Walking Dead

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

Seriál The Walking Dead je zasazen do dnešního světa, ve kterém však vznikla nová nákaza – z živých se stávají chodící mrtvoly, které žerou všechno živé. Důvod této nákazy je neznámý, nikdo netuší, co za touto apokalypsou stojí.

Začátek seriálu nás zavede k postavě Ricka Grimese, odhodlaného a spravedlivého otce a zástupce šerifa. Ten je během akce zasažen a probouzí se až o několik měsíců později. Rick však brzy zjišťuje, že se neprobudil do stejného světa jako před tím. Svět ovládly chodící mrtvoly, se kterými se každý přeživší musí vypořádat.


Je důležité si uvědomit, že seriál The Walking Dead nesleduje příběh o tom, jak porazit nákazu, nebo alespoň odhalit, co ji způsobilo. Seriál se zaměřuje na přežívání skupiny přeživších, která cestuje Amerikou a hledá bezpečný domov.

Seriál měl premiéru 31. října 2010 na stanici AMC. Jedná se o seriál, který je inspirovaný komiksovou předlohou The Walking Dead od Roberta Kirkmana. Za seriálem stojí tvůrce Frank Darabont, kterého po první řadě vystřídali Scott M. Gimple a Greg Nicotero. Díky popularitě tohoto seriálu vznikl také spin-off Fear the Walking Dead (2015).

(Přežívání je hlavním tématem seriálu The Walking Dead. Foto: AMC)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Walking Dead

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
majkl8888

Tady asi nemá cenu cokoliv psát, prostě milión kroků před ostatníma zombie serálama :)

2.12.2021 | 12:09:24
M4JKY

Môj najoblúbenejší seriál a zároveň serial ktorý som ako prvý začal pozerať

24.9.2021 | 23:14:15
BlackSquirrel

Můj nejoblíbenější seriál!!

22.3.2021 | 8:55:14
NocnyBes

Tento seriál sa mi dostal do krvi. Prvú sériu som odpozeral za jeden celý upršaný deň. Naozaj výborný a neprestal som byť jeho fanúšíkom doteraz a to sa už blíži jeho záver na čo sa vlastne už aj teším, kedže tých sérií už bolo dosť. Stred série trošku pokulhal, ale potom sa znova vrátil do skvelého obehu. Určite seriál ktorý vyčnieva.

10.2.2021 | 19:04:25
Knowho

Skvělej seroš

16.1.2021 | 15:16:55
akashko12

Síce išla chvíľu kvalita dole ale hneď to napravili a kvalita zase stúpa. Tento seriál je skvelí a verní diváci ho nikdy neprestanú pozerať aj keby už bol úplne na dne. Takže za mňa 100% :D.

redaktor
14.1.2021 | 20:09:12
Terez33

Několik sérií a stále mě to baví. Super zombie seriál

8.12.2020 | 14:43:57
Dark Angel

Prvé série ma veľmi bavili, no časom šla kvalita rapídne dole a seriál strácal čaro a zaujímavosť.

4.10.2020 | 11:33:35
Ewe-lyn Cressida Destiny

Kolikrát jsem si říkala, že už seriál nebudu sledovat, protože mi umřela oblíbená postava :D Ale ne, je to vysoce návykový a sledovat ho budu až do konce :D

20.8.2020 | 15:33:55
Majky975

Než jsem uviděl 1 epizodu 1 série, ze světa „The Walking Dead“, nevěřil jsem jak moc by mě to zaujmout. Opravdu skvělý seriál. Ehm, seriály.

30.7.2020 | 9:17:23

Stav překladu

Epizoda S11E08: For Blood

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás