The Walking Dead (Živí mrtví) Popis

The Walking Dead

The Walking Dead

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

Seriál The Walking Dead je zasazen do dnešního světa, ve kterém však vznikla nová nákaza – z živých se stávají chodící mrtvoly, které žerou všechno živé. Důvod této nákazy je neznámý, nikdo netuší, co za touto apokalypsou stojí.

Začátek seriálu nás zavede k postavě Ricka Grimese, odhodlaného a spravedlivého otce a zástupce šerifa. Ten je během akce zasažen a probouzí se až o několik měsíců později. Rick však brzy zjišťuje, že se neprobudil do stejného světa jako před tím. Svět ovládly chodící mrtvoly, se kterými se každý přeživší musí vypořádat.


Je důležité si uvědomit, že seriál The Walking Dead nesleduje příběh o tom, jak porazit nákazu, nebo alespoň odhalit, co ji způsobilo. Seriál se zaměřuje na přežívání skupiny přeživších, která cestuje Amerikou a hledá bezpečný domov.

Seriál měl premiéru 31. října 2010 na stanici AMC. Jedná se o seriál, který je inspirovaný komiksovou předlohou The Walking Dead od Roberta Kirkmana. Za seriálem stojí tvůrce Frank Darabont, kterého po první řadě vystřídali Scott M. Gimple a Greg Nicotero. Díky popularitě tohoto seriálu vznikl také spin-off Fear the Walking Dead (2015).

(Přežívání je hlavním tématem seriálu The Walking Dead. Foto: AMC)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Walking Dead

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Dw3st3r

1.série – 60% / 2.série – 60% / 3.série – 100% / 4.série – 100% / 5.série – 80% / 6.série – 80% / 7.série – 60% / 8.série – 20% / 9.série – 100%

První série (i 9.) TOP ,ale pak to šlo maličko dolu.

24.7.2019 | 20:38:11
Aniss

Nie je to síce ako za čias Negana ale to vôbec nevadí. Milujem tento seriál najviac na svete. Práve preto aby som si skrátila čakanie na novú sériu som začala pozerať aj FTWD aj keď som sa tomu dosť dlho bránila.

29.4.2019 | 17:53:22
S.T.A.L.K.E.R.

Nejlepší seriál všech dob. Hodně mi chybí první řady. Pro někoho možná nudné, ale jsou o přežívání v tomto světě. Vám se v každodenním životě také nedějí den co den nějaké šílenosti, tak proč by to mělo být tady jinak. Mrzí mě odchod mnoha postav a herců. Ani nespočítám, kolikrát jsem viděl všechny řady. Před každou novou se dívám úplně od začátku. Až toto jednou skončí, umře velký kus mě samotného.

4.4.2019 | 13:30:53
vrtulka D

Je to dost velká škoda pro seriál. Odchází hlavní postavy, které v komixu jsou až do konce. Jen kvůli filmu. Nemám ráda když jiný herec herce zastupují v roli,ale asi by to bylo lepší než postavu úplně zrušit. Už to není ono. Teď už mě u seriálu drží jen Daryl. Nebýt tam on,tak už se seriálem končím a to jsem velký fanda!

27.3.2019 | 8:55:11
Kobyone

Seriál si zasloužil nějaké pěkné rozloučení už před pár lety. Kvalitou šel hodně dolů a stanice jen ždímá peníze z jeho jména (můj názor).

22.1.2019 | 23:04:21
LubíkIP

Super seriál. Rick Grimes pořád v srdci.

13.1.2019 | 16:55:10
Marsoun005

Skoda, ze nejlepsi postavy pomalu mizi. Ale porad je se na co tesit ;)

27.12.2018 | 14:18:02
Kamil8

Už to není co to bylo ,,ty herci co to táhli už odchází je to takové umělé natahování ničeho .Jak se říká v nelepší se má skončit a ne když už na to nikdo nebude koukat …Škoda dokoukám a když bude další serie i když si myslím že nebude ,tak už se nebudu dívat .Jsem sklamaný …

29.10.2018 | 16:13:44
Řízkáč

Já rád dám 100%, i když se to ostatním nelíbí, já se vždy rád podívám a často i netrpělivě čekám a hádám co se v ději stane. Lidi si můžou říkat co chtějí, ale mě nikdo neodradí :)

9.10.2018 | 14:30:11
koligali

Ze začátku velmi nadějný seriál, ale čím více se to natahuje tím více se z toho stává španělská telenovela. Čím více člověka nahlodává nechuť, tím víc si všímá nedodělků a jiných vad jako třeba: Rick revolverem trefí „chodce“ do hlavy téměř na odstřelovačskou vzdálenost se zavázanýma očima, ale člověka, který je od něj pár metrů netrefí ani s jeho nekonečným nábojovým válcem. Další vadou je rozhodně nelogické uvažování postav a nereálnost jistých faktorů. První sérii bych dal snad i stovku, ale s tím jak příšerně se to táhne, dám asi jen 40%

24.9.2018 | 10:35:39

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nepřehlédněte

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Ještě před startem deváté řady spousta fanoušků nevěřila, že by se jejich oblíbený seriál mohl zlepšit. Opak se stal pravdou, fanoušci jsou zatím po první polovině deváté řady potěšení nečekaným comebackem.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás