The Walking Dead (Živí mrtví) Popis

The Walking Dead

The Walking Dead

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

Seriál The Walking Dead je zasazen do dnešního světa, ve kterém však vznikla nová nákaza – z živých se stávají chodící mrtvoly, které žerou všechno živé. Důvod této nákazy je neznámý, nikdo netuší, co za touto apokalypsou stojí.

Začátek seriálu nás zavede k postavě Ricka Grimese, odhodlaného a spravedlivého otce a zástupce šerifa. Ten je během akce zasažen a probouzí se až o několik měsíců později. Rick však brzy zjišťuje, že se neprobudil do stejného světa jako před tím. Svět ovládly chodící mrtvoly, se kterými se každý přeživší musí vypořádat.


Je důležité si uvědomit, že seriál The Walking Dead nesleduje příběh o tom, jak porazit nákazu, nebo alespoň odhalit, co ji způsobilo. Seriál se zaměřuje na přežívání skupiny přeživších, která cestuje Amerikou a hledá bezpečný domov.

Seriál měl premiéru 31. října 2010 na stanici AMC. Jedná se o seriál, který je inspirovaný komiksovou předlohou The Walking Dead od Roberta Kirkmana. Za seriálem stojí tvůrce Frank Darabont, kterého po první řadě vystřídali Scott M. Gimple a Greg Nicotero. Díky popularitě tohoto seriálu vznikl také spin-off Fear the Walking Dead (2015).

(Přežívání je hlavním tématem seriálu The Walking Dead. Foto: AMC)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Walking Dead

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Úžasný post-apokalyptický počin, ktorý oplýva skvelou hutnou atmosférou a nesie v sebe nádych horrorovosti a thrillerovosti. A samotný zombies sú hlavnými inkubátormi toho všetkého a predovšetkým podnecovateľmi akčnosti. Ale aj napriek všetkej tej akcii a všadeprítomnému napätiu, tento seriál stojí a padá na postavách, práve ľudia sú primárnymi hýbateľmi deja. Postavy sú to, čo na tomto seriály milujem, ich vzťahy, to, že tvoria rodinu a to všetko vo mne celú tú dobu vyvolávalo toľko emócií. Ide v podstate o drámu, krásne zaobalenú v tomto zombie svete, ktorá by podľa mňa rovako dobre fungovala, aj keby išlo o úplne iný druh apokalypsy.

6.5.2020 | 23:59:37
marcellozmt

Seriál patrí medzi moje TOP 3. Zaujímavý príbeh od začiatku, aj keď série 9,10 sú menej dynamické. Možno je to aj odchodmi hlavných postáv. Prichádzajú nové, na ktoré si treba zvyknúť. Dúfam že Daryl a Negan tam budú až dokonca. Negan je síce záporák, ale patrí do seriálu. A potešil by aj návrat nejakej postavy. Držím palce do budúcna.

11.4.2020 | 23:08:47
akashko12

Síce išla chvíľu kvalita dole ale hneď to napravili a kvalita zase stúpa. Tento seriál takisto ako The 100 alebo Stranger Things je skvelí a verní diváci ho nikdy neprestanú pozerať aj keby už bol úplne na dne. Takže za mňa 100% :D.

20.1.2020 | 16:01:38
ori

Aj keď počas 5. série šla kvalita dole, od 9. série pomaly ale isto stúpa. Podľa mňa je to jeden z najlepších seriálov súčasnosti, a jeho svet sa stále viac otvára a rozširuje. S týmto seriálom som vyrastal a dodnes tvorí významnú časť môjho života, takže aj keď má svoje chyby, rozhodne dávam plný počet bodov.

redaktor
15.10.2019 | 14:08:12
KlaRicA..!

Mě se líbí všechny série. Jak TWD tak FTWD i když nejvíc mě to bavilo za dob Nicka a Troye . NatĚŠena jsem jak sáňky v létě na novou 10 serii

7.10.2019 | 1:00:18
Dw3st3r

1.série – 60% / 2.série – 60% / 3.série – 100% / 4.série – 100% / 5.série – 80% / 6.série – 80% / 7.série – 60% / 8.série – 20% / 9.série – 100%

První série (i 9.) TOP ,ale pak to šlo maličko dolu.

24.7.2019 | 20:38:11
Aniss

Nie je to síce ako za čias Negana ale to vôbec nevadí. Milujem tento seriál najviac na svete. Práve preto aby som si skrátila čakanie na novú sériu som začala pozerať aj FTWD aj keď som sa tomu dosť dlho bránila.

29.4.2019 | 17:53:22
S.T.A.L.K.E.R.

Nejlepší seriál všech dob. Hodně mi chybí první řady. Pro někoho možná nudné, ale jsou o přežívání v tomto světě. Vám se v každodenním životě také nedějí den co den nějaké šílenosti, tak proč by to mělo být tady jinak. Mrzí mě odchod mnoha postav a herců. Ani nespočítám, kolikrát jsem viděl všechny řady. Před každou novou se dívám úplně od začátku. Až toto jednou skončí, umře velký kus mě samotného.

4.4.2019 | 13:30:53
vrtulka D

Je to dost velká škoda pro seriál. Odchází hlavní postavy, které v komixu jsou až do konce. Jen kvůli filmu. Nemám ráda když jiný herec herce zastupují v roli,ale asi by to bylo lepší než postavu úplně zrušit. Už to není ono. Teď už mě u seriálu drží jen Daryl. Nebýt tam on,tak už se seriálem končím a to jsem velký fanda!

27.3.2019 | 8:55:11
Kobyone

Seriál si zasloužil nějaké pěkné rozloučení už před pár lety. Kvalitou šel hodně dolů a stanice jen ždímá peníze z jeho jména (můj názor).

22.1.2019 | 23:04:21

Finále desáté řady

Aktuální globální hrozba v podobě koronaviru nakonec ovlivnila i desátou sérii The Walking Dead. Premiéry posledního dílu se dočkáme někdy později

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás