The Walking Dead (Živí mrtví) Daryl Dixon

Daryl Dixon

Daryl Dixon

Mladší bratr Merlea, má často výbušnou povahu, chová sympatie ke Carol a chodce zabíjí pomocí své kuše.

Sezóny 10
2010 - 2019

Daryl je mladším bratrem Merlea Dixona. Před apokalypsou spolu žili v severní Georgii se svými rodiči. Matka jim zemřela, když byl Daryl ještě malý kluk a otec byl na ně vždy hrubý, protože to byl starý alkoholik.

Když vypukla apokalypsa, tak Merle vzal Daryla s sebou do Atlanty, kde měl být tábor přeživších. Spolu se nakonec usadili u jedné skupiny přeživších kousek od Atlanty.


Daryl je znám tím, že je často náladový, většinou bývá protivný a zlý na ostatní jako jeho bratr Merle. Svého bratra nemá příliš v lásce, ale když jde do tuhého, tak je bratrská láska na prvním místě. Vždy byl také svým starším bratrem zesměšňován, ale nikdy by mu Merle neudělal nic špatného.

Po zjištění, že Rick nechal jeho bratra Merlea na jedné ze střech domů Atlanty, se vypraví s ostatními členy jej opět vysvobodit. Merlea nenajdou, a tak se Daryl přidává ke skupině a cestuje s nimi mimo Atlantu.

Když narazí na Hershelovu farmu, tak se Daryl začne čím dám více sbližovat s Carol, která ztratila svou dceru. Z Daryla se postupem času stává druhý vůdce po Rickovi a Rick na jeho rady často dává.

Daryl k zabíjení chodců používá svou kuš a vlastní vyrobené šipky. Když skupina cestuje, tak se přepravuje na své motorce. Svým chováním je nepředvídatelný, ale určitě má srdce na správném místě. Zřejmě kvůli všem těchto faktům si jej fanoušci seriálu The Walking Dead nejvíce oblíbili.

Daryl Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Merlea Dixona
  • nevlastním synovcem Jesseho Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Daryl je pre mňa veľmi komplikovaná postava. Spočiatku mi prišiel že to bude ten čo bude furt robiť problémy, ale na farme sa ukázalo aký naozaj je, a v 2. 3. a začiatkom 4. série bol mojou najobľúbenejšou postavou. Po páde väznice však u mňa začal klesať, a ešte viac sa to prehĺbilo po smrti Beth. V Alexandrii sa ledva držal medzi postavami o ktoré som javil aspoň nejaký záujem a vyslovene mi začínal vadiť. Všetky „badass“ scény dávali jemu, kradol priestor postavám ako Abraham alebo Ježiš, a v 7. a 8. sérii pre mňa padol na úplné dno a dúfal som že ho konečne zabijú aby to trápenie ukončili. Ale počas 9. série sa u mňa opäť vyšvihol na úplný vrchol a dnes je znovu jednou z mojich najobľúbenejších postáv.

11.10.2019 | 13:19:44
TeriTerinelerinel

Daryl se začíná pořádně vyvíjet, líbí se mi jeho nové ukecanější JÁ.

8.10.2019 | 17:16:22
theCrey

TOP postava!

1.10.2019 | 18:41:36
SaVerr

Najlepšia postava zo seriálu! Norman je TOP

13.9.2019 | 15:07:06
Sheeku

<3

31.7.2019 | 20:07:58
mesendy

Daryl je láska <3 top postava ;)

27.7.2019 | 0:02:18
LubíkIP

Strašně super postava hlavně v deváté sérii. Rick a Daryl nejlepší dvojice !!!

10.4.2019 | 17:36:11
S.T.A.L.K.E.R.

Snad nejlepší postava. Jsem rád, že ho tam tvůrci přidali oproti komiksu. Hlavně aby nenechali zemřít i Daryla. Nedokážu si představit, kdo by tento seriál táhnul po něm. Možná jen Negan. :D

4.4.2019 | 11:23:37
Brutaleric

Je fakt, že v 7 a 8 sérii tato postava byla nic moc ale teď jak mu znova dávají prostor, se Daryl vrací zpátky do svých kolejích. Bez něj by to nebylo ono už.

1.4.2019 | 20:20:22
vrtulka D

Teď už bezkonkurenční postava. Teď co všichni odchází,tak bez něj by pro mne byl seriál mrtví. Měl by dostat ještě víc prostoru!!!

27.3.2019 | 9:00:02

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás