Seth Gilliam

Seth Gilliam

Celé jméno: Seth Gilliam
Místo narození: USA
Známé projekty: Oz, The Wire, Teen Wolf, The Walking Dead

Datum narození: 5.11.1968 (49 let)

Seth Gilliam je americký herec, který chodil na školu State University of New York at Purchase, kterou absolvoval roku 1990. Hned toho roku se objevil ve vedlejší roli v seriálu The Cosby Show jako Aaron Dexter.

Celkově je Seth Gilliam seriálový herec. Sice se objevil v několika filmech, jednalo se však o menší vedlejší role. Jeho první větší seriálová role přišla až roku 1999, kdy byl obsazen do seriálu Oz, kde ztvárnil postavu Claytona Hughese.


Gilliamova dosud největší role přišla roku 2002. Tehdy byl obsazen do seriálu The Wire jako Ellis Carver. V seriálu vystupoval až do roku 2008. Po této roli si našel další pravidelně se opakující postavu, kterou byla postava Alana Deatona v seriálu Teen Wolf. Zde začal působit od roku 2011. A aby toho nebylo málo, roku 2014 byl obsazen do role pastora Gabriela Stokese v seriálu The Walking Dead.

V květnu roku 2015 byl Seth Gilliam zatčen za rychlou jízdu. Bylo zjištěno, že před jízdou pil a kouřil marihuanu.

Foto CC BY-SA 2.0 GabboT


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.