Seth Gilliam

Seth Gilliam

Celé jméno: Seth Gilliam
Místo narození: Washington Heights, Manhattan, New York, USA
Známé projekty: Oz, The Wire, Teen Wolf, The Walking Dead

Datum narození: 5.11.1968 (54 let)

Seth Gilliam je americký herec, který chodil na školu State University of New York at Purchase, kterou absolvoval roku 1990. Hned toho roku se objevil ve vedlejší roli v seriálu The Cosby Show jako Aaron Dexter.

Celkově je Seth Gilliam seriálový herec. Sice se objevil v několika filmech, jednalo se však o menší vedlejší role. Jeho první větší seriálová role přišla až roku 1999, kdy byl obsazen do seriálu Oz, kde ztvárnil postavu Claytona Hughese.

Gilliamova dosud největší role přišla roku 2002. Tehdy byl obsazen do seriálu The Wire jako Ellis Carver. V seriálu vystupoval až do roku 2008. Po této roli si našel další pravidelně se opakující postavu, kterou byla postava Alana Deatona v seriálu Teen Wolf. Zde začal působit od roku 2011. A aby toho nebylo málo, roku 2014 byl obsazen do role pastora Gabriela Stokese v seriálu The Walking Dead.

V květnu roku 2015 byl Seth Gilliam zatčen za rychlou jízdu. Bylo zjištěno, že před jízdou pil a kouřil marihuanu.

Foto CC BY-SA 2.0 GabboT


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead Gabriel Stokes 2014 2022 7
Teen Wolf Alan Deaton 2011 2017 6

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů