The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Gabriel Stokes

Gabriel Stokes

Kněz, který provedl něco strašného.

Sezóny 7
2014 - 2022

Otec Gabriel Stokes je hluboce věřícím člověkem, který svou víru nijak extrémně nerozšiřuje a nepropaguje. Zároveň je velmi traumatizovaným člověkem, který novou apokalypsu bere velmi těžce. Snaží se s ní bojovat pomocí své víry, která jej udržuje při životě, takže i během apokalypsy si dokázal udržet své staré způsoby a křesťanskou víru.

Když vypukla apokalypsa, tak se v jeho kostele začali shromažďovat lidé, které si Gabrielův kostel posléze zvolili za své útočiště. Po nashromáždění zásob byli však napadeni chodci. Otec Gabriel se právě nacházel v kostele, a tak jej zavřel a zabarikádoval, aby se nedostali dovnitř. Nicméně se do kostela chtěli dostat lidé, kteří Gabriela prosili o pomoc. Gabriel jim však neotevřel a celou apokalypsu prožil zavřený uvnitř kostela, kam si lidé donesli zásoby.

S příchodem Rickovy skupiny čelí Gabriel vykoupení za to, co svým lidem udělal. Konečně čelí světu jako takovému a uvědomuje si pravou realitu současnosti.

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Urazil hodně dlouhou cestu. A myslím tím vývoj postavy. Gabriela byste vážně nepoznali, kdybyste porovnali jeho první a poslední řadu. Mám ho docela rád a doufám, že tam ještě nějakou dobu vydrží.

Po konci seriálu zvedám hodnocení. Vážně jsem nečekal, že to ten zbabělý kněz dotáhne tak daleko.

5.2.2023 | 19:15:38
Haras

Gabriel je jedna z mých nejoblíbenějších postav tak od 9–10. série. Má skvělý vývoj a od toho sraba na co byl v 5. sérii teď dle mého patří mezi nejlepší postavy. Občas dokáže i rozesmát.

2.2.2023 | 21:15:07
Stannis Baratheon

Gabriel, od 9 série naprosto skvělý.

2.10.2022 | 18:36:21
BlackSquirrel
11.2.2022 | 13:24:03
Tralery

super vývoj

23.3.2021 | 21:03:53
23A

Super postava se super vyvojem

9.4.2020 | 20:29:14
ori

Gabe je super a často vtipný, a jeho postava má skvelý vývoj.

webmaster
11.10.2019 | 22:37:29
LubíkIP

Není to postava která by mohla zvednout seriál, ale ujde. V deváté sérii jako dobrý, ale moc se plete v radě.

10.4.2019 | 17:54:11
modrinka

Poslední dobou mi vůbec špatný nepřijde. Se všemi to myslí dobře a je milý. To co dělal a jak se choval, ano, na to nikdo nezapomene, ale teď se chová dobře a je mi líto jak hodně lidí je na něho hnusní.

25.3.2019 | 19:46:07
sonulle

Dostává více prostoru, ale baví mě méně a méně

22.12.2018 | 17:21:17
1

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama