The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 086×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Poslední sezóna
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Cailey Fleming (Judith Grimes), Chandler Riggs (Carl Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Steven Yeun (Glenn Rhee), Ross Marquand (Aaron), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Sonequa Martin-Green (Sasha Williams)

Carol Peletier

Carol Peletier

Moudrá a milá žena, která si prožila mnoho utrpení.

Sezóny 11
2010 - 2022

Carol se oženila s Edem, který jí připadal jako ideální muž, ale po svatbě zjistila, jaký Ed doopravdy je. Carol se stala obětí domácího fyzického i slovního násilí, ale i tak s Edem zůstala. Narodila se jim dcera Sophia, kterou Carol nadevše miluje.

Když vypukla apokalypsa, tak se Carol s Edem a Sophií vydala do Atlanty, kde měla být bezpečná zóna. Nebylo tomu tak, a tak se dali dohromady se skupinou přeživších kousek od Atlanty vedenou Shanem.


Tento tábor byl přepaden skupinou chodců, kterým se povedlo pokousat i jejího manžela Eda. Carol byla ze ztráty svého muže zdrcena, ale někde uvnitř v sobě cítila úlevu. Když se Ed změnil na chodce, tak jej sama popravil krumpáčem.

Carol se spolu s Rickovou skupinou vydává směrem od Atlanty. Na jedné z cest se jí ztratí její dcera Sophia, kterou všichni začnou hledat. Cesta je zavede na Hershelovu farmu.

Zde se začne více přátelit s Darylem Dixon, který je odhodlaný pro ni najít její dceru. Nakonec se zjistí, že se Sophia celou dobu nacházela jako chodec v Hershelově stáji, proto je Rickem zabita.

Carol je moudrá a milá žena, která se o každého stará. Má na krátko ostříhané šedivé vlasy.

Carol Peletier je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Skullks

Carol na začátku ne jako uplně nevina postava ale po Henryho smrti je jedna z nejdrsnějších pos­tav

21.9.2022 | 18:20:13
BlackSquirrel

Moje nejoblíbenější postava!! Královna TWD!!! Neskutečný obdiv! Nejlepší postava v historii TV! Melissa Mcbride je talentovaná a úžasná herečka!! Nevím, jak bychom se chovali my na jejím místě, kdyby jsme v závěru přišli o všechny naše děti a vytrpěli si tolik, co ona. Většina lidí u ni vidí pouze ty chyby, ale už nevidí, čím vším si prošla. Celou skupinu několikrát zachránila…ona je přírodní živel. Ano, nemusíte ji mít rádi, ale třeba ji pochopit?? Zavinila zmizení Connie kvůli pomstě, ale za pomstou teď jdou například i Daryl s Maggie. U nich ty chyby nikdo nevidí, ale protože jde o Carol, tak se po ní šlape, takhle je to celý seriál. Neříkám, aby jste na ni nebyli naštvaní, ale pořád ji jen nesnášet? Nepochopená prostě. Od začátku dokonalá, s perfektním vývojem! Navždy moje bojovnice!

11.2.2022 | 13:52:51
TeriTerinelerinel

Měním na ze čtyř hvězdiček na tři, neříkám že bych přála Carol smrt, ale už je opravdu občas k nevydržení. Udělá nějakou blbost a vždycky jí všichni odpustí, chápu že jí zemřel synátor, ale ohrožovat celou skupinu kvůli tomu nemusí. Negana pošle do akce, nepoděkuje mu že zabil Alphu a ještě ho nechá jako debila čekat na jednom místě a vynadá mu že čekala moc dlouho. Měla si tu špinavou práci udělat sama, když se jí to nelíbí!

21.2.2021 | 13:18:10
sonulle

Díky ní jsou epizody JSS, No Sanctuary a The Grove pro mě to nejlepší, co může tento seriál nabídnout. Je to jedna z nejlepších postav, skvěle zahrána Melissou McBride… Carol je hybatelka událostí, její postava nestagnuje, ale je v neustálém vývojovém pohybu. Ke všemu její psychika a postavení ve skupině se radikální mění, po smrti jejího adoptivního syna. Potom, co kvůli pomstě určuje tempo války se Šeptači a v podstatě donutí kolonie k válce, ji pocit viny a obviňování ostatních staví do pozice outsidera skupiny. Spiknutí s Neganem dává její postavě další rozměr. Těším se na její další osudy. Jedna z nejlépe zahraných napsaných ženských postav v tv produkci vůbec.

19.2.2021 | 12:06:45
.

Moc ji nemusim a nechapu, ze smrt Sofie ji nevadila tolik jako Henryho, ale v 10 serii jsem ji zacal mit radsi a s dlouhymi vlasy vypada mnohem lepe

20.10.2020 | 16:05:06
TaLu

V hodnocení této postavy mne ovlivňuje její sílící temnota. Někdo by to nazval praktické přizpůsobování a je pravda, že vývoj postavy je obrovský – od první série po šestou je to úplně jiný člověk, nevím, zda jiná postava zaznamenala podobný vývoj. Po desáté řadě musím konstatovat, že její rozporuplné jednání někdy způsobí přímé ohrožení lidí, ale opravdu by bez ní seriál nebyl tím, čím je…vývoj a proměny postavy úžasně vypracované vzhledem k tomu, co zažívá.

10.10.2020 | 18:14:44
ori

Nie som nejaký veľký fanúšik Carol, ale rozhodne to je skvelo napísaná postava ktorá má poriadny príbeh. Z malej šedej myšky čo sa bála vlastného tieňa cez nemilosrdného zabijaka, nasledovníčku Morganovej ideológie až po silnú ženu, ktorou je teraz. V 10. sérii síce urobila niekoľko zlých rozhodnutí ovplyvnených emóciami, ale potom čo zažila je to naprosto pochopiteľné a na jej mieste by sa tak zachoval každý z jej súčasných hejterov.

webmaster
4.10.2020 | 17:52:58
Milano33

Úžasná! Skvelo napísaná postava.

7.5.2020 | 0:36:00
23A

Carol je fajn, nejlepsi byla v obdobi kdy pekla cukroví :D

9.4.2020 | 20:24:11
David525

V poslednej dobe mi jej správanie a rozhodnutia neboli moc sympatické, ale na druhú stranu, trocha to aj chápem. Každopádne, mám ju rád od samého začiatku až doteraz, nie je to zlý človek. Len prežila veľa zlého a nie každý to môže znášať hrdinsky. Napriek všetkému, má dobré srdce, aj keď niekedy robí veci tak, ako by nemala.

26.3.2020 | 15:04:11

Stav překladu

Epizoda S11E16: Acts of God

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejlepší epizody jedenácté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama