The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Andrew Lincoln (Rick Grimes), Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Hershel Greene

Hershel Greene

Moudrý a starostlivý člověk, který pro rodinu udělá cokoliv.

Sezóny 4
2011 - 2018

Hershel Greene je majitelem jedné z farem ve státě Georgia. Jeho první manželkou byla Josephine Greene, která ale zemřela, proto si vzal další manželku, Annette Greene, která se k Hershelovi nastěhovala se svým synem z minulého manželství.

Hershelova rodina má předky v Irsku. Farmu, o kterou se nyní Hershel stará, vlastní jeho rodina již přes 160 let. Hershel vyrostl farmářským způsobem, proto ví, jak se starat o velkou farmu.

Hershel se stal veterinářem a propadl alkoholu. Když se Hershelovi narodila první dcera Maggie, tak se dal do kupy a abstinoval. Za 6 let se jim narodila druhá dcera Beth, proto si Hershel najal pomocníka Otise na svou farmu.

Když vypukne apokalypsa, tak mnoho lidí na farmě zemře, včetně jeho manželky Annette. Hershel ale nevěřil, že všichni zemřeli, ale že dočasně onemocněli, a tak je postupně zavíral do stodole čekajíc na lék. V tom se objevuje Rickova skupina, která přivádí zraněného Carla, o kterého se Hershel postará.

Hershel je moudrý a starostlivý člověk. Pro rodinu udělá cokoliv. Ze začátku si bláhově myslel, že chodci se dají vyléčit, ale až Rick mu otevřel oči. Hershel se následně se svou rodinou přidává k Rickovi a stává se jeho rádcem, protože jeho moudré rady Rick potřebuje.

Hershel Greene je…

  • bývalým manželem Josephine Greene (†)
  • manželem Annette Greene (†)
  • otcem Maggie Greene a Beth Greene
  • nevlastním otcem Shawna Greenea (†)
  • dědečkem Hershela Rheeho
  • strýcem Arnolda Greenea (†)

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ramilie

Vřelý, moudrý, šikovný chlap. Dalo se na něj spolehnout, měla jsem ho moc ráda. Jeho proměna z tvrdohlavého, trochu hloupého naivního děduly v neohroženého mentora a člověka, kterého chcete mít po boku při takovéto apokalypse byla jedna z nejlepších v tomto seriálu.

2.5.2023 | 9:48:19
Marcus Flavius

Na farmě pochopil svět kolem sebe, až když bylo pozdě, jeho smrti bylo škoda, přál jsem mu důstojnout smrt na stáří až klidně v Alexandrii, herec už není mezi námi, Scotte odpočívejte v pokoji .

7.3.2021 | 18:02:24
ori

Skvelá milá postava.

webmaster
11.10.2019 | 15:35:20
LubíkIP

Postava, která měla ve všem pravdu a držela Ricka v každé posrané věci. Měl jsem jí strašně rád. Miss you.

10.4.2019 | 18:06:03
S.T.A.L.K.E.R.

Taková otcovská postava pro všechny v seriálu, nejen pro své vlastní dcery. Jeho konec byl smutný a pro mě předčasný. Zachránil ale mnoho životů. Odpočívej v pokoji Hershele i jeho představiteli pane Wilsone. :-(

4.4.2019 | 12:05:12
Rain

Splodil Beth, takže 100%

IRL: R.I.P. Mr. Wilson

2.4.2019 | 16:51:39
sonulle

I bez nohy Badass, ale stejně jako Dale nepobral, že svět je ve sr…ch a věci se mění. Tak alespoň umřel s klidným svědomím, že vytvořil hospiz, Sasha a Glenn přežili, … díky.

22.12.2018 | 17:32:26
Tralery

jedna z nejlepšícho postav. oblíbil jsem si ho až poté, co si nechal narůst vousy. vzhled je očividně též důležitým faktorem k zalíbení ;)

6.11.2018 | 15:09:30
Brebto

Jedna z nejlepších a nejmoudřejších postav. Veliká škoda jeho smrti. Lepšího rádce už Rick nenajde…

16.12.2017 | 18:24:44
Ronkar

Velmi dobrá postava. Zprvu není moc sympatická, ale vývoj jakým projde je super a nakonec se z něj stane nepostradatelná součást grupy. O to víc zabolí jeho smrt.

30.10.2017 | 12:22:10
1

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama