The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 115×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

S05E01: No Sanctuary

S05E01: No Sanctuary

Terminus odhaluje své pravé motivy. Rick a ostatní se ocitají v problému.

12.10.2014
17 290 000
44 minut

Základní info:

Režie: Greg Nicotero
Scénář: Scott M. Gimple
Hrají: Andrew Lincoln (Rick Grimes), Norman Reedus (Daryl Dixon), Steven Yeun (Glenn Rhee), Lauren Cohan (Maggie Greene), Chandler Riggs (Carl Grimes), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Melissa McBride (Carol Peletier), Michael Cudlitz (Abraham Ford), Chad L. Coleman (Tyreese Williams), Sonequa Martin-Green (Sasha Williams), Lawrence Gilliard Jr. (Bob Stookey), Josh McDermitt (Eugene Porter), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Alanna Masterson (Tara Chambler), Andrew J. West (Gareth), … 

Obsah:

Skupina se snaží uniknout z vagónu, lidé z Terminu však na to byli připraveni. Rick, Glenn, Daryl a Bob jsou odvedeni s dalšími přeživšími ke kádi na krev. Jedním z nich je i kluk, na kterého nedávno narazili Rick s Carol. Gareth se ptá na pár otázek a Rick mu slibuje pomstu. Poté začne zabíjení, protože lidé z Terminu jsou kanibalové, kteří takto porážejí svoji kořist.

Carol a Tyreese zajali jednoho muže z Terminu a zjistili pravdu. Carol se vydává k Terminu a odpálí palivové nádrže, čím udělá do plotu díru a spustí paniku. Chodci se dostávají dovnitř a Carol pronikne spolu s nimi. Rick a Daryl využívají situace a prchají. Nakonec se všichni dostanou ven a v lese se střetnou s Carol. Ta je zavede za Tyreesem a Judith. Skupina opouští Terminus a Rick přidává k ceduli varování. O pár týdnů později si ho přečte Morgan Jones.

Trailer k první epizodě:

Foto: AMC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ramilie

Hustý :O Carol je úžasná, Ty projevil obrovskou odvahu a ostatní také. Konec se nesl v radostném duchu, ten černoch mě trochu znepokojuje, snad to nebude psychouš jako ostatní z Terminusu. „Panu vědci“ jsem z jeho vysvětlení příliš nerozuměla, možná je to ale i mojí angličtinou, koukám jen s AJ titulkama :D A taky mi dělá starosti, co se stalo s Beth :(

3.4.2023 | 20:29:56
Haras

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu

15.9.2022 | 20:30:39
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Carol ten Terminus pěkně zničila a to sama i s pomoci chodcu a ti řeznici dostali co si zasloužili a potom jak se osvobodili ostatni tak je dobře pokropili a odhaleni toho co se stalo je fakt zajimave a ten jeho plan na obraceni snad bude fungovat a to že Morgan opustil domov to jsem nečekal a jsem zvědav kam ted Rick a jeho skupina směřujou.

redaktor
29.11.2020 | 13:28:48
Milano33

Fantastická epizóda! Tak toto bol jeden skvost za druhým. Neskutočne dianím nabitá epizóda, ktorá vás naplno vtiahne do seba a nedá vám ani na chvíľku vydýchnuť. No, tak toto bolo celkom rýchle, ako sa popasovali s Terminusom. Vskutku precíznym spôsobom sa odtiaľ dostali von. A to najmä kvôli Carol, ktorá bola tá, čo to celé spôsobila, bola proste úžasná. Všetko sa dalo odvtedy do pohybu a táto dychberúca podívaná nabrala nečakaného spádu. Bolo tú všetko, epické momenty obohatené o precízne akčné sekvencie, všade navôkol len oheň, zombies alebo nejaká tá prestrelka. A ten koniec, wow! Jedná veľká emocionálna horská dráha. Konečne je rodinka zase kompletná, Rick, Carl a Judith, tak ako to má byť. Carl je tiež späť a jej znovu uvítanie ma hrialo na srdiečku, najmä stretnutie s Darylom.

8.4.2020 | 21:29:03
ori

Proste jedna z najlepších epizód celého seriálu.

webmaster
9.10.2019 | 21:31:13
sonulle

Důvod proč člověk na to kouká.

21.3.2019 | 10:31:31
rychlej

Konečně plnotuk ;-)

20.10.2017 | 11:27:47
tom007

Dokonalý začátek série, spousta zvratů.

26.2.2017 | 23:22:29
the walking dead and fear the walking dead

tak tohle byl fakt mazec, brutální díl, prostě skvělý začátek páté série, 100%.

Kubaskou

Mazec díl.

14.8.2016 | 17:15:56

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama