Norman Reedus

Norman Reedus

Celé jméno: Norman Mark Reedus
Místo narození: Hollywood, Florida, USA
Známé projekty: Pokrevní bratři, The Walking Dead, Death Stranding

Datum narození: 6.1.1969 (55 let)

Norman Reedus se narodil na Floridě, ale později se jeho rodina přestěhovala do Los Angeles, kde pracoval v obchodě Harleyho Davidsona. Nějaký čas žil v Japonsku, Anglii a Španělsku. Živil se nejrůznějšími pracemi. Opravoval motorky, stal se modelem pro firmy Prada, Durban, Levi's, Lexus, Alessandro Dell'Acqua a Morganthal Fredics, objevil se v několika videoklipech, je malířem, sochařem či fotografem. Dokonce má své obrazy vystavené v galeriích v New Yorku, Berlíně a Frankfurtu.

K herectví se dostal roku 1997 filmy Floating a Mimic. Je velmi znám z filmů Pokrevní bratři a Pokrevní bratři 2, kde si zahrál hlavní postavu Murphyho MacManuse s hercem Seanem Patrickem Flanerym. Dále jej můžeme znát z filmů Krvavé tajemství, Kdo seje zlo, Fáma, Divoká krev, Blade 2, Oktanový kult, Horký prachy, Until the Night, Antiköper, Zločin, Konspirátor či Night of the Templar.

Roku 2010 mu byla nabídnuta role Daryla Dixona v seriálu The Walking Dead, který má svou předlohu podle komiksu. Tato postava se v komiksu nevyskytuje a jedná se o výplod tvůrců seriálu. Nikdo nečekal, že se jeho postava stane tak oblíbená, proto jeho postavu po první sérii zařadili mezi hlavní postavy. Norman se v tomto seriálu chytl a vystupoval v něm až do roku 2022. Poté získal svůj vlastní seriál The Walking Dead: Daryl Dixon, který měl premiéru roku 2023.

Zatímco se věnoval seriálu The Walking Dead, objevil se i v několika jiných projektech. Menší role ztvárnil například ve filmech Vacation či Triple 9. Poznat ho mohli i fanoušci videoher, když roku 2019 vystupoval jako hlavní postava ve hře Death Stranding.

V letech 1998–2003 byl ženatý s Helenou Christensen. Z tohoto manželství měl Norman syna Minguse Luciena Reeduse, který se mu narodil roku 1999. Roku 2015 se dal dohromady s herečkou Diane Kruger, se kterou má od roku 2018 dceru Novu.

Roku 2005 prodělal ošklivou autonehodu v Německu, kvůli které musel podstoupit operaci levého oka, kde má nyní kovový oční důlek. Norman má několik tetování: na levé části hrudi má jméno svého otce, na rameně pravé ruky má ďábla, na pravém předloktí má nápis Mingus, na pravé ruce hvězdu, na zádech dva démony, na pravém zápěstí srdce a na levé noze hada.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead: Daryl Dixon Daryl Dixon 2023 2023 1
The Walking Dead Daryl Dixon 2010 2022 11

Filtr seriálů