The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

S09E15: The Calm Before

S09E15: The Calm Before

Slavnosti v Království jsou v plném proudu, díky čemuž mají po letech všechny čtyři komunity konečně něco společného. Některé dohody jsou obnoveny, zatímco jiné budou uskutečněny za mnohem vyšší cenu.

sk
24.3.2019
4 150 000
58 minut

Základní info:

Režie: Jeffrey January
Scénář: Geraldine Inoa, Channing Powell
Hrají: Norman Reedus (Daryl Dixon), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Melissa McBride (Carol Peletier), Alanna Masterson (Tara Chambler), Josh McDermitt (Eugene Porter), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Katelyn Nacon (Enid), Khary Payton (Ezekiel), Samantha Morton (Alfa), Callan McAuliffe (Alden), Avi Nash (Siddiq), Eleanor Matsuura (Jumiko), Dan Fogler (Luke), Cooper Andrews (Jerry), Ryan Hurst (Beta), Nadia Hilker (Magna), Brett Butler (Tammy Rose Sutton), … 

Obsah:

V Království se konají dlouho očekávané slavnosti, kde se Michonne setká s vůdci ostatních komunit a konečně podepíšou chartu o vzájemné pomoci. Na slavnosti se v přestrojení dostala také Alfa, která pozoruje místní život. Narazí na Lydii, ale ona s ní nechce zpátky a Alfa odchází. Několik lidí se začne pohřešovat a Michonne, Daryl a další se je vydávají hledat, zajmou je však Šeptači. Alfa ukáže Darylovi obří hordu chodců a slíbí mu, že ji proti nim použije, pokud ještě jednou vstoupí na jejich území. Poté je propustí s tím, že vyznačila jejich hranici. Tou se ukážou kůly s deseti hlavami pohřešovaných obyvatel, včetně Tary, Enid a Henryho. Skupina se vrací do Království, kde jim Siddiq řekne, co se stalo.

Trailer k patnácté epizodě:

Foto: AMC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že je mi lito že kvuli Lydii přišlo o život tolik dobrych lidi musim řict že Šeptači jsou fakt brutalni a zasloužili by smrt aby ochutnali vlastni medicinu a je mi lito Tary a Enid ti si to rozhodně nezasloužili a jsem zvědav co budou kolonie dělat ted jestli se budou mstit nebo se připravi na obranu.

redaktor
7.12.2020 | 15:28:31
hanakjarda

Enid a Tara :'-(

5.11.2020 | 22:12:25
filozof

Konečně Tara chcípla! :-)

30.5.2020 | 21:38:31
Milano33

Wow! Ten záver bol ale šokujúci, až natoľko, že mi normálne vyrazil dych. Poriadný cliffthanger nám naservírovali na konci. Toľko mŕtvych postáv v jednej jedinej epizóde, no to sa nevída tak často. Vskutku odvážne rozhodnutie zo strany tvorcov. Koniec bol neskutočne strhujúci, ako aj plný emócií, ktoré ma skutočne dojali. Tara :‚(, Enid :‘(, ale aj Henryho mi bolo tiež celkom ľúto a to najmä kvôli Lydii. No už sa tých Whisperers ozaj začínam aj báť, keď sú takejto brutality schopný.

1.5.2020 | 17:12:35
karlospajdos

Konečně odstranily ty nudný charaktery :D

13.10.2019 | 23:03:44
ori

Krása!!! Brutálna krvavá dokonalosť!

webmaster
10.10.2019 | 18:05:48
Cigi007

Hodnocení krásně vystihli Tralery a zukatoka02!

5.5.2019 | 16:11:29
Tralery

Po tomto dílu mě Angela Kang přesvědčila o dvou věcech:

  1. Pozná a eliminuje nadbytečné postavy (Enid, a předtím Jesus)
  2. Dovede seriál udělat opět zcela nepředvídatelný (smrt Tary)

Naprosto skvělý díl, který na mě měl intenzivní, emotivní, několika denní dopad, což se mi u TWD již dlouho nestalo. Geniální výběr obětí, lepší než v komikse.

16.4.2019 | 23:30:35
zukatoka02

,,ART OF DEATH" (A)lec, ®odney, (T)ara, (O)zzy, (F)rankie, (D)J, (E)nid, (A)ddy, (T)ammy Rose, (H)enry

1.4.2019 | 21:42:12
Levascue

Pěkné, ale mohli být klidně s kůly odvážnější…

31.3.2019 | 8:50:07

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama