The Walking Dead (Živí mrtví) Shane Walsh

Shane Walsh

Shane Walsh

Bývalý Rickův parťák, který se rozhodl postarat o jeho rodinu.

Sezóny 3
2010 - 2012


Shane býval Rickův parťák v úřadu šerifa a je jeho nejlepší přítel od střední školy. Když vypukne apokalypsa a Rick leží v kómatu v nemocnici, Shane pomůže zachránit Lori a Carla tím, že je včas dostane z jejich domu. Byl poslední, kdo navštívil Ricka a nemůže si přestat vyčítat, že ho tam nechal. Uvědomuje si, ale že kdyby ho tam nenechal, nemohl by zachránit Lori a Carla. Učinil složité rozhodnutí, které si není schopen obhájit ani sám před sebou.

Po apokalypse se ve skupině přeživších stal de facto vůdcem a svou pozici si užívá. Vždycky žil v Rickově stínu a i když to nikdy nepřizná, tak si svou novou autoritativní pozici užívá. Když ale jeho vedení začne být napadáno a zpochybňováno, začne ztrácet nervy a stane se nevypočitatelným a nebezpečným pro všechny kolem sebe.


Po Rickově návratu z nemocnice je rád, že Rick přežil, ale zároveň si uvědomuje, že jeho sexuální život s Lori končí. Ta jej také začne odmítat, proto si Shane hledá ve skupině někoho jiného.

Ze Shanea se postupem času stává nekontrolovatelná osoba. Začne dělat věci, které nikdy před tím nedělal a jeho poměrně klidná osoba se mění na cholerickou. Rick v něm později také uvidí hrozbu a snaží se najít východisko, jak Shanea uklidnit, aby nebyl nebezpečný pro celou skupinu.

Shane Walsh je…

  • je otcem Judith Grimes
  • vnukem Jean

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hyena

pekna svina ten uboziak negan by sa mal od neho co ucit......

1.8.2017 | 23:09:39
WolverineCzE

Borec znam ho z filmů Fury a taky z Daredevil serialu jako Punisher.

12.4.2017 | 12:29:07
Mates225

Už od začátku jsem ho neměl rád. :)

redaktor
2.4.2017 | 21:52:23
Pepca 27

Shane je a bude vždy moje nejoblíbenější postava nesouhlasím se vším co udělal (pokus o znásilnění Lori 1. Rada 5.dil) ,ale on byl prostě moc rychle vyvinutý na tu dobu což se ostatním nelíbilo (nechapali to). Byl lstivy, chytrý a nebojány což je vše co na apokalypsu potřebujete. Ale je fakt že kdyby byl vůdcem skupiny tak by prostě všechny obětovál aby zachránil Lori Carla chápete třeba střelil maggie jako návnadu aby mohli utéct. Fakt to pokadili že ho nechali zabít teď by se jim tam hodil . Je to blbost že ho Rick zabil a pak se stal stejným jako on. Jediné co shanovi zůstalo je Judith . Doufám ze v tom seriálu na něho nezapomenou. A jestli si někdo myslí že je Shane lhář atd. tak Rick ho zabil tak ze řekl at složí zbraň a bodl ho

22.3.2017 | 11:02:09
Billy the Kid

good job, za mě full

2.1.2017 | 17:38:24
Pepal81

Rozhodně nebyl má oblíbená postava. Zákeřnej, sebestřednej, namistrovanej, podrazák. Neměl jsem ho rád, ale jeho smrti je škoda. Mělo by jistě potenciál, kdyby např. zmizel a později se objevil třeba u Spasitelů, nebo jiné bandy a stál proti Rickovi. Jeho smrt přišla moc brzo.

25.12.2016 | 22:29:42
Danules

Pořád mi chybí , měl odejít a vrátit se později.Byl vždycky lepší než Rick.S Lori se neměl nikdy dát dohromady to ho zničilo…1000% pro něj a Daryla …

2.12.2016 | 15:36:47
R.-TedyS

Neměl jsem ho moc rád, ale věděl jsem že dělá správnou věc a docela mi chybí v pozdějších sériích :(

24.11.2016 | 20:04:12
Brebto

V 1. sérii, byl dobrej. Byl to ten vůdce skupiny, který vše myslel dobře. Ale v 2. sérii, se mě hodně znechutil. Už tím že se začal chovat jak debil. Taky zabil Otise, který se mi na ty dva díly zalíbil, a on ho sráčsky střelil do nohy (přitom právě Shane měl problém z nohou). Je dobře, že ho zabil zrovna Rick. Kdyby nestřelil Otise a odjel jak říkal, a pak vrátil se, asi bych hodnotil jinak.

16.11.2016 | 20:22:51
anet446

Hrabalo mu teda dost, ale jako první pochopil, že svět už není to co býval. Rick by si s ním teď rozuměl daleko víc.

12.11.2016 | 20:03:19

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás