The Walking Dead (Živí mrtví) Shane Walsh

Shane Walsh

Shane Walsh

Bývalý Rickův parťák, který se rozhodl postarat o jeho rodinu.

Sezóny 4
2010 - 2018

Shane býval Rickův parťák v úřadu šerifa a je jeho nejlepší přítel od střední školy. Když vypukne apokalypsa a Rick leží v kómatu v nemocnici, Shane pomůže zachránit Lori a Carla tím, že je včas dostane z jejich domu. Byl poslední, kdo navštívil Ricka a nemůže si přestat vyčítat, že ho tam nechal. Uvědomuje si, ale že kdyby ho tam nenechal, nemohl by zachránit Lori a Carla. Učinil složité rozhodnutí, které si není schopen obhájit ani sám před sebou.

Po apokalypse se ve skupině přeživších stal de facto vůdcem a svou pozici si užívá. Vždycky žil v Rickově stínu a i když to nikdy nepřizná, tak si svou novou autoritativní pozici užívá. Když ale jeho vedení začne být napadáno a zpochybňováno, začne ztrácet nervy a stane se nevypočitatelným a nebezpečným pro všechny kolem sebe.


Po Rickově návratu z nemocnice je rád, že Rick přežil, ale zároveň si uvědomuje, že jeho sexuální život s Lori končí. Ta jej také začne odmítat, proto si Shane hledá ve skupině někoho jiného.

Ze Shanea se postupem času stává nekontrolovatelná osoba. Začne dělat věci, které nikdy před tím nedělal a jeho poměrně klidná osoba se mění na cholerickou. Rick v něm později také uvidí hrozbu a snaží se najít východisko, jak Shanea uklidnit, aby nebyl nebezpečný pro celou skupinu.

Shane Walsh je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ramilie

Drsný a schopný chlap, postupem času mu ale asi situace začala lézt na mozek… poté, co použil Otise jako návnadu a zdržení, jsem k němu pocítila odpor, který přerušil až příchod Guvernéra. Oproti němu je Shane miláček a super postava :D já bych ho snad i vrátila zpět a vyměnila za něj (jsem momentálně u třetí série)

20.4.2021 | 16:27:22
TeriTerinelerinel

Já ho prostě nesnášela :D . Jakože měl v hodně věcech pravdu, ale za mě to byl ko**t na entou.

25.2.2021 | 15:52:29
BlackSquirrel

Na začátku to byl hodnej chlap, potom co začala apokalypsa, tak začal spát z Lori!!

19.8.2020 | 22:43:38
Milano33

Shane bol svojským spôsobom super.

7.5.2020 | 1:19:13
David525

Shane bol skvelý a svojím spôsobom to bol dobrý človek, až do chvíle, kedy sa v ňom niečo nezlomilo a to ho žiaľ zmenilo. Naštvalo ma, že napríklad zabil Otisa a chcel zabiť aj Ricka, ale nemuselo to tak vôbec byť. Ak by Lori nestrkala do toho prsty, som si takmer istý, že by Shane žil aj naďalej, pretože by ho Rick nemusel zabiť. :( Ale mal som ho rád hneď od začiatku, škoda, že musel zomrieť.

30.3.2020 | 23:06:36
ori

Shane bol proste skvelá postava, ale jeho zabitie bolo niečo čo Rick proste musel urobiť aby sa posunul ďalej.

redaktor
11.10.2019 | 13:06:02
Sheeku

to je zmrd.

23.7.2019 | 12:30:54
LubíkIP

Mohl to být super postava kdyby se tak trochu nezbláznil.

10.4.2019 | 18:28:38
S.T.A.L.K.E.R.

Postava, která mi chybí ze všech nejvíc. Lituji, že neodjel jak to měl v plánu, když ještě mohl. Mohlo to být úplně jiné. Shane byla důležitá a skvělá postava. Jak se ale mohl zamilovat do takové krávy jako byla Lori. To všechno bylo jen kvůli ní. Jsem obrovsky vděčný alespoň za ten jeho flashback v deváté řadě.

4.4.2019 | 12:24:58
sonulle

Ale tak Shane byl vážně skvělý, ale posedlost Lori ho bohužel dostala. Ze začátku lepší vůdce než Rick. Škoda, že všichni byli postižení šířením dobra a tak chudák Shane vyšel jako darebák.

31.1.2019 | 12:33:58

Stav překladu

Epizoda S10E22: Here's Negan

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás