Jon Bernthal

Jon Bernthal

Celé jméno: Jonathan Edward Bernthal
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: The Walking Dead, Mob City, Daredevil

Datum narození: 20.9.1976 (41 let)

Jon se narodil ve Washingtonu, kde také vyrůstal. Je potomkem Joan Lurie a Erika Lawrence Bernthala. Ve Washingtonu chodil na střední školu Sidwell Friends a poté na vysokou školu Skidmore College v New Yorku. Později začal chodit na školu divadelního umění v Moskvě, kde se začal profesionálně věnovat baseballu. Na jeho škole si jej všiml ředitel Harvardovy univerzity a přesvědčil Jona, aby začal navštěvovat školu American Repertory Theatre v Massachusetts, kterou dokončil roku 2002.

Jeho herecká kariéra začala od roku 2002. Zahrál si v různých divadelních hrách na Broadwayi. V letech 2006 až 2007 hrál postavu Duncana Carmella v seriálu Spolužáci, kde se objevil v 19 epizodách. Následně si zahrál jednu z hlavních rolí ve filmu Den zlomu z roku 2007. Dále se objevil například ve filmech jako Noc v muzeu 2 či Muž ve stínu. Také se objevil ve 12 epizodách seriálu Městečko Eastwick.


Avšak nejvíce je znám svou rolí v seriálu The Walking Dead, kde ztvárnil postavu Shana Walshe, muže zákona, který je znám svou výbušnou povahou. V tomto seriálu vystupoval jako jedna z hlavních postav po dobu prvních dvou sérií. Roku 2013 si střihl jednu z hlavních rolí ve filmu Práskač, kde pomáhal Dwaynu Johnsonovi. Roku 2013 jsme jej mohli vidět v seriálu Mob City na stanici TNT, kde hrál hlavní postavu Joe Teagua. Od roku 2016 ho můžeme vídat jako Franka Castlea v seriálech Daredevil a The Punisher.

Jon má dva bratry Nicholase Matthewa Bernthala a Thomase Bernthala. Jeho dědečkem byl Murray Bernthal, který byl známým muzikantem a producentem. Jon je ženatý s Erin Angle od roku 2010, s kterou má dva syny.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.