The Walking Dead (Živí mrtví) Rick Grimes

Rick Grimes

Rick Grimes

Před apokalypsou byl zástupcem šerifa malého městečka, nyní je vůdcem skupiny přeživších, se kterou hledá místo k vedení normálního života.

Sezóny 9
2010 - 2018

Rick býval zástupcem šerifa v malém městečku, kdesi v americké Georgii. Během jedné policejní honičky je zraněn a následně převezen do nemocnice. Udržován v umělém spánku tak zaspí veškeré události, které naprosto změní svět. Probouzí se sám uprostřed, pro něj, zcela pustého světa, ve kterém ho neustále vede myšlenka na jeho ženu Lori a syna Carla. Rick se proto vydává na strastiplnou cestu za svou rodinou zničeným a smrtí páchnoucím světem.

Rick je všestranný, chytrý, klidný, ale především je to výborný přítel a rodič – není však bez chyby. Většinu problémů vidí pouze černě nebo bíle, což dost často koliduje s jeho osobním morálním kodexem, a tak ne vždy koná ta správná rozhodnutí.


Rick je rozený vůdce, proto se na něj v dobách krize jeho následovníci obrací se svými problémy, nicméně on sám o sobě dost často pochybuje. Své bezhlavé konání dobra a ochranářské chování jej často staví vůči rodině, což jen více prohlubuje rozepře s manželkou a vztah se svým vlastním synem.

Rick Grimes je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Andrew Lincoln zahral postavu Ricka bravúrne, on dokázal dať tejto postave dušu, u Ricka sme zažili už čokoľvek, rozpad osobnosti, naprosté šialenstvo, ale aj svetlé momenty. Navždy v mojom srdci. <3

7.5.2020 | 0:16:48
vp1998

Nikdy jsem proti němu nic neměla, měla jsem ho ráda, ale vyloženě oblíbená postava to nebyla. Teď když odešel, uvědomila jsem si, jak strašně moc mi chybí a jak velikou úlohu v celém seriálu hrál. ZBOŽŇUJU Ricka Grimese a nutně potřebuju, aby se alespoň v úplně poslední epizodě vrátil a všechno bylo jak má být :D

19.4.2020 | 17:56:17
23A

Skvělá hlavní postava, dokud neodesel tak sem si to ani neuvedomoval

9.4.2020 | 20:23:33
David525

Najlepšia postava zároveň aj s Darylom. Občas sa mi nepáčili niektoré jeho rozhodnutia a názory, ale inak dobrý vodca a super postava. V seriáli mi veľmi chýba. Veľká škoda, že odišiel.

26.3.2020 | 14:43:40
akashko12

Pre mňa druhá najlepšia postava hneď po Darylovi. Jeho odchod bol veľmi veľká chyba (aspoň pre mňa). Síce po Carlovej smrti sa trochu zmenil ale mne to nevadilo, pretože som ho úplne chápal. Lepšieho herca fakt nemohli vybrať. Síce niekedy urobil zlé rozhodnutia ale vždy ich potom napravil. Proste mal skvelú mušku a skvelo rozhodoval. Veľmi mi bude chýbať! Proste navždy v srdci! Straaašne veľmi sa teším na filmy. Najlepšia postava aj s Darylom. Určite 100 % :D.

10.3.2020 | 20:18:35
Steve23x

Sám by si vedl líp, bohužel musí dohlížet na bandu dementů a mlejt neustálý hovna.

26.2.2020 | 2:05:42
ori

Skvelá postava a skvelo zahraná. Lepšieho herca fakt nemohli dať. Občas urobil niečo čím ma nasral, ale v celku bol skvelý a jeho odchod bol veľkou chybou.

redaktor
11.10.2019 | 13:15:13
TeriTerinelerinel

Ani tu jednu hvězdičku bych mu nedala!!! Ale tak možná jednu si zaslouží, chápu že ze začátku ještě nebyl takový blbeček a změnila ho až apokalypsa.

8.10.2019 | 17:18:14
SaVerr

Proste pán herec, top 3 postava za mňa

13.9.2019 | 15:13:24
Jirka 007

Nejlepsi postava

10.6.2019 | 19:50:38

Finále desáté řady

Aktuální globální hrozba v podobě koronaviru nakonec ovlivnila i desátou sérii The Walking Dead. Premiéry posledního dílu se dočkáme někdy později

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás