The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Glenn Rhee

Glenn Rhee

Rozumný a nezištný mladík z Atlanty, který je ochoten riskovat život i pro cizince.

Sezóny 8
2010 - 2022

Glenn pochází z Atlanty, kde doručoval pizzu. Když začne apokalypsa, podaří se mu přežít a uniknout z města, kde narazí na menší tábor přeživších. Přidá se k nim a pravidelně se vydává zpátky do města pro zásoby. Na jedné takové výpravě narazí na Ricka a zachrání ho. Zavede ho za svou skupinkou, ale kvůli chodcům zůstanou uvězněni.

Glenn se spolu s Rickem potře vnitřnostmi jednoho chodce a díky tomu se všem nakonec podaří uniknout z města. Glenn jede zpátky do tábora v bouráku, který ukradl, a je smutný, že ho ostatní chlapi chtějí rozebrat na součástky. Glenn má v táboře blízko hlavně k Daleovi, který ho učí mechanickým zručnostem na svém karavanu.

Glenn se s Rickem, T-Dogem a Darylem vrací do města, aby zachránili Merlea. Glenn je během toho zajat skupinkou, která chce jejich zbraně. Nakonec ho Rick vymění za jiného zajatce a Glenn je propuštěn.

Když skupina dorazí na Hershelovu farmu, Glenn se zakouká do jeho dcery Maggie. Na výpravě do lékárny se pak spolu vyspí. Glenn je také návnadou, kterou chtějí použít, aby vytáhli chodce ze studny, což se nepodaří. Glenn zjistí, že Hershel ve stodole drží chodce, a Maggie ho prosí, aby to nikomu neříkal. Lori mu pak prozradí, že je těhotná, a prosí ho, aby to nikomu neříkal. Glenn to však neudrží a všechno vyžvaní Daleovi, kvůli čemuž se na něj Maggie naštve, ale po incidentu se stodolou se usmíří. Hershel mu dokonce věnuje svoje hodinky, které mu dal jeho otec.

Glenn doprovází Ricka při hledání Hershela a v baru se dostane do přestřelky. Nepodpoří Dalea, který chce ušetřit Randallův život, a moc ho mrzí jeho následná smrt. Po pádu farmy se z něj stane zkušený bojovník, kterému nejvíc ze všeho záleží na Maggie. Když se narodí Judith, Glenn a Maggie se vydávají pro zásoby, během čehož je zajme Merle a unese je do Woodbury. Tam Glenna zmlátí a chce vědět všechno, ale on zarputile odmítá cokoliv říct. Rick je zachrání, jenže Glenn je zásadně proti tomu, aby do věznice vzali i Darylova bratra.

Rick ho však nakonec vezme dovnitř, kvůli čemuž je Glenn jako na trní a snaží se věznici zabezpečit. Před útokem Guvernéra ještě požádá Maggie o ruku, a ta souhlasí. Vezmou se během následujícího půlroku.

Když ve věznici vypukne chřipka, Glenn onemocní a jeho stav je velmi vážný, Hershel mu naštěstí zachrání život. Když pak Guvernér zaútočí na věznici, Glenn po výbuchu zůstane v bezvědomí. Když se probere, věznice je zničená a nikde nikdo není. Sbalí si věci a odchází, cestou narazí na Taru. Ta sice bojovala s Guvernérem, ale Glenn jí tam nemůže jen tak nechat, a tak ji vezme s sebou.

Jeho jediným cílem je najít Maggie, a Tara je ochotná mu pomoci. Glenn se ještě plně nezotavil a omdlí, když na ně narazí Abraham, Rosita a Eugene. Abraham je vezme s sebou, ale když se Glenn probere, chce odejít, aby mohl dál hledat Maggie. Abraham chce pokračovat do Washingtonu, ale Glenn ho přesvědčí, že když naleznou jeho lidi, půjdou s nimi také a budou mít větší šanci uspět.

Abraham nakonec souhlasí a rozhodnou se, že půjdou do Terminu, kde Glenn doufá, že Maggie nalezne. Když pak od ní najde čerstvý vzkaz, chce se střemhlav vrhnout do tunelu, což Abraham rozhodně nemůže riskovat, a tak se jejich cesty rozejdou. Glenn a Tara se v tunelu dostanou do maléru s chodci, ale nakonec je zachrání Maggie, Bob a Sasha, na které Abraham narazil na druhé straně tunelu. Glenn a Maggie jsou konečně spolu a všichni odcházejí do Terminu, kde je zajmou kanibalové a zavřou je do vagónu, do kterého později přivedou Ricka.

Glenn je s Rickem a Bobem odveden na porážku a málem na něj dojde řada, když je výbuchem zachrání Carol a všichni utečou. Když se skupina usadí v Gabrielově kostele, Abraham trvá na cestě do Washingtonu, a protože mu to Glenn slíbil, s Maggie a Tarou se k nim přidávají a skupina se rozděluje. Abrahamův vůz cestou havaruje a on je odhodlán pokračovat i přes hordu chodců, než jim Eugene odhalí, že lhal, a oni se musejí vrátit do kostela.

Po smrti Beth se stejně vydají do Washingtonu a dorazí do Alexandrie, kde je Glenn přiřazen k lidem, kteří prohledávají okolí kvůli zásobám. Glenn se hned dostane do konfliktu s namyšleným Aidenem, který hrozně riskuje, a jeho kámoš Nicholas ho podporuje. Kvůli své zbrklosti je na jedné výpravě Aiden zabit a Glenn s Noahem zůstanou uvězněni v jedné části otočných dveří, zatímco Nicholas ve druhé. Nicholas zpanikaří a protlačí se ven, kvůli čemuž chodci sežerou Noaha přímo před očima Glenna.

Nicholas se chystá ujet autem, ale Glenn ho dožene a namlátí mu. Nicholas vůči němu začne chovat ještě větší zášť a vyláká Glenna do lesa, kde se ho pokusí zastřelit, ale napadnou je chodci a Glenn nakonec Nicholasa zachrání, kvůli čemuž se jeho nenávist ke Glennovi ztratí. Když se Alexandrjici snaží odlákat hordu od osady, Glenn je ve skupině s Nicholasem, který zná okolí. Nakonec zůstanou jenom oni dva, a skončí ve slepé uličce obklopeni chodci. Nicholas se zastřelí a při svém pádu z kontejneru s sebou strhne Glenna přímo mezi chodce.

Nicholasovo tělo dopadne na Glenna a chodci ho začnou žrát, díky čemuž se Glenn může vsunout pod kontejner a pak tam musí čekat víc než den, než chodci prořídnou. Když vyleze, narazí na Enid, která chce z Alexandrie utéct, ale přesvědčí ji, aby se vrátila s ním. Když dorazí do Alexandrie obklopené chodci, Glenn znovu málem umře, než ho střelbou zachrání Abraham. Glenn se znovu setká s Maggie, která mu oznámí, že je těhotná.

Glenn je mezi prvními, kdo se s Ježíšem vypraví na Hilltop, a moc se mu tam líbí. Když je Rick upíše ke zničení Spasitelů, Glenn se účastní útoku na jejich satelitní základnu a spolu s Heathem musejí poprvé zabít živé lidi, a to Spasitele ve spánku. Když se Daryl snaží v lese najít Dwighta, Glenn s Michonne a Rositou se ho snaží přivést zpátky, jenže je zajmou Spasitelé a odvedou je před Negana.

Glenn unikne jeho rozpočítávání, jenže Daryl se neudrží a udeří Negana. Ten vidí, že nebyl dost důrazný, a tak umlátí ještě nic netušícího Glenna. Skupina pak jeho tělo vezme na Hilltop, kde ho pohřbí. Glenn tak nikdy nepozná svého syna Hershela, zatímco Negana bude jeho zabití jednou mrzet.

Glenn Rhee v komiksu

V komiksu neznáme jeho příjmení. Pochází z Atlanty, kde dělal poslíčka pizzy, a Rickovi prozradil, že když měl finanční potíže, párkrát ukradl nějaké auto. Glenn je právě ve měste pro zásoby, když narazí na Ricka a zachrání ho. Vyvede ho z města a poví mu, že se tam vydává pro zásoby, aby byl nějak prospěšný své skupině, za kterou ho zavede.

Když se chce Rick druhý den vrátit do Atlanty, aby získali nějaké zbraně, chce, aby ho Glenn doprovázel. Jemu se do toho moc nechce, protože obchod se zbraněmi je v centru města, kam Glenn nechodí, ale Rick dostane nápad, že by jim mohlo pomoct, kdyby se potřeli vnitřnostmi jedné z mrtvol. Vyjde to a vyrabují obchod, než začne bouřka a smyje jejich maskováni, nakonec se jim však podaří vrátit se do tábora.

Glenn se cítí osamělý a pokukuje po Carol, ale když dorazí na Hershelovu farmu, seznámí se s jeho dcerou Maggie. Ta sdílí jeho pohled na to, že mohou kdykoliv umřít a tak by neměli na nic čekat, a hned si s ním začne románek. Když Hershel Rickovu skupinu vyhodí z farmy, dovolí Glennovi zůstat, a tak se jejich cesty rozejdou.

Když ale Rickova skupina objeví věznici, která je bezpečnější než farma, Rick se pro ně vrátí a pozve je tam bydlet. Hershel na nabídku kývne a tak se Glenn znovu připojuje k Rickově skupině. Ve věznici pokračují s Maggie ve svých milostných hrátkách, a když objeví holičství, Glenn si oholí hlavu. Když chce jít Tyreese vyčistit tělocvičnu od zombií, Glenn jde s ním, ale když se Tyreese vrhne přímo mezi nemrtvé, Glenn ho tam musí nechat.

Poté, co někdo zavraždí Maggieiny mladší sestry, upadne do apatie a řekne Glennovi, že jejich vztah již nemá smysl. Když se však Maggie trochu sebere, omluví se mu a vezme to zpátky. Při čištění další části věznice objeví Glenn brnění na potlačení vzpoury a hrozně si ho chce vyzkoušet. Jde tedy s Rickem na vězeňské parkoviště získat z aut benzín, když uvidí havarovat helikoptéru.

Glenn se tam s Rickem a Michonne vydává a cesta je zavede do Woodbury, kde je zajme Guvernér. Když uvidí, jak Rickovi usekne ruku, silně ho to zasáhne a sesype se. Glenn je pak zavřen do cely vedle Michonne, kde musí poslouchat, jak ji Guvernér mlátí a znásilňuje, ale navzdory tomu jim Glenn neřekne o věznici ani slovo. Skupině se nakonec podaří utéct a Glenn se vrátí k Maggie, kterou hned požádá o ruku. Ona souhlasí a Hershel je oddá.

Skupina potřebuje zbraně proti Guvernérovi, a tak je Glenn členem skupiny, která se je snaží sehnat. Na stanici Národní gardy objeví Glenn vojenský náklaďák, který naládují ještě věcmi ze supermarketu. Tam je objeví vojáci z Woodbury a Glenn to schytá brokovnicí, naštěští na sobě měl svoje brnění a je v pořádku.

Když dal Hershel Glennovi svolení ke svatbě, požádal ho o jedinou věc, a to aby Maggie neotěhotněla, protože tento nový svět není vhodný pro dítě. Maggie se ale rozhodne, že děťátko chce, a tak na něm s Glennem začnou pracovat, jenže se jim to nedaří. Když Guvernér objeví věznici, Glenn na jeho lidi střílí ze strážní věže, ale moc mu to nejde. Dale navrhne odchod z věznice a Glenn s Maggie s ním souhlasí a opouštějí zbytek skupiny. Usadí se na Hershelově farmě, kde je pak najde Rick s Carlem a Michonne a řekne jim, co se stalo.

Po pádu věznice se Glenn a Maggie ujmou Sophie a vychovávají ji jako vlastní dceru. Když se Maggie oběsí, Glenn se dostane do křížku s Abrahamem, který ji chce zastřelit, zatímco Glenn trvá na resuscitaci, což se mu nakonec povede. Glenn má o Maggie starosti, protože po smrti otce a bratra upadla do deprese, a navíc se jí nepodařilo otěhotnět. Po příchodu do Alexandrie se ale jejich vztah znovu zlepší.

Glenn během večírku na uvítanou předstírá opilost, aby se mohl vkradnout do zbrojnice a prohlédnout si její zabezpečení. Když zjistí, že žádné nemá, s Rickem se tam vloupou a pár zbraní ukradnou. Glenn dostane práci jako běžec, který má chodit do Washingtonu hledat zásoby, protože to mu u Atlanty šlo, a je přidělen k Heathovi, protože jeho parťák Scott je zraněný. Maggie se to moc nelíbí a má o něj obavy, ale on ji ubezpečí, že se mu nic nestane.

Protože se Scottův stav zhoršuje, Glenn a Heath se vydávají pro léky, během čehož jsou svědky toho, jak cizí skupina obětuje svého člena, aby mohla uniknout ze zajetí zombií. Jejich motorky pak tuto skupinu navedou do Alexandrie. Když Alexandrii obklopí zombie, Glenn, Heath a Spencer přelezou ven, aby se dostali k Andree a přinesli jí zásoby. Když Glenn vidí, v jak špatné jsou situaci, propadne zoufalství a věří, že tohle nepřežije, ale to ne nestane a vše dobře dopadne. Maggie pak odhalí Glennovi, že je těhotná.

Zatímco jde Rick na výpravu, Glenn dostane velení a jde na obchůzku. Narazí na Nicholase, který právě kuje pykle a chce Rickovu skupinu sesadit. Glenn zpanikaří a vytáhne na něj pistoli, kvůli čemuž ho Nicholas napadne a poperou se. Napjatou situaci pak uklidní Rick. Na další výpravu jde s Glennem i Maggie, a když vidí, jak to tam chodí, hned se cíti lépe. Glenn pak doprovází Ricka na jejich první cestě na Hilltop a moc se mu tam líbí.

Po návratu pak navrhne Maggie, aby se tam přestěhovali, protože Hilltop mu přijde mnohem bezpečnější, obzvláště s ohledem na hrozbu Spasitelů. Když se tedy Rick znovu vydává na Hilltop, aby získal další informace a případnou pomoc, Glenn s Maggie a Sophií jej doprovázejí, aby tam zůstali. Bohužel cestou narazí na Negana, ten začne rozpočítávat a umlátí Glenna k smrti. Maggie ho pak pohřbí na Hilltopu.

Foto: AMC, Image Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Skullks

Glenn je super postava několikrát zachranil skupinu a taky celou dobu co žil je udržoval na živu díky tomu že chodil hledat věci které potřebovali a už mohl umřít tolikrát že to ani nejde pomalu spočítat je škoda že umřel aly kdyby neumřel tak kdo ví jak by to dopadlo

2.9.2022 | 15:20:16
BlackSquirrel

Glenn byl super. Nezasloužil si umřít, ne takhle! Zachránil Ricka a celkově pomáhal skupině. Byl už několikrát na pokraji smrti – Studna, věci, které potřebovala BLBÁ LORI, ten kanál, potom jak šel s Rickem ven (myslím teď to první patlání krví chodců) a prostě mnohokrát to vypadalo, že zemře. Glenn, který tam byl od úplného začátku zemře svojí chybou :( I přesto, že ho netěšilo zabíjet lidi ve spánku. Chudáček tak strašně trpěl!! Tam mě Negan dost naštval, když ho tam nechal tak dlouho trpět!! Glenn není úplně moje nejoblíbenější postava, ale dám 80%, protože si to zaslouží. Byl hodný, chytrý a vtipný, když si dal skleničku alkoholu. :)

4.4.2021 | 18:13:24
Whitewolf114

Ze začátku jsem ho měla víc ráda. Byl to takový ten roztomilý, upřímný a optimistický typ, který dokázal improvizovat za pochodu a s nikým se nehádal. Postupem času dost zvážněl, ale i tak mi na něm záleželo. Byl moc hodný a bez něj by tenkrát Rick možná zemřel v tom tanku, takže i za to jsem mu moc vděčná. Je strašný, jak nakonec dopadl. Tohle si rozhodně vůbec nezasloužil!! Chudák tušil, že to nedopadne dobře a nedopadlo. Nikdy nezapomenu. To on s Rickem a Morganem to celé začali.

4.4.2021 | 18:03:18
Marcus Flavius

Už na začátku když pomohl tomu blbcovi z tanku jsem si ho oblíbil,byl u všeho podstatného, je to Jediná postava ze všech co přežila i v náročných situacích, ať už je to věznice,zajetí guverérem, jeho skoro smrt s Nicholasem, nebo jak bránil Magii v Alexandrii, nikdy se neobrátil zády k jiným postavám, Rick obětoval hodně lidí z Alexandrie, Glenn se je snažil do začátku bránit a skoro pro ně umřel(Nicholas scéna) Jeho smrt byla hodně emotivní a dost mě to vzalo(brečel jsem jak malej kluk) Byl to velký borec a kdyby neumřel věřím, že by po smrti Ricka byl vůdcem on.Jeho smrt byla a je pro seriál velká škoda.

7.3.2021 | 17:50:13
TeriTerinelerinel

Ze začátku byl fakt dobrej! Jak řekla Maggie, to Glenn to všechno začal, ale taky musí všechno jednou skončit. Obzvlášť když už potom neměl co nabídnout. Nebavilo mě se koukat na cukrování Gleggie. Jeho smrt byla tragická, ovšem taky byla nezbytná aby se posunul děj na vyšší level a dostali prostor zajímavější postavy. Nechť odpočívá v pokoji!

21.2.2021 | 13:42:36
Knowho

Rest in peace glenn, rest in peace :(

2.2.2021 | 13:24:45
.

Neutralni postava mel jsem ho celkem rad, ale pak uz to nebylo ono, ale furt usel a nechapu jak ho mohli zabit potom vsem

20.10.2020 | 16:18:58
DC Expert

Už si ho ani nepomatuju!

6.10.2020 | 18:50:02
Milano33

Fantastický! Jedna z najlepších postáv celého TWD. Neskutočne mi bolo ľúto, akou krutou smrťou musel zomrieť :'(.

7.5.2020 | 0:57:54
vp1998

Glenna jsem měla neskutečně ráda, spolu s Darylem a Rickem byl v mých top 3. Narozdíl od Daryla a Ricka Glenn nikdy neměl slabou chvilku, vždy věděl, co je třeba udělat a uměl si zachovat chladnou hlavu. S Maggie se krásně doplňovali, dokud oba žili, měli důvod dělat svět lepším místem. Teď bez Glenna je Maggie jen věčně mračící se fůrie, které ani to dítě nedokáže dodat energii do života. Jeho odchod byl pro mě veliká rána, obzvlášť po tom, co jsem po jeho skoro smrti dostala opět naději.

19.4.2020 | 18:03:07

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama