The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 106×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Daryl Dixon

Daryl Dixon

Mladší bratr Merlea, má často výbušnou povahu, chová sympatie ke Carol a chodce zabíjí pomocí své kuše.

Sezóny 11
2010 - 2022

Daryl je mladším bratrem Merlea Dixona. Před apokalypsou spolu žili v severní Georgii se svými rodiči. Matka jim zemřela, když byl Daryl ještě malý kluk a otec byl na ně vždy hrubý, protože to byl starý alkoholik.

Když vypukla apokalypsa, tak Merle vzal Daryla s sebou do Atlanty, kde měl být tábor přeživších. Spolu se nakonec usadili u jedné skupiny přeživších kousek od Atlanty.


Daryl je znám tím, že je často náladový, většinou bývá protivný a zlý na ostatní jako jeho bratr Merle. Svého bratra nemá příliš v lásce, ale když jde do tuhého, tak je bratrská láska na prvním místě. Vždy byl také svým starším bratrem zesměšňován, ale nikdy by mu Merle neudělal nic špatného.

Po zjištění, že Rick nechal jeho bratra Merlea na jedné ze střech domů Atlanty, se vypraví s ostatními členy jej opět vysvobodit. Merlea nenajdou, a tak se Daryl přidává ke skupině a cestuje s nimi mimo Atlantu.

Když narazí na Hershelovu farmu, tak se Daryl začne čím dám více sbližovat s Carol, která ztratila svou dceru. Z Daryla se postupem času stává druhý vůdce po Rickovi a Rick na jeho rady často dává.

Daryl k zabíjení chodců používá svou kuš a vlastní vyrobené šipky. Když skupina cestuje, tak se přepravuje na své motorce. Svým chováním je nepředvídatelný, ale určitě má srdce na správném místě. Zřejmě kvůli všem těchto faktům si jej fanoušci seriálu The Walking Dead nejvíce oblíbili.

Daryl Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Merlea Dixona
  • nevlastním synovcem Jesseho Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TaLu

Úžasný vývoj postavy…bez Daryla si seriál nedovedu představit. Společně s Michonne moje nejoblíbenější postavy seriálu. Možná proto, že pokud by měl člověk bojovat, tak rozhodně s někým takovým po boku ! Jsem ráda, že stále žije a v desáté řadě dostal hodně prostoru, scény s ním byly akční i emotivní.

10.10.2020 | 17:51:23
TerAnna

Jedna z nejlepších postav v seriálu. Bavil mě už od první série. Líbí se mi, že je za každé situace naprosto upřímný, na nic si nehraje, nepřetvařuje se, je drsný, ale zároveň i citlivý. Už bych mu přála taky nějaké to štěstí, smůly měl už dost, musel se dívat na to, jak umírají jeho blízcí a milování.

9.10.2020 | 10:04:29
Milano33

Asi moja vôbec najobľúbenejšia postava celého The Walking Dead sveta. On je proste senzačný, milujem jeho svojský štýl. Aj keď je naprostý badass, pod tým všetkým je stále len človekom, ktorý má svoje vlastné emócie a o to väčšiu empatiu cítim voči nemu.

7.5.2020 | 0:24:32
23A

Daryl je super, ale v posledních sériích se moc zklidnil :D

9.4.2020 | 20:22:54
David525

Najväčší borec hneď od začiatku. Najviac som si ho obľúbil, keď pomáhal nájsť dcéru Carol. Vtedy ukázal svoj skutočný charakter.

26.3.2020 | 14:39:18
Lady Adeline

Mam ho rada ;-) Je to clovek s velkym srdcem.Jeho jediny problem je ten, ze jedna unahlene a pak to odnesou druzi ,jako treba Glen :-( U jeho postavy me asi nejvic zajima jestli neco citi k Carol a nebo je tam pouze hlubsi pratelstvi.Na jeho osobnosti me bavi ,ze je tajemny jako hrad v Karpatech. Rozhodne si preji ,aby v serialu vydrzel az do posledni serie,protoze si bez nej jako bez Carol a Negana,neumim serial vubec predstavit!

26.3.2020 | 14:14:41
ori

Daryl je pre mňa veľmi komplikovaná postava. Spočiatku mi prišiel že to bude ten čo bude furt robiť problémy, ale na farme sa ukázalo aký naozaj je, a v 2. 3. a začiatkom 4. série bol mojou najobľúbenejšou postavou. Po páde väznice však u mňa začal klesať, a ešte viac sa to prehĺbilo po smrti Beth. V Alexandrii sa ledva držal medzi postavami o ktoré som javil aspoň nejaký záujem a vyslovene mi začínal vadiť. Všetky „badass“ scény dávali jemu, kradol priestor postavám ako Abraham alebo Ježiš, a v 7. a 8. sérii pre mňa padol na úplné dno a dúfal som že ho konečne zabijú aby to trápenie ukončili. Ale počas 9. série sa u mňa opäť vyšvihol na úplný vrchol a dnes je znovu jednou z mojich najobľúbenejších postáv.

webmaster
11.10.2019 | 13:19:44
theCrey

TOP postava!

1.10.2019 | 18:41:36
SaVerr

Najlepšia postava zo seriálu! Norman je TOP

13.9.2019 | 15:07:06
Sheeku

<3

31.7.2019 | 20:07:58

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama