Alexandra Breckenridge

Alexandra Breckenridge

Celé jméno: Alexandra Hetherington Breckenridge
Místo narození: Bridgeport, Connecticut, USA
Známé projekty: Dirt, American Horror Story, The Walking Dead, This Is Us

Datum narození: 15.5.1982 (42 let)

Půvabná americká herečka Alexandra Breckenridge se narodila roku 1982 v Bridgeportu. Když jí bylo 10 let, tak se se svou rodinou přestěhovala do Los Angeles, ale hned rok potom se přestěhovali do Mill Valley. Brzy se u Alexandry objevil zájem o herectví, fotografování a zpěv, proto se Alexandra opět se svou rodinou přestěhovala do Los Angeles, kde mohla zkusit své štěstí.

Její herecká kariéra začala roku 1998, kdy jí bylo teprve 16 let. Nejprve se objevila v několika televizních seriálech, kde ztvárnila epizodní role. Od roku 2002 přišly na řadu filmy, ve kterých se začala objevovat. Její první filmovou rolí byla postava Janie Shepherd ve filmu Velký tlustý lhář.

Seriálová a filmová sláva stále nepřicházela, roku 2005 se tu však objevila nová alternativa – dabování animovaných postav. Alexandra se nebála, proto přijala dabování postav do amerického animovaného seriálu Family Guy. Sice nikdy nedabovala nějakou hlavní postavu ze seriálu, ale nadabovala spoustu jiných a u seriálu vydržela až do roku 2014.

Poměrně větší role se dočkala ve filmu Super náhradník. Dále si zahrála novinářku Willu McPherson v seriálu Dirt. Další velké seriálové role se dočkala roku 2008, když si zahrála Vivian v seriálu The Ex List. Roky 2011 a 2013 byly ve znamení natáčení scén pro dvě řady seriálu American Horror Story. V první řadě si zahrála mladou Moiru O'Haru a v třetí řadě Kaylee. Mezi těmito řadami si stihla zahrát Carly Brugano v seriálu Save Me. Od roku 2015 ji vídáme jako Jessie Anderson v seriálu The Walking Dead a následně od roku 2017 ji vídáme v seriálu This Is Us.

Dva roky byla vdaná za umělce Brytena Gosse, který však roku 2006 zemřel. Nyní je od roku 2015 vdaná za kytaristu Caseyho Hoopera. Alexandra má na sobě spoustu tetování.

Foto CC BY-SA 2.0 Red Carpet Report on Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
This Is Us Sophie 2017 2018 2
The Walking Dead Jessie Anderson 2015 2016 2

Filtr seriálů