Lynn Collins

Lynn Collins

Celé jméno: Viola Lynn Collins
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: John Carter: Mezi dvěma světy, The Walking Dead

Datum narození: 16.5.1977 (47 let)

Lynn Collins je americká herečka, která se narodila roku 1977 v Texasu. Má anglické, skotské a irské předky a v průběhu mládí vyrůstala na několika místech, a to ve velmi pobožné rodině. Jednu dobu například žila v Singapuru či Japonsku. Lásku k herectví si vypěstovala už v útlém věku.

Vzdělávala se na Singapore American School a Klein High School. Diplom získala na Juilliard School, kde studovala drama. Nejdříve se věnovala divadelnímu herectví, nicméně tam si jí všimli významní filmoví představitelé, kteří ji dostali do filmů i seriálů.

Ze začátku se věnovala především seriálovým rolím, roku 2002 se objevila například v seriálu Haunted jako Jessica Manning. Poté zavítala do několika filmů, ve kterých měla poměrně výrazné role. Zmiňme například snímky Kupec benátský, The Dog Problem, Brouk, 23 či Zmatená duše.

Roku 2008 zamířila do upírského dramatu True Blood, kde ztvárnila Dawn Green. Poté jsme ji mohli vidět v komiksovce X-Men Origins: Wolverine, kde si zahrála Kaylu Silverfox. Dále si zahrála ve filmech Nejistota, Angels Crest, John Carter: Mezi dvěma světy a The Hollow Point.

Od roku 2017 se věnuje především seriálovým rolím. Nejdříve si zahrála Natalii v seriálu Manhunt: Unabomber, poté roku 2020 zamířila do seriálu Bosch, kde se objevila jako Alicia Kent. V letech 2021–2022 si zahrála v seriálu The Walking Dead, ve kterém ztvárnila nebojácnou Leah Shaw.

Roku 2007 si vzala za muže herce Stevena Straita, se kterým se však o šest let později rozvedla. Následně si roku 2014 vzala Matthewa Boylea, nicméně i s tím se rozvedla, a to dva roky poté. Mají však spolu jednoho syna.

Foto CC BY-SA 3.0 Grant Brummett, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead Leah Shaw 2021 2022 2

Filtr seriálů