Austin Nichols

Austin Nichols

Celé jméno: Austin Nichols
Místo narození: Ann Arbor, Michigan, USA
Známé projekty: One Tree Hill, Den poté, The Walking Dead

Datum narození: 24.4.1980 (44 let)

Austin Nichols je americký filmový a seriálový herec a režisér. Narodil se v Ann Arbor, a když mu byl jeden rok, tak se se přestěhoval se svou rodinou do Austinu v Texasu. Je synem Davida Nicholse a Kayi Nichols. Má starší sestru Ashley Nichols.

Jeho matka Kay Nichols byla vodní lyžařkou, proto se Austin začal už od dvou let učit tomuto sportu. Díky pořádnému tréninku se stával čím dál lepším, podařilo se mu jako junior prorazit na olympiádu. V juniorské kategorii byl v jednu dobu třetí nejlepší na světě. Vše se však pokazilo, když mu bylo 13 let. Tehdy byl na soutěži na Floridě a ošklivě si tam poranil koleno, což mu znemožnilo postupovat dál ve sportu.

Po vystudování střední školy se přestěhoval do Los Angeles, kde se začal věnovat herectví. Zde navštěvoval Univeristy of Southern California, kterou absolvoval roku 2002. Už v té době z něj byl herec. Během studia si zahrál epizodní role v seriálech Sliders, Odd Man Out či CSI. Dále ještě stihl pár filmů a seriál Six Feet Under.

Co se týče seriálů, tak mezi jeho největší role patří postavy John Monad ze seriálu John from Cincinnati, Julian Baker ze seriálu One Tree Hill a Spencer Monroe ze seriálu The Walking Dead. Objevil se i v pár epizodách seriálů Ray Donovan, Agents of S.H.I.E.L.D. a Bates Motel.

Velkých rolí se však dočkal i ve filmech. Roku 2004 jsme jej mohli vidět jako J.D. ve filmu Den poté a jako Jakea Hammonda ve filmu Wimbledon. Následně si další větší roli zahrál ve filmu LOL z roku 2012.

Austin Nichols je velkým fanouškem filmů, chodí na ně do kina, kde si zapisuje, kdo film zrežíroval a napsal k němu scénář. Přes týden je schopen zhlédnout až dvacet filmů.

V letech 1997 – 2004 chodil s Claire Oswalt, v letech 2006 – 2012 chodil s americkou herečkou Sophií Bush a od roku 2013 chodí s další herečkou, kterou je tentokrát Chloe Bennet.

Foto CC BY-SA 2.0 yves Tennevin, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Bates Motel Sam Loomis 2017 2017 1
The Walking Dead Spencer Monroe 2015 2016 3

Filtr seriálů