Laila Robins

Laila Robins

Celé jméno: Laila Robins
Místo narození: Saint Paul, Minnesota, USA
Známé projekty: Homeland, Deception, The Blacklist, The Boys

Datum narození: 14.3.1959 (64 let)

Americká herečka Laila Robins se narodila roku 1959 v Saint Paulu, a to rodičům, kteří jsou původem z Lotyšska. Její otec se jmenuje Janis, zatímco její matka Brigita. Původně jejich rodina nesla jméno Robiņš, ale jakmile se přestěhovali do Ameriky, upravili si své příjmení.

Herečka vyrůstala s celkem třemi sestrami. Studovala na University of Wisconsin–Eau Claire a Yale School of Drama. Kariéru odstartovala v divadlech, ale později se přesunula do seriálů a filmů. Dnes je známá především díky své televizní tvorbě.

Svou první roli získala roku 1987. Jednou z jejích prvních rolí byla postava Elizabeth Zaks, kterou si zahrála v dramedii Vítej doma, Roxy Carmichaelová. V průběhu posledního desetiletí 20. století se objevila například v seriálech Gabriel's Fire či The Sopranos.

Po menších rolích v seriálech The Book of Daniel, All My Children, In Treatment a Bored to Death jsme ji roku 2014 mohli vidět v seriálu Homeland, kde se objevila jako Martha Boyd. Její postava tu sice nevydržela moc dlouho, ale patřila mezi hlavní.

Následující rok se prosadila jako Jamie Nelson v seriálu Murder in the First, poté měla menší role v seriálech Quantico a Mr. Mercedes. Roku 2018 na sebe upozornila rolí agentky Deakins, kterou si zahrála v seriálu Deception.

Roku 2019 získala dvě poměrně výrazné role, kterým se věnovala delší dobu. Jako Katarina Rostova se objevovala v seriálu The Blacklist, a to mezi lety 2019 a 2021. Ve stejné době, ale o trochu déle, vystupovala v seriálu The Boys, kde hrála Grace Mallory. Roku 2021 se objevila v minisérii Dr. Death a roku 2022 si zahrála guvernérku Pamelu Milton v seriálu The Walking Dead.

Od roku 2000 je ve vztahu s hercem a zpěvákem Robertem Cucciolim, se kterým se poznala na jevišti. Jejich vztah je bezdětný.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead Pamela Milton 2022 2022 1
The Boys Grace Mallory 2019 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů