The Walking Dead (Živí mrtví) Dale Horvath

Dale Horvath

Dale Horvath

Starý, moudrý a respektovaný člen skupiny, který vzal pod svá ochranná křídla Andreu a Amy.

Sezóny 2
2010 - 2012


Dale plánoval strávit svůj důchod cestováním se svou milovanou ženou Irmou v jejich karavanu. Irma ale zemřela na rakovinu a jeho sen se rozplynul. Cestoval tedy sám, když začala apokalypsa. Narazil na Andreu a Amy a vzal je s sebou. Po čase se kolem jeho karavanu zformovala naše známá skupinka přeživších.

Je moudrý a respektovaný člen skupiny. Nebojí se říct svůj názor a upozornit na chyby druhých. To, že poznal Andreu a Amy, mu pomohlo vyrovnat se se smrtí jeho ženy a navrátit se do života. Proto se k nim chová jako ke svým dcerám.


Dale se následně vydává s Rickem dál od Atlanty. Díky jeho karavanu může Dale vzít spoustu lidí s sebou. Na Hershelově farmě pojme jako první podezření na Shanea, když pozná, že s ním není něco v pořádku.

Dale je znám tím, že rád nosí rybářský klobouk.

Dale Horvath je…

  • manželem Irmy Horvath

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zigulík

Jeho smrt… ehh :D no to mě dostalo mohl přežít aspoň tu noc :D zasranej malej Carl a jeho kamínky..

12.2.2017 | 18:24:57
Pepal81

Byl přínosná postava, škoda ho. Nebyl akční, ale měl jiné přednosti. Rozuměl autům a taky možná lidem. Shanea prokoukl jako první.

25.12.2016 | 22:46:15
Danules

Prd byl moudrý, měl hlídat na karavanu a neviděl z dálky to stádo?? A když ho viděl tak to stejně Andree neřekl jen si lehl?? Na co tam hlídal?? Když Rick to stádo viděl ze silnice plný aut?? Byl tam jen aby se jemu nic nestalo.Do všeho strkal nos a asi by nejraději skočil na Andreu, ale ta měla plné ruce práce s Shanem a Guvernérem :-D.Proč se šel ve tmě procházet do polí ví jen on , docela jim trvalo než ho zastřelili , docela si svou smrt užil :-D

3.12.2016 | 8:36:54
Brebto

Jedna z mých nejoblíbenějších postav. Bohužel jeho názory nikdo nebral moc vážně. Líbilo se mi jak stával na střeše karavanu a rozhlížel se sniperkou po krajině. Andree zachránil život, ale samožřejmě musel zemřít on. Nezasloužil si to. Blbej Carl!

R.I.P Dale Horvath

4.11.2016 | 15:38:48
shanewalsh

Moje třetí nejoblíbenější postava z celého TWD. Byl moudrý, věděl přesně, jaký je svět, ve kterém žil a nebál se nic říct na „plnou hubu“.. Nejlepší scéna s ním byla, když se rozhodovalo o smrti Randalla, tam mi přirostl asi nejvíc k srdci, ne že bych s ním úplně souhlasil, ale to co pronesl mělo hlavu a patu a oceňuji jeho upřímnost. Za mě určitě jedna z nejlepších postav celého seriálu a štvě mě, že je tak podceňovaný, určitě mohl v seriálu zůstat i o chvíli déle a za jeho smrt samozřejmě může Carl :/ .. „Keeping our humanity? That's a choice.“

R.I.P. Dale Horvath 1. – 2. série

25.10.2016 | 12:16:02
Adrianika

Ten mi opravdu chybí :-(

23.10.2016 | 19:08:11
Quintus Dias

Nehodil se pro tenhle svět. Byl moc hodný. Jedna z mých nejoblíbenějších postav. Asi mi i nejvíc chybí, spolu s Hershelem.

22.8.2016 | 21:05:42
jelle1968

Byl hodný a rozuměl lidem, ale občas to přeháněl.

3.8.2016 | 16:11:49
Len_LenKa

Bol to dobrý „deduško“ :) Ľudský s veľkým srdcom, takú smrť si nezaslúžil :/

4.6.2016 | 1:07:05
hoolio88

Morální autorita s rozpáranym břichem :) Sice se snažil udržovat si lidskost, ale absolutně nepobral, že svět už neni takovej, jakej byl dřív. A pořád se pletl do záležitostí ostatních… I přesto mě jeho smrt celkem zasáhla, protože jsem ji vůbec nečekal a protože byla naprosto zbytečná (v podstatě ji nepřímo zavinil Carl).

11.4.2016 | 15:58:41

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás