Jeffrey DeMunn

Jeffrey DeMunn

Celé jméno: Jeffrey DeMunn
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Známé projekty: Billions, The Walking Dead, Mob City

Datum narození: 25.4.1947 (77 let)

Jeffrey se narodil v New Yorku jako syn Violet Paulus a Jamese DeMunna. Vystudoval Union College (studium umění) v angličtině. Jeho herecká kariéra začala roku 1972. Dva roky předtím se přestěhoval do Anglie, kde podstoupil divadelní trénink. Vyučen, se roku 1972 vrátil do USA a od té doby až od současnosti vystupuje v nejrůznějších divadelních představeních.

Co se filmových rolí týče, tak Jeffrey není žádný zelenáč. Díky svým sympatiím s Frankem Darabontem, si zahrál v různých filmech, které vznikly pod jeho tvorbou. Jedná se například o takové trháky jako Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle, Majestic a Mlha. Díky televiznímu filmu Občan X získal roku 1995 CableACE Award za nejlepšího herce ve vedlejší roli, když ztvárnil postavu sériového vraha Andreje Chikatila.

V seriálovém světě Jeffrey vystupoval v nejrůznějších seriálech, kde si zahrál jen epizodní role. Za zmínku stojí účast v seriálu Právo a Pořádek, kde působil osm epizod a The Walking Dead z roku 2010, kde hrál jednu z hlavních postav první a druhé série. Roku 2013 vystupoval jako jedna z hlavních postav v seriálu Mob City. Od roku 2016 ho můžeme vídat jako Charlese Rhoadse seniora v dramatu Billions.

Od roku 1974 byl ženatý Annou Sekjaer. S tou se rozvedl roku 1995 a od roku 2001 do současnosti žije s manželkou Kerry Leah. Jeffrey má dvě děti, Heather a Kevina, se kterým spolupracoval na filmu Majestic.

Foto CC BY 2.0 Casey Florig, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Billions Charles Rhoades Sr. 2016 5
Mob City Hal Morrison 2013 2013 1
The Walking Dead Dale Horvath 2010 2012 2

Filtr seriálů