Jeffrey DeMunn

Jeffrey DeMunn

Celé jméno: Jeffrey DeMunn
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Známé projekty: Billions, The Walking Dead, Mob City

Datum narození: 25.4.1947 (70 let)

Jeffrey se narodil v New Yorku jako syn Violet Paulus a Jamese DeMunna. Vystudoval Union College (studium umění) v angličtině. Jeho herecká kariéra začala roku 1972. Dva roky předtím se přestěhoval do Anglie, kde podstoupil divadelní trénink. Vyučen, se roku 1972 vrátil do USA a od té doby až od současnosti vystupuje v nejrůznějších divadelních představeních.

Co se filmových rolí týče, tak Jeffrey není žádný zelenáč. Díky svým sympatiím s Frankem Darabontem, si zahrál v různých filmech, které vznikly pod jeho tvorbou. Jedná se například o takové trháky jako Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle, Majestic a Mlha. Díky televiznímu filmu Občan X získal roku 1995 CableACE Award za nejlepšího herce ve vedlejší roli, když ztvárnil postavu sériového vraha Andreje Chikatila.


V seriálovém světě Jeffrey vystupoval v nejrůznějších seriálech, kde si zahrál jen epizodní role. Za zmínku stojí účast v seriálu Právo a Pořádek, kde působil osm epizod a The Walking Dead z roku 2010, kde hrál jednu z hlavních postav první a druhé série. Roku 2013 vystupoval jako jedna z hlavních postav v seriálu Mob City. Od roku 2016 ho můžeme vídat jako Charlese Rhoadse seniora v dramatu Billions.

Od roku 1974 byl ženatý Annou Sekjaer. S tou se rozvedl roku 1995 a od roku 2001 do současnosti žije s manželkou Kerry Leah. Jeffrey má dvě děti, Heather a Kevina, se kterým spolupracoval na filmu Majestic.

Foto CC BY 2.0 Casey Florig, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.