Lennie James

Lennie James

Celé jméno: Lennie James
Místo narození: Nottingham, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Jericho, Low Winter Sun, The Walking Dead

Datum narození: 11.10.1965 (52 let)

Lennie se narodil roku 1965 v Nottinghamu, podstatnou část života prožil v jižním Londýně a do školy chodil na Ernest Bevin College. Jeho rodiče pocházejí ze státu Trinidad a Tobago. Ve 12 letech mu zemřela matka Phyllis Mary James, a tak musel Lennie se svým starším bratrem do dětského domova. V 16 letech byl adoptovaný sociálním pracovníkem, se kterým Lennie dobře vycházel.

Lennie roku 1988 vystudoval Guildhall School of Music and Drama a od té doby se věnuje herectví. První rolí byla epizodní role v seriálu Screenplay. Dále vystupoval v seriálech jako The Orchid House, Civvies, Out of the Blue, Cold Feet, Buried, Jericho, The State Within, Human Target, Hung, The Walking Dead, Line of Duty či Low Winter Sun.


Z filmových rolí je znám hlavně z filmů Podfu©k, Frences Tuesday, Sahara, Psanec či Tři dny ke svobodě. Ze všech těchto projektů je pravděpodobně nejznámější fanouškům seriálu The Walking Dead, kde hraje postavu Moragana Jonese, člověka, o kterém vždy nevíme, kde se nachází, a jak na tom je.

Lennie má tři dcery a jednoho syna s manželkou Giselle Glasman. Lennie je znám tím, že je fanouškem fotbalového klubu Tottenham Hotspur.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Vyhrajte romantický pobyt v Babylonu

Blíží se květen a s ním svátek všech zamilovaných – První máj. Pokud nevíte, co podniknout, nechte se zlákat speciální nabídkou a uneste svou drahou polovičku do malebného Liberce. Budete bydlet ve Wellness Hotelu Babylon a můžete zavítat na místa, kde točil nedávno seriál také Orlando Bloom.