Lennie James

Lennie James

Celé jméno: Lennie James
Místo narození: Nottingham, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Jericho, Low Winter Sun, The Walking Dead

Datum narození: 11.10.1965 (58 let)

Lennie se narodil roku 1965 v Nottinghamu, podstatnou část života prožil v jižním Londýně a do školy chodil na Ernest Bevin College. Jeho rodiče pocházejí ze státu Trinidad a Tobago. Ve 12 letech mu zemřela matka Phyllis Mary James, a tak musel Lennie se svým starším bratrem do dětského domova. V 16 letech byl adoptovaný sociálním pracovníkem, se kterým Lennie dobře vycházel.

Lennie roku 1988 vystudoval Guildhall School of Music and Drama a od té doby se věnuje herectví. První rolí byla epizodní role v seriálu Screenplay. Dále vystupoval v seriálech jako The Orchid House, Civvies, Out of the Blue, Cold Feet, Buried, Jericho, The State Within, Human Target, Hung, The Walking Dead, Line of Duty, Low Winter Sun, Critical či Save Me.

Z filmových rolí je znám hlavně z filmů Podfu©k, Frences Tuesday, Sahara, Psanec či Tři dny ke svobodě. Ze všech těchto projektů je pravděpodobně nejznámější fanouškům seriálu The Walking Dead, kde hraje postavu Moragana Jonese. Tato postava se navíc dočkala nečekaného vývoje. Po čase se totiž vrátila do seriálu jako jedna z hlavních postav, ale nakonec byl Morgan přesunut do sesterského seriálu Fear the Walking Dead. Lennie James je proto první herec, který si zahrál v obou seriálech z tohoto postapokalyptic­kého světa.

Lennie má tři dcery a jednoho syna s manželkou Giselle Glasman. Lennie je znám tím, že je fanouškem fotbalového klubu Tottenham Hotspur.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Invincible Darkwing 2021 2021 1
Fear the Walking Dead Morgan Jones 2018 2023 5
The Walking Dead Morgan Jones 2010 2022 7

Filtr seriálů