The Walking Dead (Živí mrtví) Merle Dixon

Merle Dixon

Merle Dixon

Bouřlivý starší bratr Daryla Dixona, s kterým jsou neustále potíže.

Sezóny 3
2010 - 2013


Merle je nejstarší žijící člen rodiny Dixonů. Je to velký muž se šedivými vlasy, který je znám svou výbušnou povahou. Všechny kolem sebe nerespektuje a žije ve světě vlastních pravidel.

Jeho mladším bratrem je Daryl. Spolu se svým mladším bratrem měli těžké a tvrdé dětství. Oba dva jsou stopaři, dokáží vystopovat jak lidi, tak i zvířata.


V minulosti byl Merle voják, poté i drogový dealer, z čehož plyne jeho povaha. I když je na všechny kolem sebe tvrdý, jediný, koho uznává a má rád, je jeho bratr Daryl, na kterého sice taky není kdoví jaký, ale ve svém nitru by mu nikdy nic špatného neudělal.

Po vypuknutí apokalypsy se se svým bratrem přesune do Atlanty, kde mělo být bezpečné centrum. To nenalezli, proto se usadili u skupinky přeživších poblíž Atlanty. Při jedné z výprav do města narazí na Ricka, se kterým se Merle nepohodne. Rick ho proto připoutá k trubce na střeše jedné z budov.

Od té doby o Merleovi nic nevíme. Když se Rick po nějaké době rozhodne pro něj vrátit na střechu, tak na místě, kde jej připoutal, je jen useknutá ruka.

S Merleem se setkáváme až ve třetí sérii, kde je spolu s Guvernérem ve městě Woodbury. Místo své useknuté ruky používá nástavec, na kterém má nůž, takže má místo ruky zbraň.

Merle Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Daryla Dixona
  • nevlastním synovcem Jesse Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
rychlej

Nejhustější husťan!

18.10.2017 | 14:58:59
Zigulík

To byl takový šmejd že prostě nešlo si ho neoblíbit, super hlášky, silná postava. Škoda že nevydržel déle ale i tak ke konci to byl největší frajer! Postřílel polovinu Guvernérových plebů a nebál se smrti. 100%

12.2.2017 | 18:19:47
Brebto

Psycho!! Měl originální hlášky, pohled na ten novej svět, a na změnu Daryla. Umřel z úctou, postřílel polovinu Guvernérových týpků, a ještě se obětoval! Za mě úctá!

R.I.P Merle Dixon

16.12.2016 | 16:53:59
Danules

Byl jistě silná postava, nepochopená …neměl zrovna lehkej život a prostředí kde vyrůstal jen nahrávalo aby se doživotně bránil proti všem.On nebyl zlej , jen byl mezi lidma kde by jako „kámoš Rick " nepřežil. Nakonec udělal co měl.Věděl že to podělal a chtěl umřít se ctí.Super hlášky , nepředvídatelný, ale když to s ním člověk myslel narovinu byl rovnej.Brášku "Derilinku“ měl fakt rád . Frajer.

3.12.2016 | 8:31:35
shanewalsh

Charakter Merla Dixona byl prostě jedinečný, byla to super postava s originálním smyslem pro humor, stejně jako jeho bratr. Dělal všechno pro to, aby našel a ochránil Daryla a to se mi na něm nejvíc líbilo. Určitě měl zůstat v seriálu déle, myslím, že by udělal zásadní změny v ději seriálu.

25.10.2016 | 12:19:12
Quintus Dias

Měl suprový pindy :D dokázal pobavit a dokonce snad i dostával rozum…jenže skápnul a bylo po prdeli. Byl to badass jako sfině a ikdyž jsem ho měl za záporáka, nakonec dal přednost Darylovi. Škoda, že tam není, dokázal fakt pobavit.

22.8.2016 | 21:23:13
spacky

Upřímně mi tam Merle moc chybí. Měl fakt skvělý hlášky a stěry. Souhlasím, že jeho smrt rozhodně zbytečná nebyla.

18.6.2016 | 15:58:38
Czert82

Merle byl sice idiot a šmejd, ale ve stylu. Jak uměl lidi vyhlásit to tam nikdo jinej neumí. A nakonec to vzal za dobrej konec.

22.5.2016 | 11:08:03
hoolio88

Takovej antihrdina s výbornýma hláškama. S nikym se moc nesnesl a ani mě nepřekvapilo, že začal pracovat pro Guvernéra… Udělal spoustu špatnejch věcí (např. brutálně zmlátil Glenna), ale nakonec se postavil na tu správnou stranu a částečně je odčinil.

11.4.2016 | 16:17:51
Jirkason

Ve třetí sérii se mi líbil, hlavně změna chování vůči skupině díky Darylovi. Ke konci dost pomohl a jeho smrt nebyla zbytečná.

12.2.2016 | 0:25:24

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás