The Walking Dead (Živí mrtví) Merle Dixon

Merle Dixon

Merle Dixon

Bouřlivý starší bratr Daryla Dixona, s kterým jsou neustále potíže.

Sezóny 3
2010 - 2013

Merle je nejstarší žijící člen rodiny Dixonů. Je to velký muž se šedivými vlasy, který je znám svou výbušnou povahou. Všechny kolem sebe nerespektuje a žije ve světě vlastních pravidel.

Jeho mladším bratrem je Daryl. Spolu se svým mladším bratrem měli těžké a tvrdé dětství. Oba dva jsou stopaři, dokáží vystopovat jak lidi, tak i zvířata.


V minulosti byl Merle voják, poté i drogový dealer, z čehož plyne jeho povaha. I když je na všechny kolem sebe tvrdý, jediný, koho uznává a má rád, je jeho bratr Daryl, na kterého sice taky není kdoví jaký, ale ve svém nitru by mu nikdy nic špatného neudělal.

Po vypuknutí apokalypsy se se svým bratrem přesune do Atlanty, kde mělo být bezpečné centrum. To nenalezli, proto se usadili u skupinky přeživších poblíž Atlanty. Při jedné z výprav do města narazí na Ricka, se kterým se Merle nepohodne. Rick ho proto připoutá k trubce na střeše jedné z budov.

Od té doby o Merleovi nic nevíme. Když se Rick po nějaké době rozhodne pro něj vrátit na střechu, tak na místě, kde jej připoutal, je jen useknutá ruka.

S Merleem se setkáváme až ve třetí sérii, kde je spolu s Guvernérem ve městě Woodbury. Místo své useknuté ruky používá nástavec, na kterém má nůž, takže má místo ruky zbraň.

Merle Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Daryla Dixona
  • nevlastním synovcem Jesse Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
LubíkIP

Tahle postava toho mohla ještě hodně dokázat. Měl jsem jí strašně moc rád.

10.4.2019 | 18:57:02
S.T.A.L.K.E.R.

Po Shaneovi mi Merle chybí nejvíc. Měli v tom seriálu nechat aspoň nějakého parchanta, který kope za ty hodné. Merle měl obrovský potenciál do budoucna, ale tvůrci ho nevyužili. Idioti.

4.4.2019 | 12:35:25
sonulle

Zmetek, feťák, rasista, Darylův brácha, co řval ze střechy, přišel o ruku, dostal vymakanější ruku, poskok Guvernéra a nakonec ten, co ho skoro sejmul, jj chybí tam.

31.1.2019 | 14:15:47
Harleys

Sympaťák! Sice nechápu jak můžou mít dva bratři tolik rozdílů, ale jinak frajer. S tou rukou ovšem vypadal fakt děsivě… Ale tak to má být ne? Jsme v The Walking Dead a děsivost k tomu seriálu prostě patří

15.9.2018 | 16:47:35
FaithOriginal

Merle patřil k mým nejoblíbenějším postavám… Když se vrátil, byla jsem nadšená, a když pak skonal podruhé (tentokrát už doopravdy), tak jsem se rozbrečela spolu s Darylem :'( v tu chvíli jsem začala nenávidět Guvernéra o 300% víc. Byl to sice maximální hrubián, ale občas pro mě měl větší charisma než Rick a ostatní :)

29.11.2017 | 12:52:36
rychlej

Nejhustější husťan!

18.10.2017 | 14:58:59
Zigulík

To byl takový šmejd že prostě nešlo si ho neoblíbit, super hlášky, silná postava. Škoda že nevydržel déle ale i tak ke konci to byl největší frajer! Postřílel polovinu Guvernérových plebů a nebál se smrti. 100%

12.2.2017 | 18:19:47
Brebto

Psycho!! Měl originální hlášky, pohled na ten novej svět, a na změnu Daryla. Umřel z úctou, postřílel polovinu Guvernérových týpků, a ještě se obětoval! Za mě úctá!

R.I.P Merle Dixon

16.12.2016 | 16:53:59
Danules

Byl jistě silná postava, nepochopená …neměl zrovna lehkej život a prostředí kde vyrůstal jen nahrávalo aby se doživotně bránil proti všem.On nebyl zlej , jen byl mezi lidma kde by jako „kámoš Rick " nepřežil. Nakonec udělal co měl.Věděl že to podělal a chtěl umřít se ctí.Super hlášky , nepředvídatelný, ale když to s ním člověk myslel narovinu byl rovnej.Brášku "Derilinku“ měl fakt rád . Frajer.

3.12.2016 | 8:31:35
shanewalsh

Charakter Merla Dixona byl prostě jedinečný, byla to super postava s originálním smyslem pro humor, stejně jako jeho bratr. Dělal všechno pro to, aby našel a ochránil Daryla a to se mi na něm nejvíc líbilo. Určitě měl zůstat v seriálu déle, myslím, že by udělal zásadní změny v ději seriálu.

25.10.2016 | 12:19:12

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nepřehlédněte

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Ještě před startem deváté řady spousta fanoušků nevěřila, že by se jejich oblíbený seriál mohl zlepšit. Opak se stal pravdou, fanoušci jsou zatím po první polovině deváté řady potěšení nečekaným comebackem.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás