Tovah Feldshuh

Tovah Feldshuh

Celé jméno: Terri Sue Feldshuh
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Holocaust, The Walking Dead

Datum narození: 27.12.1953 (70 let)

Tovah Feldshuh je americká herečka a zpěvačka, která se narodila roku 1953. Pochází z newyorské židovské rodiny, je dcerou Lillian Feldshuh a Sidneyho Feldshuha. Má bratra Davida Feldshuha, který je spisovatel.

Vyrůstala v městské části Scarsdale v New Yorku a chodila na Sarah Lawrence College. Brzy poté se díky britskému režisérovi Michaelu Langhamovi dostala k herectví, čemuž se věnuje dodnes.

Feldshuh má za sebou pořádnou dávku filmů a seriálů, převážně se však objevovala v televizních filmech a seriálech, na plátnech kin nebyla moc vidět. Svou první roli si zahrála v televizním filmu Sream, Pretty Peggy z roku 1973.

Za zmínku stojí její role ve filmech Manažer, Brewsterovy milióny a Líbat Jessicu Steinovou. Své největší slávy se však dočkala v seriálech. Menší roli si střihla v Ryan's Hope z roku 1976 a poté roku 1978 přijala roli Heleny Slomova v minisérii Holocaust. Za tuto roli byla dokonce nominována na několik cen, které však nedokázala proměnit.

Další větší seriálová role přišla až roku 1991, kdy byla obsazena do role Danielle Melnick v seriálu Law & Order. Byla to však role hostující, proto jsme si ji v seriálu moc neužili. Rok 2015 je pro ni přelomový. Nejprve byla obsazena do seriálu Flesh and Bone jako Ivana a poté začala hrát v seriálu The Walking Dead. Zde hraje Deannu Monroe, která je jednou z hlavních postav.

Roku 1977 si vzala právníka Andrewa Harrise Levyho, se kterým má dvě děti – syna Garsona a dceru Amandu. Za svou kariéru byla nominována na mnoho cen, podařilo se jí však proměnit jen pár cenných sošek.

Foto: AMC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead Deanna Monroe 2015 2016 2

Filtr seriálů