The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

ori

#8520 LucieMil.: Srnka bola tak zle urobená, že zabudla utiecť :D

#8523 LucieMil.
webmaster
8.3.2017 | 10:52:15
Jelli Mann

Když se na to podívám tak jakýkoliv divoký zvíře by zdrhlo páč zombík dělá bordel na míli daleko. Ty dementi z toho šroťáku sou jak z jiný dimenze scény s nima mě ubíjej. Jde to od desíti k pěti je to čím dál tím víc nelogický. I když je to smyšlená píčovina tak by se to mělo řídit nějakejma logickejma základama. A scény typu „jdu si takhle po lese (nebo po ulici) nikde nic kamera mi pěkně zabírá okolí ticho jak v kostele a najedno kde se vzal tu se vzal půl metru vode mě zombík (nebo rovnou grupa zombíků)“ to totálně podkopávaj. A takový to bylo ze začátku nadějný.

8.3.2017 | 11:39:27
LucieMil.

#8521 ori: …já fakt nevím.. vždyť ona byla snad skoro průhledná.. takovej flek, než to zvedlo hlavu a vypadalo to jako srnka.. copak to ti lidi, co ten seriál tvoří, nevidí? Jak špatné to je? Do té doby luxusní digitální úpravy- Shiva je dokonale dokonalá a srnka je jak – „hele, syn si dělá trikově srnku na školní projekt, co kdyby jí dal do záběru v TWD. Je fakt nadanej“ .. mi to jinak nejde na rozum.. takový nepoměr – Shiva – Srnka.. Shiva – Srnka .. to to nikdo nevidí?

8.3.2017 | 11:52:53
Moor8

Tak srnka si nejspíše na zombíky zvykla. Ví, že jsou pomalí a stačí utéct až když jsou blízko. A proč neutekla? Podle mě ji Rick zastřelil právě proto, aby se do ní chodci pustili a on stihl zdrhnout. Co mě spíše dostalo byla ta stupidita s likvidací chodců celkově. Sakra jsou za plotem, proč tam lést a riskovat? Stačilo udělat hluk, chodci by se nahrnuli k plotu a přes něj bych je bez rizika sejmul. Pak jen dočištit těch pár, co by zbylo. Pak to jednání Rosity a negřice? Existuje plán na porážku Negana, který závisí na momentu překvapení a oni jdou píchnout do vosího hnízda a všechno tak pokazit? To jako fakt?! A co se týče minulého dílu, tak ten nápad s chodci politými roztaveným kovem je naprostej nesmysl. Jednak, když mu to nalejí na hlavu, tak by se mu měl uvařit mozek, což je jako by ho do něj střelili. Když mu to nalejí na tělo, tak nebude vůbec pohyblivý. Neohne se a když spadne, tak se už nezvedne.

#8526 ori
10.3.2017 | 14:59:01
Cermb0

Shodneme se, že už to není co bejvalo no :D Amatérismus stoupá a rozpočet se snižuje…

10.3.2017 | 21:46:15
ori

#8524 Moor8: Takého zombíka sme už videli, keď boli Eugene s Abrahamom na tom mieste, kde by mohli vyrábať náboje, a ten fungoval.

#8527 Moor8
webmaster
10.3.2017 | 21:49:23
Moor8

#8526 ori: Já vím, ale ten měl jen trochu vylito na hlavě, pravděpodobně to ho zabilo a je jasné, že odtud má Eugin ten nápad. Leč to nic na tom, co říkám nemění.

12.3.2017 | 2:12:28
Nigrant

Opět epizoda totálně o hovně, nejhorší série… Jinak negr s hulkou už mě pěkně sere !

#8529 dameo #8531 Jednoočko
13.3.2017 | 11:37:09
dameo

#8528 Nigrant: Tato epizoda nebyla o hovně, ale o Království. Pro příběh byla velmi důležitou. Kdyby jí nebylo, Království by se nikdy nepřipojilo k Alexandrii a Hilltopu v boji proti Spasitelům. Mě se tato epizoda i celá série líbí. Pokud tuto sérii považuješ za nejhorší, tak si vzpomeň na 2. sérii. Mě osobně 2. série nevadila (na rozdíl od většina diváků), ale v porovnání s ostatními sériemi, byla opravdu nejslabší. A teď k Morganovi. Morgan vadil 95% diváků v době, kdy odmítal vraždit a teď, když se v něm probudilo jeho vražedné „JÁ“, je to zase špatně. Co ti na něm vadí? Jeho pacifismus (odmítání násilí)? Jeho zabíjení? Jeho barva kůže (vysvětlovalo by to označení „negr s hůlkou“)? Když ti někdo, nebo něco vadí, měl bys umět vysvětlit, proč ti to vadí.

#8530 Khardoom #8532 Mela
13.3.2017 | 13:33:01
Khardoom

#8529 dameo: vadí mu hlavně to jaký je on sám hlupáček :D

13.3.2017 | 13:58:02
Jednoočko

#8528 Nigrant: Nechápu, že se na to ještě díváš… zjevně ti uniká hlavní pointa :-) Tento seriál není jen o neustálém uklízení zombíků, není to o neustále akci. V momentě, kdy je o něco klidnější díl, je to epizoda o hovně asi…

Morgan to tu pošéfil nejlépe jak mohl… Udělal přesně to, co mu řekl Richard. Ukázal spasitelům, že jim můžou věřit. Hlavně se konečně rozhodl jednat, celou dobu moc dobře věděl, že to bez války nepůjde. Tento díl, teď zase všechno rozhýbe. Možná nebude ani potřeba navštívit Přímořské (i když, k čemu jinému by v seriálu byli, nakonec je přivede ztracený Heath jako jejich vůdce ne?) Království má lidí i zbraní dost. I Carol je zpět.

Vypadá to, že v dalších dílech uvidíme celou grupu po dlouhé době zase pohromadě a to v pěkně nahecované náladě. Jen mám obavy, že to Sasha s Rositou pěkně poserou.

#8536 danho123
13.3.2017 | 14:15:38
Mela

#8529 dameo: Tohle vadí i mě ty neustály proměny. Nejdřív šílenec co zabijí všechny, potom mírumilovný človíček co nikomu nechce ublížit a teď se zase mění na to co byl zhruba před rokem. Carol se vrátila tak to zase začne všechny zabíjet aby si nakonec uvědomila že vlastně nechce zabíjet, nechce nikoho vidět. Ještě by mohl zase zešílet Rick.

#8534 dameo
13.3.2017 | 14:53:25
Moor8

Takový průměrný díl. Hned na začátku člověka zarazí Carol, jak likviduje chodce dopravní značkou. Takhle by lebku rozhodně neprorazila, jen by chodce odstrčila. Nebo Morgan, co chodce jebne po papuli a chodec slehne. Člověka by omráčil, ale k výraznému poškození mozku by nedošlo. Ti musí být z rosolu, jinak si to neumím vysvětlit.

Jinak co se týče vyznění, tak je to celé nějaké na vodě. Pokud nebyl domluvený s šéfem spasitelů, tek si nemohl být jist, že zabijí jeho. Pokud byl domluvený, tak mě zajímá, jak tato domluva probíhala. „Hele potřeboval bych, abyste mě zabili a tak nasrali moje lidi.“ „Ale jo, žádný problém, moc rádi.“ A pokud byli domluveni, tak postrádá smysl ten závěr, protože pokud by to mohlo vést ke vzpouře, proč by s tím pak souhlasil a pokud se domníval, že nikoliv, tak by tomu nevěřil ani teď.

PS: CO se týče Morgana, tak mě taky štve, hlavně to, jak je nevyrovnaný. Už by měl zařvat.

#8534 dameo #8540 Annie27
13.3.2017 | 15:22:56
dameo

#8532 Mela: Lidé mění názory. Na tom není nic divného.

#8533 Moor8: V 10. díle Gavin řekl, že pokud bude muset Království potrestat a někoho z nich zabít, tak první na řadě bude Richard.

#8535 Moor8
13.3.2017 | 15:33:05
Moor8

#8534 dameo: Vsázet na tohle je velký risk…

#8537 dameo #8538 MichaelMyers
13.3.2017 | 15:48:21
danho123

#8531 Jednoočko: Určite pôjdu k Prímorským. A prečo? Čím viac ludí, tým väčší masaker.

13.3.2017 | 15:57:36
dameo

#8535 Moor8: To řekni Richardovi. :-)

13.3.2017 | 16:02:21
MichaelMyers

#8535 Moor8: No vidíš a on na to vsadil. Bylo to pro diváky seriálu. Dameo má pravdu, Gavin řekl, co řekl a nám tedy měli dojít, proč to Richard udělal.

Moc se mi líbil Morganův starý výraz při konverzaci s Richardem. Morgan se ukázal v tom nejchytřejším světle. Udělal přesně to, co Richard chtěl. Teď jim Spasitelé věří. Měl jsem husí kůži při sledování Morgana. :D

Taky se mi líbilo jak seriál opět ukazuje odhodlanost Spasitelů. Prostě musí být po jejich, jsou to diktátoři. Na druhou stranu, si to až na výjimky vyloženě neužívají. Třeba jak Gavin poslal někam Jareda. Jako skupina jsou to podle mě skvělí záporáci.

13.3.2017 | 16:04:16
Jednoočko

Lidi, co tady pořád řešíte psychické výkyvy postav? Každý je nějaký a každý snáší okolní vlivy jinak. Stačí si projít nějaké psychiatrické zařízení nebo se optat psychiatra. V dnešní době se lidé lečí s takovými až banálními problémy, že byste se nestačili divit. A vy se tady divíte, že Morgan, kterému před obličejem umřela žena i syn má nervy.

Si představte (jj je to klišé) že kolem vás pořád někdo umírá. Navíc žít v přítomnosti chodců vám ke sluníčkové náladě taky 2× nepřidá. Určitě budete mít konstantní náladu. Taky by vám jednou prostě bouchly saze. V takovém prostředí musí být nátlak na psychiku enormní.

Pokud vím, tak byl Morgan nepříčetný v minulosti a prakticky zabíjel vše, co mu přišlo pod ruky. Pak se díky víře ve vyšší dobro uklidnil, každopádně tím jenom překryl to, co má doopravdy uvnitř. To samé Carol a další. Oni totiž nemají možnost zajít si na psychiatrii. Jednoduše to každý vnímá jinak a každý se s tím jinak vypořádává. Mě tohle přijde naprosto logické. Nevyzpytatelné chování je přeci v krizové situaci úplně přirozené.

13.3.2017 | 17:18:55
Annie27

#8533 Moor8: To s tím likvidováním chodců mě zase tolik nezaskočilo. Přeci jen už jsou ve slušném rozkladu viz jak se v minulém díle snažil Rick vytáhnout toho vojáka z čelního skla u auta. Ale je fakt, že u toho Morgana mi to občas taky přijde přitažený za vlasy.

13.3.2017 | 19:24:44


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama