Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

lindegas

#8554 Scalex: hahaa :-D (y)

12.7.2016 | 15:08:32
ChloëNoir

Nerada vám vstupuji do „teleportační a oživovací diskuze“, ale mám dotaz z trošku jiného soudku. Pokud jsem to správně pochopila, tak v poslední epizodě byla, po smrti Tommena, královnou Sedmi království korunována Cersei. Asi mi něco uniká, ale nechápu jaké má zrovna ona, jakožto Lannister a ke všemu ještě žena (které v Západozemí nikdo moc neuznává), následnické právo, i přes to, že to byla matka posledního krále. Vycházím-li z celé situace, tak jediný titul, který Cersei kdy měla, byl „královna matka“, takže jí lidé museli prokazovat určitou úctu, ale jinak to bylo v podstatě stejné jako kdyby ani žádný titul neměla a byla řekněme významnější dvorní dámou. Neměli by se tedy po smrti posledního příslušníka rodu (ačkoliv Tommen byla bastard – to nechme stranou)hledat nejbližší mužští příbuzní, případně možná ještě legitimizovatelní bastardi po Baratheonech (jen teorie) nebo příslušníci dalších rodů, kteří měli na trůn určitá práva v minulosti (Targaryeni)? Omlouvám se, jestli se ptám na něco, o se zde už řešilo, ale v otázkách následnictví se moc nevyznám a tak by mě zajímalo jak to s tím ve skutečnosti je. Protože mi, i jako laikovi přijde, že Cersei na trůn nemá ani minimální nárok, takže mám pocit, že v tom chaosu po výbuchu Septa se na nějakou následnickou otázku úplně vykašlali a Cersei přesně ve svém stylu využila celé situace.

#8563 Ann Taylor #8564 ori
13.7.2016 | 18:28:32
Ann Taylor

#8562 ChloëNoir: Jaký měla nárok? „Já si teď sednu na tuhle židli a kdo z vás mě zkusí vykopnout, hm?“ – asi takový.

#8565 ChloëNoir
redaktor
13.7.2016 | 19:18:23
ori

#8562 ChloëNoir: Okrem toho, že bola Kráľovnou matkou, bola aj Robertovou kráľovnou. Žiadni iní príbuzný už nie sú, aj Robertovi bratia sú mŕtvi, a jediný jeho preživší bastard je Gendry, ktorý to ani nevie a stále vesluje do Ašaja. Ale ako píše Ann Taylor, potom, čo odpálila Septum a zbavila sa všetkých protivníkov, kto by jej odporoval?

#8567 ChloëNoir
webmaster
13.7.2016 | 20:37:55
ChloëNoir

#8563 Ann Taylor: To jsem si myslela :D Jen mě na tom dost zaráží, že to tam nikdo neřešil a všichni to přijali jako samozřejmost. Vždyť i obyčejným lidem, kteří byli přítomní korunovace to muselo být divné, ne? Nehledě na to, že asi museli nějakým způsobem veřejnosti objasnit jak je možné, že půlka města z ničeho nic vyletěla do vzduchu, a kdo je za to odpovědný. Celkově si alespoń někdo musel dát dvě a dvě dohromady a spojit si ten výbuch se Cerseiným soudem. A vzhledem k tomu, že z přítomné významnější šlechty přežila jen ona, ta vina celkem očividně padá na její hlavu. Tak, sakra, jak to, že ji všichni bez mrknutí oka provolávali slávu. Člověk by řekl, že po tom, co se konečně zbavili šíleného krále, si do čela jen tak nedosadí někoho, kdo uskutečnil to, čím ten magor před tím pouze vyhrožoval.

#8566 AviaRa #8572 mr_bungle #8588 Eddard1
13.7.2016 | 20:39:09
AviaRa

#8565 ChloëNoir: Ani bych neřekl že ji provolávali slávu z radosti. Prostě tam má vojenskou posádku a zatím se neví o opozici v čele s Daenerys, takže se prostě vezou. Nehledě na to že mají strach, když odpálí jednu z největších budov (a zároveň s velkým zástupem církve a jejich bojovníků…). Právo silnějšího no (dočasně :) ).

#8568 ChloëNoir
13.7.2016 | 20:46:41
ChloëNoir

#8564 ori: Nemyslím si, že vdovy mají jakýkoliv nárok na trůn svých zesnulých manželů. Ale vycházím pouze z toho, co vím o následnictví všeobecně. Jak to funguje v GoT nemám páru, proto se ptám :) Bastardi nejsou jediná možnost. Takové rozvětvené rody. Řekla bych, že musí existovat řady vzdálených příbuzných, kteří by mohli mít nějaký nárok. Nevím jaká je v Přístavišti informovanost, ale asi bych bez keců nevrazila do ruky žezlo někomu, kdo před pár hodinami vypálil půlku města (zvlášť, když se historie opakuje).

#8569 Ann Taylor #8570 Ann Taylor
13.7.2016 | 20:49:35
ChloëNoir

#8566 AviaRa: Ok. Je mi jasné, že hlavním Cerseinou pákou je strach, kterým drží město v šachu. Jediné co mě zajímalo je, jestli k té moci přišla alespoň částečně podle práva, kdyby se v tom pak někdo šťoural, což se ale asi stejně nestane :D

13.7.2016 | 20:54:45
Ann Taylor

#8567 ChloëNoir: Problém je, že v seriálu ze všech rodů udělaly extrémně málo rozvětvené. Bratrance skoro všude vynechali a kde mohli, tam zredukovali občas i sourozence – třeba Tyrellové mají mít ještě dva syny a kopu bratranců a sestřenic, v seriálu ovšem nemají nikoho. Takže Baratheoni tam vymřeli už úplně všichni oficiální, stejně jako Tyrellové. A vdova po manželovi opravdu nárok na nic nemá, leda by byla jeho sestra/sestřenice. Jediný případ právě je, když dělá regentku potomkovi, ale jinak ne. Tohle byl čistý puč. A taky ne že by věděli, že Aerys chtěl vyhodit město do vzduchu. To byl tajný plán, věděli o něm jen pyromanceři. Když se to například dozvěděl jeho předposlední pobočník a zkoušel mu to vymluvit, tak ho upálil. Jediný další je Jaime a možná to řekl Tyrionovi (a najisto Brienne a vlastně i částečně právě Qyburnovi, když ho ošetřoval). Jen málo lidí pak mělo nějaké informace od špehů v tunelech, většina o tom netuší dodneška.

#8571 ChloëNoir
redaktor
13.7.2016 | 21:14:21
Ann Taylor

#8567 ChloëNoir: Problém je, že v seriálu ze všech rodů udělali extrémně málo rozvětvené. Bratrance skoro všude vynechali a kde mohli, tam zredukovali občas i sourozence – třeba Tyrellové mají mít ještě dva syny a kopu bratranců a sestřenic, v seriálu ovšem nemají nikoho. Takže Baratheoni tam vymřeli už úplně všichni oficiální, stejně jako Tyrellové. A vdova po manželovi opravdu nárok na nic nemá, leda by byla jeho sestra/sestřenice. Jediný případ právě je, když dělá regentku potomkovi, ale jinak ne. Tohle byl čistý puč. A taky ne že by věděli, že Aerys chtěl vyhodit město do vzduchu. To byl tajný plán, věděli o něm jen pyromanceři. Když se to například dozvěděl jeho předposlední pobočník a zkoušel mu to vymluvit, tak ho upálil. Jediný další je Jaime a možná to řekl Tyrionovi (a najisto Brienne a vlastně i částečně právě Qyburnovi, když ho ošetřoval). Jen málo lidí pak mělo nějaké informace od špehů v tunelech, většina o tom netuší dodneška.

redaktor
13.7.2016 | 21:14:31
ChloëNoir

#8569 Ann Taylor: Moje chyba. Neuvědomila jsem si, že o Aerysově plánu věděla jen hrstka lidí. Asi jsem už nějak zblblá ze seriálu, takže mám pocit, že to byla všeobecně známa věc :D Je mi jasné, že není technicky možné obsadit do seriálu široké příbuzenstvo každého rodu. Spíš mi šlo o princip. Cersei je poslední z posledních, kteří by měli nějaké následnické právo, takže mi přišlo nepravděpodobné, že by se nad tím nikdo ani nepozastavil. Ale díky jejímu teroristickému útoku je to asi opravdu pochopitelné.

#8589 Eddard1
13.7.2016 | 21:40:43
mr_bungle

#8565 ChloëNoir: Ale oni si ji nedosadili, Cersei se dosadila sama. Co asi tak můžou dělat, když Cersei má na své straně gardu, armádu, nepřemožitelného zombíka a k dispozici hromady divokého ohně, který se, jak názorně předvedla, nebojí použít (a zbavit se tak všech svých rivalů najednou)? Pohrozit ústavní žalobou?

Tommenovu smrt jistě neplánovala, proto ho nepustila do septa (její láska k dětem bylo to jediné, co z ní dělalo lidskou bytost, a teď je všechny ztratila), takže se panování musela ujmout sama.

Docvaklo to Margaery a kdyby HS nebyl mocí zaslepený idiot, tak by to Cersei dost možná nevyšlo.

#8573 Hexa #8578 Alethea
14.7.2016 | 0:09:27
Hexa

#8572 mr_bungle: Ona už žádnej divokej oheň nemá. To, co zbylo po útoku Stannise nechala Cercei vyhodit i se septem do vzduchu. Velice toho bude litovat, až dorazí white walkers :D

#8577 ori #8579 mr_bungle
14.7.2016 | 12:49:07
pajela

Kdyz uz jsme u toho naslednickeho práva… Meli by na trůn narok Jamie a Tyrion?

#8575 Ann Taylor
14.7.2016 | 13:38:11
Ann Taylor

#8574 pajela: Proč by měli mít? Byl někdy Tywin král? Nebyl. Měla někdy v historii jejich rodina Železný trůn? Neměla. Ani se žádný Targaryen nikdy neoženil s Lannisterkou (nebo minimálně takový, jaký by ten nárok měl), co já vím. Možná by si mohli nárokovat trůn, kdyby obnovili království Skály, protože poslední král se titulu vzdal a byl to Lannister, ale na Železný trůn žádnej nárok nemají.

#8576 pajela
redaktor
14.7.2016 | 13:45:46
pajela

#8575 Ann Taylor: diky :-)

14.7.2016 | 14:10:05
ori

#8573 Hexa: Prečo by nemohli vyrobiť ďalší? Navyše podľa mňa toho mal Aerys ešte veľa.

webmaster
14.7.2016 | 18:27:19
Alethea

#8572 mr_bungle: Přijde mi, že ikdyž si to Margaery uvědomila tak by stejně nestihli z toho septa včas utéct.. Ten výbuch byl obrovský a ikdyby je HS nezadržel, pravděpodobně by je zabily letící kusy kamení v ulici.

14.7.2016 | 18:46:48
mr_bungle

#8573 Hexa: Tak jestli nevyhodila do vzduchu i pyromancery, tak zase nějaký mít může.

#8580 Hexa
14.7.2016 | 22:45:38
Hexa

#8579 mr_bungle: To byly zásoby, které se vytvářely několik let a i tak bylo k jejich výrobě velký počet pyromancerů a učňů. Dnes jich je oproti dřívějšku minimum a výroba většího množství by trvala dost dlouho. Navíc silně pochybuju o tom, že by se o takovou věc Cercei teď zajímala. A pokud si to v budoucnu uvědomí, bude podle mě už pozdě.

15.7.2016 | 11:38:07


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama