Star Trek: Discovery
0/100 - 0×

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise. Nový seriál Star Trek: Discovery uvede v USA CBS All Acces 25. září.

USA | 2017 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | CBS All Access | 43 minut


Sonequa Martin-Green tvrdě reaguje na fanoušky, kterým se nelíbí diverzita v Discovery

Sonequa Martin-Green tvrdě reaguje na fanoušky, kterým se nelíbí diverzita v Discovery

Po pozitivně přijatém traileru na seriál Star Trek: Discovery se skvělými digitálními efekty přišlo pár oznámení tvůrců, která pořádně nabrousila fanoušky. Stačí, když překopete základy vesmíru, otevřeně hovoříte o sexualitě a do popředí příběhu nasadíte ženy. Jak na negativa reaguje Martin-Green?


0 0
18.8.2017

Seriál Star Trek: Discovery ještě ani nezačal a mezi fanoušky už to pořádně vře. Začalo to odlišným vzhledem Klingonů, posléze bylo oznámeno, že seriál představí první gay postavu v historii seriálů Star Treku a korunku do pomyslné rakve všech negativních fanoušků bylo, že v traileru zjistili, že hlavními postavami budou ženy a to ještě ne bílé pleti. Konkrétně je řeč o postavách Michael Burnhamové a Phillipě Georgiou, kapitánce lodi Shenzhou.

Herečka Sonequa Martin-Green, která v seriálu hraje právě Michael Burnhamovou dává těmto nechápajícím fanouškům jasný vzkaz:


Pokud říkáte, že milujete Star Trek, ale nemáte rádi naší diverzitu, tak vás minulo to, o čem vlastně Star Trek je.

(Sonequa Martin-Green je hlavní postavou seriálu. Foto: CBS All Access)

Na internetu toto tvrzení vzbudilo další vlnu nevoli. Když se podíváte do všech možných Star Trek diskuzí, diverzita je tam velice diskutovaným tématem. Většinou se ale jedná o sprosté výrazy fanoušků, které zde nebudeme prezentovat.Tvůrci se pokusili celou situaci uklidnit. Řekli, že Sonequa Martin-Green sice hraje hlavní postavu, ale že v seriálu vystupuje i Jason Isaacs, kapitán Lorca lodi Discovery, podle které je pojmenovaný seriál. A to je přece silná mužská postava, která má postavení, a ten má přece bílou pleť.

Rasistických a sexuálních narážek se většinou žádný seriál či film nevyhne. Vzpomeňme si na premiéru filmu Star Wars: Síla se probouzí před dvěma lety. Tam byla situace obdobná. Hlavní postavu Rey hrála žena, sekundoval jí Finn, černoch. Fanoušci navíc nadávali i na Lupitu Nyong'o, další černošskou představitelku, kde byla kritika zcela zcestná, protože Nyong'o hraje Maz Kanatu, CGI postavu.

Nyní ale zpět ke Star Treku. Velkou roli bude mít v seriálu i náboženství. Tvůrci sami řekli, že náboženství je součástí našich životů a mělo by tomu tak být i ve světě Star Treku. Sami situaci přirovnávali k tomu, že někdo zkrátka věří v Boha, někdo věří například v bramboru a někdo v nic. Určitý odkaz náboženství tedy v Discovery bude, ale tvůrci to budou muset udělat chytře. Slovo Bůh zatím podle posledních informací u studia neprojde.

Jaký je váš názor na diverzitu v novém Star Trek seriálu? Je o ní celou dobu skutečně celý Star Trek svět, nebo tvůrci trochu tlačí na pilu?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !