Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Eleanor05

#7229 Hexa: Taky mě zajímá ta Arya. Nemůžu furt uvěřit, že by ji prostě zabili, když je to jedna z nejdůležitějších postav (má vlastní dějovou linku). Dneska by ji ještě možná zachránili, ale tehdy teda pochybuju s tolika bodnými ránami v břiše, kde je tolik orgánů.

#7242 tap
6.6.2016 | 17:54:33
tap

#7241 Eleanor05: no ja jsem si jistej, ze Arya to nejak prezije. Jak, to nevim, ale nejak to tvurci zaonaci, protoze jinak vyhodili do vzduchu desitky minut, ktery Arye venovali od chvile, kdy opustila Sandora. Protoze pokud by ji ted nekdo zabil, tak ji mohl rovnou krocnout nekdo v pristavu, kdyz shanela lod do Braavosu a melo by to pro dej UPLNE stejnej vyznam.

Takze prezije. Otazka je jak.

Ale obecne se mi tohle nelibilo, jakoze nejakych 5 bodnuti a zakrouceni nozem se da prezit tak, ze skocim do vody, plavu pod hladinou, vynorim se a bloudim mestem? Ani bych nerekl. Jestli ji chteli nechat prezit, tak ji mohla Waif bodnout jednou treba nekam do ruky, Arya se ji mohla vysmeknout a skocit z mostu a bylo by to uveritelny. Ale takhle je to hrozne pritazeny na vlasy.

#7258 Eddard1
6.6.2016 | 18:04:44
MichaelMyers

Cítím, že už se to blíží ke konci. Vrátili nám postavy na které jsme čekali, hodně postav zemřelo, teď už jen potvrdit nebo vyvrátit různé teorie. Doufám, že v posledních třech dílech šesté sérii zemřou nějaké důležitější vedlejší postavy typu Brienne nebo Tommen. Jinak tipuju, že zemře pár postav na severu, Jamie nebo Cersei. Kdo podle vás nakonec usedne na železný trůn? A kdo celou Hru o trůny přežije? Typuji Jon, Sansa, Arya, Bran, Tyrion, Varys, Jorah, Theon, Dany, Malíček. Samozřejmě by bylo super, kdyby nastal nějaký zvrat a nějaký z favoritů to schytal už dřív než na konci seriálu.

6.6.2016 | 18:05:41
černovláska

Tak úvod pěknej, jakmile jsem uviděla nýst kládu jak hrom samotnýho chlapa, bylo jasný kdo se vrací na scénu :D jako už tradičně pak člověk, kterej mi byl sympatickej (septon) natáhne bačkory (nebo spíš oprátku) hned poté, co si řeknu „prima, nová sympatická postava“. Vyjednávání na severu, až na lady Mormont, která je super a všechny rádobyvládkyně jako Carsei by se od ní mohly učit, je docela nůďo. Co se Sansina dopisu týče, vidím to na Littlefingera, došlo jí, že bez jeho pomoci jejich šance nejsou nejrůžovější, a navíc to zas dělá na tajňačku před Jonem. Královnu trní už snad ani nejde milovat víc, a to, že Marg fakt nezešílala, potěšilo… teď už ale pořádnou akci místo tědlech keců s unylou Unnelou za zadkem pls… Yara a Theon, no, až na to jak si to Yara užívala a krásně vytvořenej Volantis nic extra. Ale to hlavní: co to sakra mělo znamenat s tou Aryou? Nevěřím, že by si holka jejího intelektu a zkušeností vykračovala Bravosem jako by se nechumelilo, neozbrojená, užívala si výhled z mostku… Narazila jsem na zajímavou teorii tvrdící, že to Arya ve skutečnosti není, nýbrž že to je Jaqen. Nejdříve se to zdá absurdní, ale: její vlasy byly hodně podobné účesu, který nosí, stejně jako oblečení nebylo pro Aryu vůbec příznačné. Chůze, chování, manýry… To, jak ostentativně se chovala, ačkoliv na konci minulého dílu bylo jasně vidět, že si je vědoma, že je teď zapotřebí obezřetnosti a opatrnosti. Plus – kde by vzala takovej balík a proč netasila jehlu… Ve výsledku to pak působí jako spíš test Waif, který teda pěkně projela, jelikož si přes Jaqenův rozkaz Aryinu vraždu evidentně pěkně užívala (i proto zasažení břicha a ne třeba krční tepny etc.) Samozřejmě je tu háček v podobě otázky, jak by si Jaqen mohl vzít Aryinu podobu… na druhou stranu, cožpak jsme již ve finále minulé série neviděli Aryinu tvář na té Jaqenově?

#7247 tap
6.6.2016 | 18:06:57
Eleanor05

#7218 Vinstor: Je to podle mě ta „hollywoodská metoda“, jak jsi psal. Tohle vcelku neúspěšné vyjednávání má vzbudit dojem, že Starkové jsou slabí a určitě s Ramseym Boltonem prohrajou, což se na 90% nestane. To, že Jon a Sansa nejsou Starkové je dost blbej argument, proč se k nim vazalské rody nechtějí přidat. Sansa je Stark rozhodně. Když už ne podle jména, tak je stoprocentní legitimní dítě Neda a Cat. U Cat taky nikdo nepochyboval, že by byla Tully, i když se vdala. Stejně tak mohli říct Lady Mormont, že až se vdá, taky se jí příjmení nejspíš změní. Navíc ona sama je bastard, její matka Alysane Mormont není vdaná, takže pochybovat o Jonovi, jestli je Stark, je od ní taky docela směšné.

#7248 tap
6.6.2016 | 18:10:01
Vinstor

#7231 Smooth: Boltonska armáda v plnej sile? Veď bojovali zo stannisom pár mesiacov dozadu :)

6.6.2016 | 18:10:57
tap

#7244 černovláska: wau, palec nahoru za teorii o Jaqenovi!!! To me vubec nenapadlo. Dava to smysl.

Jinak jsem rad, ze nejsem jedinej, kdo postrehl genialne zahranou lady Mormont, ktera to natira vsem ambicioznim zenskym v serialu od Catelyn pres Cersei az po Sansu. Skvela postava!

A Olenna a jeji rozhovor se Cersei, to byla pastva pro usi, jak ji to vsechno vpalila pekne do oci a Cersei musela jen stat a poslouchat, jak je blba. Tohle mel nekdo udelat uz davno.

6.6.2016 | 18:11:15
tap

#7245 Eleanor05: no kdyz nekoho prosim o armadu, asi nebudu tak uplne upozornovat na to, ze neni legitimni vladce :) proste to diplomaticky skousli, drzeli si palce a doufali, ze ji aspon trochu presvedci.

#7251 Eleanor05
6.6.2016 | 18:12:53
Vinstor

Čo ma dosť sklamalo, tý čo čítate knihu, viete že postava z bratrstva bolo Lem alebo po česky Citroš? :/

6.6.2016 | 18:12:56
Eleanor05

Jinak tohle byl podle mě nejlepší díl této série. Byl zábavný, byl o postavách a nikdo tam bezdůvodně neumřel jenom proto, aby to bylo „cool“. Stejně tak ten díl nepotřeboval Bílé chodce ani draky, kvůli kterým se na to někteří povrchnější diváci dívají hlavně, proto chápu zdejší ne příliš dobré hodnocení této epizody. Návrat Ohaře byl good, ale pokud už se oživují staré a domněle mrtvé postavy, víc by mě bavilo, kdyby oživili Stannise Baratheona.

#7252 Vinstor #7253 tap
6.6.2016 | 18:14:44
Eleanor05

#7248 tap: Tak jako jasně, ale Lady Mormont (jak už tu psalo dost lidí, hodně zajímavá postava) na to spíš měla myslet, než to řekla, když ona sama je bastard, a pokud se vdá, její příjmení se nejspíš změní.

#7262 El Tigre Chino
6.6.2016 | 18:17:11
Vinstor

#7250 Eleanor05: Podľa mňa najlepší bol piaty, tento… Nebol zlý avšak, dosť ma štve koľko postrádal logiky. Blackfish bol ale na druhej strane výborný, ohařov príbeh by sa mi páčil ale to čo spravili s Bratstvom ma strašne sklamalo…

#7254 Eddard1
6.6.2016 | 18:17:43
tap

#7250 Eleanor05: Stannise? On by ale asi nemel moc ucel… Vzdyt by mu nikdo neveril. V ocich 90% Westerosu je to traged, kterej projel nekolik bitev, upalil svoji dceru ve jmenu boha, kteryho v Zapadozemi nikdo neuznava a nema zadny zijici nasledovniky. Co by dosahl?

#7257 Vinstor #7263 Eleanor05
6.6.2016 | 18:18:36
Eddard1

#7252 Vinstor: To jako myslíš, že ty jatka mělo na svědomí bratrstvo? To se jim nepodobá. Klidně se za ně mohl někdo jen vydávat.

#7255 Vinstor
6.6.2016 | 18:23:26
Vinstor

#7254 Eddard1: Dúfam že máš pravdu.

#7259 Smooth
6.6.2016 | 18:24:23
Stardos

Jak Sansa psala ten dopis, nepodepsala se Catelyn Stark? ,Mně to na Sansa Stark nepřišlo

#7263 Eleanor05
6.6.2016 | 18:24:53
Vinstor

#7253 tap: Rammsay je psychopat čo loví ženské pre šport, porušuje svoje sľuby, je synom zradcu a bratrovrahom… Máš to jedno show už nemá logiku, ale pokiaľ by stannis neupálil dcéru mohol by byť dobrým vodcom stále.

6.6.2016 | 18:25:37
Eddard1

#7242 tap: Já myslím že jí pomůže někdo od tech herců asi ta jak jí měla zabít.

#7265 Hexa
6.6.2016 | 18:35:07
Smooth

#7255 Vinstor: Proč by mátli diváky tím, že by se někdo měl vydávat za Bratrstvo? Diváci by už tak měli problém poznat, že se o Bratrstvo jedná.

6.6.2016 | 18:36:36
rhobos

#7234 WhiteWalker: spoléhám na ní. :) Z bratrstva které tu bylo pro ochranu normálních lidí, rolníků atd. které vedl Dondarion s Thorosem se očividně stalo bratrsvo.. které „jen tak“ oběšuje jiné lidi (prosté.. rolníky..) a to je těžká charakteristika bratrstva po příchodu LS :) .. s tím Podem to můžou udělat jakkoli.. ale mohlo by to být právě bratrstvem… :)

6.6.2016 | 18:58:49


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama