Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

barahir

Teorie o Aryie pěkné, ovšem nikdo (včetně mě) se nebojí o její život. Nějak nám to vyměklo od doby, co to nepíše GRRM.
Začínám mít obavu, že seriál skončí nějakým happyendem.

čestný člen redakce
6.6.2016 | 22:55:59
mr_bungle

#7267 LadyThorn: Arya a Waif nejsou stejně staré. Kolik může být Waif, tak kolem třicítky? Aryi v seriálu je teď tak šestnáct.

#7279 LadyThorn: Mně tahle teorie smysl nedává ani trochu, navíc si nedokážu představit, co by bylo dál. „někdo s dlouhejma vlasama“ je Arya s vlasama tak na ramena a skáče asi z balkonu, když utíká před Waif. https://i.nahraj.to/f/1sJD.png

6.6.2016 | 23:04:00
Tomi Lee Morpheus

Arya pribeh:

Aryu zachrania deti zo železnych ostrovov, jonkretne ju objaví smradoch a zachrani, no u psychopata sa naucil zasivat rany, potom pojdu za kralovnou drakou kde sa stretne s trpajzlikom

#7304 HenryTheEight #7325 fikka #7326 fikka
6.6.2016 | 23:14:42
HenryTheEight

#7303 Tomi Lee Morpheus: Podívej se na nějakou mapu ze světa GRRM a zjistíš, že je to blbost. Greyjoys kids jsou ve Volantisu a míří do Meereenu, zatímco Braavos s Aryou je někde úplně jinde, to je jako jet z Prahy do Brna přes Plzeň, Salzburk, Vídeň a Bratislavu. Ale při tuposti D&D by se možná i něco takového mohlo stát :)

6.6.2016 | 23:50:24
Duryy

wtf, ta Arya sa ako nelogicky spravala, ved to aj ja s 2 promile mam lepsi usudok…Tak debilne sa chovala, ze by ma neprekvapilo, keby tie peniaze mala za predaj ihly :D :D … toto ak nebude nejako zamotane (napr. alá Jaqen teoria), tak budem kua sklamany

#7343 Eddard1
7.6.2016 | 0:22:58
tomaash

Teorie Jaqen mi připadá reálná. Jaqen se dopotácí do chrámu, Arye řekne, že splatil poslední život a že jí objednanal loď na západ. Waif nesplnila úkol, takže ji Arya zabije jehlou, během čehož jí nezapomene říct, že není „NoOne“,ale Arya Stark. Jinak Řekotočí luxusní, úplně vidím Freye jak každej den vyhrožují oběšením mladýho Tullye a Blackfish se jim chechtá z hradeb za jejich nerozhodnost a už se těším na scénu z knihy, kde

Freyové chtějí dobýt hrad, ale nechtějí si ho rozbít katapultem (proto tak otálejí se stavbou)

7.6.2016 | 1:26:55
Zmiaz

Tak scena s Aryou byla divna. Jednak ty mince, ty by musela ukrast z chramu a pak ta dost netradicni hudba ala nic se nedeje a ona si v klidu kouka na more… kdyz na ni promluvila starena, tak mi bylo jasny ze bude zle, ale ze tak moc zle, aby schytala tolik bodnych ran… Nevim zda posledni scena s ni byla myslena tak, ze hleda pomoc. Spise mi prislo, ze se boji, z koho se Waif zase premeni… jinak mesec a absence Jehly by se dala vysvetlit proste tak, ze mec prodala, aby mela na cestu domu. Divne lec mozne. Ale jak tohle rozchodi nechapu. Teorie z Jaqenem zajimava a povzbuzujici, ale ze by se nechal pobodat bez nejmensi snahy branit se? To by mi od tvurcu prislo zatracene nedomysleny…

Medvedi ostrov byl skvelej a Lyanna byla peckozni :)

Sansa by mela nosan dat zase trosku dolu, trocha skromnosti by ji neuskodilo. Chapu ze si toho hodne prozila a ze chce zpatky domov, ale ona uz taky doufam pochopila, ze si z ni vsichni rody nesednou na prdel jen kvuli tomu, ze ma v sobe krev Starku.

7.6.2016 | 1:33:55
Mňaukaj

Ahoj teorie k Arye. V šestém díle jsme ji viděli naposledy, když si vzala zpět svoji jehlu a šla spát. To byl prakticky konec dílu. V epizodě the broken man jsme ji vůbec neviděli, vyjma konce, kdy byla přepadena a skoro zabita. Nemohl být tohle všechno jen sen? A tvůrci seriálu to nechali takhle na konec, aby diváci byli napjatý, aby vzápětí se na začátku osmé epizody Arya probudila a věděla, že nemůže nikomu důvěřovat a musí být ostražitá? Vlastně by se mi i líbilo, kdyby se nakonec projevilo deja vu a Arya by včas vycítila tu Waif a pobodala naopak ji ;)

#7312 Summerisgone #7317 D.T
7.6.2016 | 6:30:29
Nicole

Abych tedy taky nějak přispěla k diskuzi. Mě ta Arya taky přišla, že to nebyla vůbec Arya. Kde najednou vzala tolik peněz? A že by prodala Jehlu? To se mi nezdá. Jestli je pořád Aryou Stark, tak Jehla je její jediná vzpomínka na rodinu, na Jona, na Zimohrad, nemyslím si, že by jí jenom tak prodala, když to neudělala doteď. Vymyslela by něco, aby se dostala na nějakou loď. Takže tohle je velmi zvláštní. Nehledě na to, že to její chování bylo fakt divný. Jak si to vykračovala po městě, byla v klidu, přitom musela tušit a vědět, co se na ní chystá, když zklamala. Doufám, že to v další epizodě rozlousknou a budeme vědět :) Jinač Sansa psala samozřejmě podle mě Malíčkovi. O kom jiném ví a nabízel jí velkou armádu než Malíček. Jon mi přijde trošku „připokakanej“. Teď to není ten Jon, kterého známe a viděli jsme na Zdi. Na jednu stranu se mu teda nedivím. Po tom, čím vším si prošel, po smrti, která s ním otřásla, hlavně psychicky. Podle mě si už moc nevěří a teď na něj padla další, větší, věc. Měl by asi „sjednotit“ sever, chovat se jako Stark a to je pro něj „větší“ zodpovědnost. Aspoň takhle to tedy vidím já :) Ostatní asi komentovat moc nejde :) Ohař dobrý, překvápko, Jaimie opět namachrovanej jak v první sérii, Cersei už nudná.

7.6.2016 | 8:04:47
Smooth

Nevím, co se vám zdá divného ma Arye. že to nebyla Arya? Byla trénovaná na to, aby byla faceless man – člověk schopný na sebe vzít „masku“ někoho jiného. Ty peníze předpokládám ukradla, ale aby ji nebrali jako zlodějku, tak na sebe samozřejmě musela vzít „masku“ (v tomhle případě chování) někoho, na kom je vidět, že ty peníze má a že je neukradla. Samozřejmě, že vše může být jinak, ale tohle vysvětlení mi příjde jako nejlogičtější varianta. Jinak v seriálu na to možná kašlou, ale faceless men na sebe berou jen tvář. Ostatní parametry jako výška, váha apod. zůstává stejná. Podle toho bych řekl, že Jaquen na sebe tvář Aryii nevzal. A to vůbec nezmiňuju to, že faceless ještě nemají Aryinu tvář ve své sbírce (na což tvůrci můžou taky kašlat)

#7311 frank.db #7316 mia28
7.6.2016 | 8:34:38
frank.db

#7310 Smooth: Tvar Aryi na nekom jinem uz jsme preci videli. To by nebylo nic noveho…

7.6.2016 | 8:54:00
Summerisgone

#7308 Mňaukaj: Teorie sen mi přijde také nejpravděpodob­nější, i když tvůrce za tuhle fintu či podraz na diváka příliš nechválím. Pravda je, že ta scéna zpočátku vypadá jen jako iluze a Arya je v ní v pohodě s výhledem na moře. Naopak Arya po takovém výcviku bude velice obezřetná a minimálně důvěřivá. Jde ji přece jenom o život a to si plně uvědomuje (viz její první selhání). Navíc takový objem peněz by za mečík jen těžko dostala. Leda že by byl z Valyrijské oceli. To ho spíš ukradla. Teorie Jaqen padá právě na tom, co se stalo poté, když Arya vylezla z moře a potácí se v bolestech a ve strachu napříč městem. A také nevím jestli se Jaqen dokáže zrovna zmenšovat. Sám jsem zvědav jak z toho tvůrci nakonec vybruslí.

7.6.2016 | 8:58:38
frank.db

Co se tyka muzu bez tvare, tak alespon v serialovem podani oni muzou asi cokoliv, dle sceny ktera predchazela oslepnuti aryi, kde jaqenovu tvar mely soucasne na sobe dve osoby a pozdej i dve osoby soucasne mely na sobe tvar aryi a postavou byli „dva jaqeni“ taky stejni, takze bych nevylucoval teorii na zaklade toho, ze muzi bez tvare se nedokazou premenit postavou a nebo protoze aryiin oblicej jeste neni v jejich sbirce.

Jedina rozsirena teorie, ktera se mi fakt nelibi, je ta, ze arya a waif jsou jedna osoba. Taky se mi nelibi teorie, ze arya mela pod oblecenim vaky s krvi, ktere ziskala od sve nove kamaradky herecky. a udelala to proto, aby si overila predem, jak Waif bojuje a priste ji mela prectenou … to me prijde docela lacine. Nejvice lidi veri tomu, ze to proste byla arya a je tezce zranena, ale to doufam nebude pravda, protoze by to jednak znamenalo, ze arya je najednou uplne pitoma a za druhe by nas cekalo dalsi zazrazne uzdraveni, coz uz by bylo docela trapne. Naopak jeji smrt by byla zase plivancem do tvare divakum, ze jsme tolik hodin sledovali dej, ktery nikam nevedl. Tak mi zbyva jen teorite, ze to byl jaqen – nerikam, ze ji verim na 100%, ale me osobne pripada jako jedina, ktera neni nelogicka ci tak neuveritelna (ci nelogicka), ze by se to proste do hry o truny nehodilo.

Akorat je pravda, ze arya na konci vypadalo opravdu vystrasena a to se mi uplne k teorii o jaqenovi nehodi, takze doufam v nejakou patou moznost, ktera nebude ujeta a bude odpovidat GOT a Aryi.

7.6.2016 | 9:17:00
frank.db

A co se tyka toho snu.

Vysvetleni by to bylo, ale jaky by to melo vyznam? Vsem je jasne, ze se aryu pokusi zabit, takze davat tam sen, aby byli divaci napnuti by me hodne zklamalo, protoze jsme opet u toho, ze zatimco se serial blizi ke konci, tak tvurci se snazi jen natahovat dej necim takovym jakou jsou neci sny apripravovat divakum zvraty, ktere vetsinu lidi akorat nastve, protoze by radeji skutecny dej a ne sny.

Nebo to tak vidim jen ja a vy mate nazor jiny?

7.6.2016 | 9:26:06
Xegiie

jo moc bych si přál aby umřela, ale všichni víme, že nám tam její linku 4 serie necpou, aby se nakonec nic nestalo

7.6.2016 | 9:36:58
mia28

#7310 Smooth: FM jsou v seriálu (jako ostatně mnohé) odlišní od těch v knize. Aryinu tvář jsme už viděli na konci 5. série na „Jaqenovi“. Co se týče zmenšování/zvět­šování – když si Arya „vypůjčila“ tvář té holčičky, aby podřízla MT jako podsvinče, tak byla menší… Takže FM v seriálu disponují mnohem větší silou, magií, říkejte tomu, jak chcete, než v knížkách.

7.6.2016 | 10:20:58
D.T

Zdravím, k těm dějovým linkám mám pár otázek do pléna. Některé pravděpodobně dokáží rozseknout především čtenáři. Budu rád i za nějaký menší spoiler.

Ohledně Aryi, pročítám si tu ty teorie a zatím se mi osobně asi opravdu nejvíc líbí ta, že Aria aktuálně spí a v příštím díle se probudí ( #7308 Mňaukaj: ). Nechce se mi věřit, že by v seriálu věnovali tolik času postavě, která by byla tak extrémně hloupá, navíc byla fakt divně klidná, sebrala peníze od nikud, není ozbrojená, potom jak je pobodaná a nikdo si ji nevšímá … prostě hrozně moc věcí nesedí, je to takové v mlze.

Divný je to ale už delší dobu. Zaprvé, to Bratrstvo je docela úzké, viděli jsme vlastně pouze 2 postavy. Přesto ale schizofrenii Aryi považuji za blbost, protože, jak už zde taky psalo mnoho lidí – když máš hlasy v hlavě, tak spolu interagují pouze když jsi s nimi při vědomí. V seriálu ale bylo mnoho okamžiků, kdy spolu Jaquen a Waif komunikují bez Aryiny přítomnosti.

Také jsem vůbec nepobral jak si pouliční herečka (byť s opravdu nádhernými ňadry, promiň Dančo, ani plameny nepomáhají) může dovolit objednat vraždu u takhle kruto-přísného řádu. Říkám si, zda ta Lady (nepamatuji si už jméno ??Crane??), která měla umřít, není přeci jenom trochu důležitější, než nám zatím ukázali.

Trochu mne uklidňuje ještě to, že Arie řekla Mel že se ještě potkají. Bylo to někde ve třetí sérii, když se setkaly v bratrstvu bez praporců.

Ohledně toho, proč je Brienne v Řekotočí – Je pravda že Sansa jí tam poslala na radu Malíčka a nemohla tušit že hrad bude v obležení. Respektive, mohu uvěřit, že jí to nenapadlo protože inteligence se zatím neukázala jako její silná stránka. Kdo to ale musel vědět je Malíček.

O tom, komu psala v posledním díle Sansa dopis taky není asi pochyb. Velmi by mne překvapilo, kdy to nebyla žádost o pomoc adresovaná právě Malíčkovi. Otázka zní pokud Černá Ryba bude dole bránit Řekotočí, má Malíček stále zajímavou armádu se kterou může jít nahoru na pomoc? Nechápu asi dobře ty vazby, přijde mi že to je stejná armáda. Budu rád za opravení/vysvětlení případné počty.

#7321 Ann Taylor
7.6.2016 | 10:21:20
cmman

Hodně se tu řeší Arya, proto promiňte, pokud jsem přehlédnul. Knížky mám rozečtené, tudíž některé věci mi ještě unikají. Jak interpretovat vzkaz, co předala Margaery babičce? Chápu, že je to „znamení“, že to M. hraje, ale má to konkrétní význam?

Díky

#7319 Ann Taylor #7322 D.T
7.6.2016 | 10:29:50
Ann Taylor

#7318 cmman: Jsem pořád Tyrell. Jsem pořád růže. Pamatuj naše slova. Rosteme do síly. Jsem silná. Věř mi. Asi tak bych to interpretovala já.

#7320 cmman
redaktor
7.6.2016 | 11:43:07
cmman

#7319 Ann Taylor: Dík ;)

7.6.2016 | 11:44:12


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama