Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Angi

#7360 mia28: Ta je víc nasraná, než zlomená.

8.6.2016 | 0:05:44
mia28

#7353 Vincent Vega: Nehledě na to, že žadonit zrovna u Olleny muselo pro Cersei být opravdu dnem, alespoň co se její hrdosti a pýchy týče. Její chování vypovídá o mnohém. A ještě přiznala, že má Ollena pravdu. Pro mě jeden ze „zlomových okamžiků“ této postavy.

8.6.2016 | 0:07:14
doxtan

#7345 Angi: Podle mého jednoznačně Sandor, nejen kvůli zlomené noze. Myslím, že ho zlomilo právě to vybití osadníků, teď bafnul sekeru a začne řádit jako berserk. Ovšem pro mě perlou dílu byly dvě situace, do kterých se dostal Jaime – jednak zhvízdá Freye a zcela oprávněně a vzápětí se mu téhož dostane od Černé ryby. Přesně tu tvůrci ukázali kam patří a že nemá na velkou politiku, to co bylo vidět i na jednání rady, když tam přišel s Cersei a rada se sebrala a odešla. Zkrátka a dobře není ani zdaleka tak dobrý jak si o sobě myslí, v podstatě neumí používat moc a mám pocit, že se blíží jeho konec.

#7366 Gilly #7367 Gilly
8.6.2016 | 7:47:56
Stanniss

Nevite co se stalo s velkym jonnem umberem?

#7371 mr_bungle
8.6.2016 | 8:10:18
m0rdred

#7341 jose8: Photoshop-savvy fan has figured out who Sansa was writing to in this week’s episode

“…[You promised] to protect me…Now you have [a chance] to fulfill your promise. [The Knights] of the Vale are under your command. Ride [north] for Winterfell. [Lend] us your aid and I shall see to it that you are rewarded.”

8.6.2016 | 8:49:32
Gilly

#7363 doxtan: Mala som tri typy, ale vylučujem Theona, Angi má pravdu, že je zlomený už dávno. Pokiaľ by to bol Sandor, tak ho nezlomilo vybitie osadníkov, to ho skôr poriadne vytočilo a nabudilo na pomstu. Som toho názoru, že ani Brien by ho nezlomila, podľa mňa, ho zlomil postoj Arryn, ktorá sa mu asi vryla trochu do srdiečka a ona ho opustila a nechala napospas osudu, keď potreboval najviac pomoc. A prikláňam sa aj k Jamiemu, ten pohľad, keď povedal Čierna ryba slová o sklamaní… s tým sa stotožňujem s tvojim názorom, syn ho poslal preč, dcéra mu predtým zomrela v náručí – sklamal Cersei, v KL ho nerešpektujú, chýba mu autorita, ktorou bol obdarený jeho otec… Fakt je ale aj, že zlomených mužov je ozaj viac, ale tento diel bol zameraný viac menej na tých troch, Theona, Sandora a Jamieho, inak dobrá epizóda

8.6.2016 | 13:41:00
Gilly

#7363 doxtan: Mala som tri typy, ale vylučujem Theona, Angi má pravdu, že je zlomený už dávno. Pokiaľ by to bol Sandor, tak ho nezlomilo vybitie osadníkov, to ho skôr poriadne vytočilo a nabudilo na pomstu. Som toho názoru, že ani Brien by ho nezlomila, podľa mňa, ho zlomil postoj Arryn, ktorá sa mu asi vryla trochu do srdiečka a ona ho opustila a nechala napospas osudu, keď potreboval najviac pomoc. A prikláňam sa aj k Jamiemu, ten pohľad, keď povedal Čierna ryba slová o sklamaní… s tým sa stotožňujem s tvojim názorom, syn ho poslal preč, dcéra mu predtým zomrela v náručí – sklamal Cersei, v KL ho nerešpektujú, chýba mu autorita, ktorou bol obdarený jeho otec… Fakt je ale aj, že zlomených mužov je ozaj viac, ale tento diel bol zameraný viac menej na tých troch, Theona, Sandora a Jamieho, inak dobrá epizóda

#7389 doxtan
8.6.2016 | 13:41:05
mr_bungle

#7360 mia28: Margaery? Ta určitě není jehňátko mezi lvy, ještě jim ukáže.

8.6.2016 | 15:18:11
D.T

Tu debatu nad názvem epizody opravdu moc nechápu. Hodně dílů z této ságy mělo název vícevrstvý a v této epizodě bylo zlomených, nalomených, podlomených či chvilkově ohnutých postav celá plejáda. Řešil bych spíš, kdo se tu z hlavních postav objevil a ten název epizody by na něj neseděl.

  1. Sandor – muž, který byl zlomen (a lámán celý život) a znovu stojí na svých. Navíc to zlomení bych viděl v tom, že chtěl začít znovu ale opět ho dohnal tak trochu osud
  2. Theon – to samé (sestře odkýval, že se vzchopí když mu řekla, že to má buď ukončit, nebo si vyhrnout rukávy)

b2) Sestra Theona – Myslela si na korunu a je vyhnaná přes půl světa, kde v lesbické polízanici hledá plán na pomstu

  1. Cersei – postupně přišla o vliv a to, jak ji řekla pravdu do obličeje Olenna?
  2. Olena – která potupně opouští přístaviště
  3. Margaery – dlouho vypadá zlomeně, i když se ukáže že to spíš hraje
  4. Sansa – která musí napsat Malíčkovi (ano fakt píše jemu, fakt nevidím důvod, proč by měla psát Olenně Tyrrelovic, matce královny ať jí pošle vojáky. Nebo Ramseymu aby ho vystrašila, nebo dokonce Cersei … )
  5. Jaime – Vyhnaný z přístaviště a následně vysmátý Rybou
  6. Freiové – Bráchové vyfakovaní Jaimim po tom, co si nechají přijít do zad 8 000 vojáků
  7. Arya – Sice to tak na 75% vůbec není ona a na dalších 20% se ji to celé zdá… kdyby náhodou Broken může znamenat i Poražený
  8. Edmure – Co se pořád houpe na provaze a jako následovník rodu je zesměšňován a vystaven hrozbě smrti

...... prostě, nevím co je to tu za soutěý

8.6.2016 | 15:40:43
D.T

Pardon za to formátování … odřádkovával jsem normálně Entrem, netuším, proč se to tak rozhodilo

8.6.2016 | 15:41:52
mr_bungle

#7364 Stanniss:

Podle knihy by měl být zajatcem Freyů. V seriálu to není jasné, možná taky.

#7372 Wolfinator1
8.6.2016 | 16:51:14
Wolfinator1

#7371 mr_bungle: Malý John říkal, že umřel, ale že by druhá teprve přirozená smrt po Mistru Emonovi, no nevim nevim :D

#7374 mr_bungle
8.6.2016 | 16:57:40
Malerno

Bola už odvysielaná piata epizóda s dabingom? Ako si poradili s „Hold the door“ scénou?

#7375 mr_bungle #7376 Eddard1 #7377 Eddard1
8.6.2016 | 16:59:04
mr_bungle

#7372 Wolfinator1: A jo, na to jsem zapomněla, dík.

8.6.2016 | 17:11:16
Eddard1

#7373 Malerno: Tady musím uznat že orig byl lepší. S dabingem to nebylo ono.

8.6.2016 | 17:47:02
Eddard1

#7373 Malerno: Tady musím uznat že orig byl lepší. S dabingem to nebylo ono.

8.6.2016 | 17:47:05
Eddard1

#7347 Duryy: Nelži,že jsi to bral jako absurdnost. Myslel jsi to vážně( ta Arya sa ako nelogicky spravala, ved to aj ja s 2 promile mam lepsi usudok…Tak debilne sa chovala, ze by ma neprekvapilo, keby tie peniaze mala za predaj ihly)

#7387 Duryy
8.6.2016 | 18:03:56
Eddard1

#7347 Duryy: Nelži,že jsi to bral jako absurdnost. Myslel jsi to vážně( ta Arya sa ako nelogicky spravala, ved to aj ja s 2 promile mam lepsi usudok…Tak debilne sa chovala, ze by ma neprekvapilo, keby tie peniaze mala za predaj ihly)

8.6.2016 | 18:03:59
Eddard1

#7356 Eleanor05: Jen na té vlastní.

8.6.2016 | 18:07:24


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama