Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Eleanor05

#7279 LadyThorn: Fakt si to nemyslím. Tady ty „schizofrenní rozuzlení“ jsou ve filmech ve své levnosti na podobný úrovni jako „snová rozuzlení“. Jako, že by se teď Ary probudila na Zimohradu, všichni by žili a ona by zjistila, že se jí všechno od začátku 1. série jenom zdálo.

#7290 LadyThorn #7295 Michgod
6.6.2016 | 20:18:26
Eleanor05

*tady ta

6.6.2016 | 20:19:03
lukas254

#7279 LadyThorn: já nevim, mě ta teorie přijde strašně složitá a divná.

6.6.2016 | 20:19:39
Eleanor05

#7280 jdkstrejcek: Je teda blbý, že já měla Aryu nejradši s Tywinem a ti už se nesetkaj. :D Vidím to spíš na „Claganebowl“, není důvod, aby se Ary zas setkala s Ohařem. Měli jsme rádi spoustu postav, který D and D and George R. R. Martin klidně zavraždili a na diváky kašlali.

6.6.2016 | 20:24:04
Eleanor05

*Odvolávám to s tím „Claganebowlem“.

6.6.2016 | 20:27:41
Mela

Nevíte co je teď s Melisandrou ? Čekal bych že se zapojí trochu víc.

#7287 Engeneer #7288 černovláska
6.6.2016 | 20:27:58
Engeneer

#7286 Mela: Proč? Svůj účel zatím splnila a než se objeví WW u Zdi, tak nemá co dělat. Královská krev na Zdi taky není, tak ani svými čáry nevypomůže proti Ramsaymu.

6.6.2016 | 20:30:58
černovláska

#7286 Mela: jo no, a taky čekám kdy Davos zjistí, jak to bylo se Shireen a Melisandru konfrontuje… celkově je prostě tolik rozdělanejch linek, u kterejch člověk čeká na zodpovězení otázek… fffuu :D

6.6.2016 | 20:37:47
LadyThorn

#7278 dfx: jako jo, tohle je docela dobrá teorie, ale to by učení v chrámu muselo probíhat trochu jinak… vždyť tam vůbec nebylo, že by se aryi vyptávali na její původ, rodinu, zjišťovali detaily rodinných vztahů atd. kdyby od ní beztváří získávali informace o starcích, aby je pak mohli jít vyvraždit, tak by to tam bylo aspoň zmíněno, aby dávalo smysl to, že ji rovnou nezabijou a nevezmou ji tvář…

#7294 dfx
6.6.2016 | 20:40:52
LadyThorn

#7281 Eleanor05: nevim no, mi teda připadá víc levný tvrdit, že se arya z těchhle zranění za pomoci jacquena uzdraví pomocí nějakýho zázračnýho nápoje nebo jiný ozdravný kůry…šak uvidíme

#7291 Eleanor05
6.6.2016 | 20:44:06
Eleanor05

#7290 LadyThorn: To je taky levný. proto by bylo nejlepší, kdyby Ary z dnešního dílu byl Jaquen. Pak to ale moc nesedí s tím, že kulhá pobodanej po městě.

#7292 LadyThorn #7296 El Tigre Chino
6.6.2016 | 20:50:58
LadyThorn

#7291 Eleanor05: no právě..

6.6.2016 | 20:53:36
Stardos

Já se skláním k tomu, že Waif je opravdová, kdyby to měla být vidina Aryi, smysl by nedávala ta scéna Jaqen a Waif bez Aryi. Mě tak napadlo, že Aryu zachrání Lady Crane alias Jaqen.Jaqen vzal na sebe masku Lady Crane, aby se přesvědčil, zda je Arya No One či Arya Stark, a zjistil, že je to stále Arya a o tomu možná šlo.Jaqen si uvědomil, že Arya je výjimečná a bylo by pro ni nejlepší, kdyby Arya zůstala Aryou.To s tou Waif by mohlo být, že Jaqen věděl, že Arya a Waif jsou na tom vyrovnaně a proto nechal Waif zabít Aryu, protože ví, že Waif ji nedokáže zabít

6.6.2016 | 21:02:25
dfx

Arya hovorila o sebe a to dievca sledovalo, ci klame. A ak zaklamala, dostala bitku. Vrah by najprv musel ziskat doveru Starkov, aby sa dozvedel, kto zo Starkov este zije. Ak by dostali peniaze za zabitie vsetkych Starkov, nesmel by ziaden ostat nazive. #7289 LadyThorn:

6.6.2016 | 22:00:52
Michgod

#7281 Eleanor05: pri myslence na tu schizofrenii sem na to probuzeni ze se ve skutecnosti nic nestalo taky pomyslel :D

6.6.2016 | 22:04:48
El Tigre Chino

#7291 Eleanor05: Reaguju na tvůj příspěvek, kde se ptáš, proč je Lyanna paní Medvědího ostrova. Jen se mi ho teď nechce hledat. :D

V knize, když Stannis obešle dopisy pánům Severu, mu dopis posílá právě Lyanna, stejně jako v seriálu. Jsou dvě možnosti: D&D nechtěli rozvádět celý nový rod, když to není pro příběh potřeba.

Druhá možnost je taková, že Maege, Lyra a Jory jsou mrtvé (Alysane Ashě vyloženě říká, že její dvě sestry jsou s matkou, což může znamenat hodně věcí), Alysane je pryč (nebo neexistuje) a Lyanna je tedy paní Medvědího ostrova. Je tu taky možnost, že je jí jen dočasně – podobně jako byl Bran pán Zimohradu během Nedovy a Robbovy nepřítomnosti.

Teď ale k dílu: průměr, nic moc se nestalo. Neskutečně mě sere, že Řekotočí, Sever, Rovina, Údolí, Meereen… všechno je to stejná Skotská vysočina. Člověk by řekl, že s takovým rozpočtem můžou pár dní natáčet i někde jinde. Třeba v tom Chorvatsku, kde stejně točí Přístaviště.

Medvědí ostrov krásně zpracovaný, sídlo Gloverů odfláknuté (nemá to náhodou být dřevěné hradiště?) a koktající Jon, který si předtím dokázal na svou stranu získat Divoké i Noční hlídkou, umlčený malou holkou… no raději bez komentáře. Stejně tak by člověk čekal, že na Robetta Glovera vytáhnou lepší argumenty. S tímhle se jim fakt nedivím, že za ně nikdo nechce bojovat. A kde jsou vůbec klany a ostatní rody? Tohle přesvědčování jim přece muselo zabrat minimálně měsíc, netvrďte mi, že se nikdo neozval ani s obyčejným: „jděte do prdele, Starkové!“

Tenhle scenáristický tah, kdy budeme hledět, jak armáda Severu prohrává, aby jí v poslední chvíli přijeli na pomoc rytíři Údolí, se mi vážně nelíbí a přijde mi vyloženě laciné. Tím spíš, když knižní Seveřané se tak ochotně připojili ke Stannisovi.

#7298 Eleanor05
6.6.2016 | 22:08:01
Michgod

na druhous tranu ale jak by waif vedela kdy arya lhala?… jak by waif poznala kdy arya lhala i sama sobe?

6.6.2016 | 22:10:15
Eleanor05

#7296 El Tigre Chino: Tak Sever tam ani nebyl a pokud tam je, nikdy z něj není vidět nic, jenom nádvoří Zimohradu. Ty časy, kdy jsme viděli i okolí, bývali tak v první sérii. Řekotočí, Údolí a Rovinu jsem si vždycky představovala jako země v podobném (tedy mírném) podnebném pásu, takže mi krajina připadá příhodná a Meeren vypadá přece jinak. Vypadá jako Královo přístaviště, kde má být horko. Tohle by mi na tom seriálu vadilo tak nejmíň.

Jinak zabíjet postavy stylem, jakým zabil Ramsey Roose, Waldu s dítětem nebo Oshu je taky strašně laciné. Nebo to, jak umřel Balon Greyjoy. Laciné je i to opakovaně ukazovat nahou Daenerys, jak vylízá z plamenů. A lidi jsou z toho stejně odvázaní, takže počítej s tím, že se přesně tohle stane. Starkové budou prohrávat a pak tam vtrhne někdo, kdo je zachrání.

#7300 El Tigre Chino
6.6.2016 | 22:26:09
Eleanor05

*časy bývaly

6.6.2016 | 22:29:26
El Tigre Chino

#7298 Eleanor05: Severem myslím právě tu první sérii. Okolí Meereenu v seriálu bylo, i když jen v pár epizodách a krátce. Dobře si pamatuju scénu, kde nějaký klučina pase ovce a nad hlavou mu přeletí Drogon. Vyloženě jsem se v té chvíli divil, že ukazují Drogona v Řekotočí, protože ty lokace vypadají vážně všechny úplně stejně. Jedinou výjimkou bylo Vaes Dothrak, okolí Pentosu a Dorne.

6.6.2016 | 22:44:14


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama