Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

s3DimenT

Toľko kečupu v ďalšej epizóde… Konečne sa bude umierať vo veľkom štýle ! :D

6.6.2016 | 19:01:22
El Tigre Chino

#7251 Eleanor05: Lyanna je legitimní dcera Maege, ne Alysanne. Není bastard.

Nedůvěra vůči Sanse nepramení z příjmení, ale z toho, že zkrátka neví, zda-li jí věřit, když je každou chvíli provdaná za někoho jiného.

#7264 Eleanor05
6.6.2016 | 19:06:13
Eleanor05

#7256 Stardos: Podepsala to Sansa Stark. Mě spíš dělalo problémy přečíst to „Stark“, „Sansa“ bylo jasně vidět. #7253 tap: Nevím, čeho by dosáhnul, ale jeho postava byla mnohem důležitější, než Ohař nebo Benjen a jak tu psal Vinstor, kdyby neupálil dceru (za což ho všichni nesnášej), tak mohl být dál dobrý jako vojevůdce. Ale i s jeho minulostí třeba mohl pomoct Jonovi a Sanse dobýt Zimohrad. Kromě Melisandry nikdo neví, že nechal upálit dceru, takže by s jeho pomocí mohli souhlasit.

6.6.2016 | 19:07:46
Eleanor05

#7262 El Tigre Chino: Aha, počkat, máš pravdu! Mě připadala dost malá, tak jsem si nemyslela, že by byla Alysanina sestra. A proč teda nevládne Medvědím ostrovům právě Alysane, když nejstarší sestra (Dacey) umřela? Nebo Lyra a Jorelle? Proč nejmladší a nejmenší dcera?

#7270 Stardos
6.6.2016 | 19:13:26
Hexa

#7258 Eddard1: A pověz nám, jak by jí taková herečka měla zachránit? Jak už tady bylo jednou řečený, jediný, co jí v tuhle chvíli zachrání je chirurgický sál v Motole (a to je ještě ani není jistý) nebo nějaká magie. Hádám, že jí najde červená kněžka n. 2. Nikdo jiný nemá sílu ani schopnosti jí z toho dostat. Podle mě, teda ^^

6.6.2016 | 19:26:32
barahir

Tohle bylo hodně naivní od Aryi, jako by to snad ani nečekala, přitom ví, čeho jsou schopní…

čestný člen redakce
6.6.2016 | 19:28:33
LadyThorn

#7229 Hexa: počkej, proč je to hloupost? není divné, že nájemní vrazi najednou v tutéž chvíli cvičí dvě zhruba stejně věkově stará děvčata?? není divné, že pokaždé, když jacquen chce mluvit s aryou, musí waif odejít a vice versa? jediná možnost, jak s takovými zraněními může Arya přežít, je, že je reálně vůbec nedostala, a to lze pouze tak, že je 1. dostala pouze symbolicky a že teda došla na nějaký práh, kdy už se musí rozhodnout pro svou pravou identitu, 2. schytal Jacquen, který měl její tvář. osobně jsem přesvědčena, že arya a waif jsou jedna a ta samá osoba a jacquen to ví. … další díl bude pro identitu aryi zřejmě rozhodující, nicméně trochu se mi nelíbí, že se jmenuje No One

#7268 Eleanor05 #7269 Hexa #7302 mr_bungle
6.6.2016 | 19:32:38
Eleanor05

#7267 LadyThorn: No, spíš bych to viděla na tu teorii, že Arya z dnešního dílu byla Jaquen, kterej se chtěl přesvědčit, jestli Waif vykoná vraždu tak, jak jí přikázal (aby moc netrpěla). Skutečná Arya by snad u sebe nosila Jehlu nebo by se jinak bránila. Ale nemyslím si, že by Ary a Waif byly jedna osoba, to fakt ne. Arya nikdy předtím příznaky schizofrenie nevykazovala.

#7271 LadyThorn
6.6.2016 | 19:38:46
Hexa

#7267 LadyThorn: Waif není na stejný úrovni jako Arya. To, že musí odejít, když s ní chce No one mluvit vůbec nic nedokazuje. Prostě není tak vysoko postavená, aby třeba mohla být tomu přítomná, nebo prostě s jí Jacquen chce mluvit sám atd. Navíc na ní Jacquen několikrát sám mluvil nebo s ní nějak interagoval, když tam byla i Arya. Zřejmě jí teda vidí a ví o ní. Četla jsem už hodně teorií, ale tahle mi přijde jako jedna z těch nejmíň promyšlená. Jinak varianta, že rány schyta Jacquen je už něco jiného. Prakticky už to jednou udělal, ale uniká mi důvod, proč by to dělal. Takže na to taky moc nevsázím.

#7272 Stardos
6.6.2016 | 19:40:33
Stardos

#7264 Eleanor05: Možná proto, že se jim opětovně nechtělo dělat celý rod :D

#7273 Eleanor05
6.6.2016 | 19:41:42
LadyThorn

#7268 Eleanor05: příznaky schizofrenie se u ní spustily okamžikem osvobození Jacquena…nebo zabitím Neda před jejíma očima… v přítomnosti přátel a společníků je nevykazovala, ale když je sama vytváří si společníky ve své hlavě… no uvidíme, jak se to vyvrbí :)

#7274 Eleanor05 #7276 lukas254
6.6.2016 | 19:44:03
Stardos

#7269 Hexa: Waif řekl, at nenechá Aryu trpět, takže by dávalo smysl, kdyby si to ověřil, přeci jen, vesměs je to stejné jako Arya a Lady Crane, Waif tam byla, aby se přesvědčila, zda je Arya schopna splnit zadaný úkol, Jaqen by tam byl právě proto, aby se přesvědčil, zda je Waif schopna splnit zadaný úkol

#7277 Hexa
6.6.2016 | 19:46:24
Eleanor05

#7270 Stardos: Tak nemuseli ukazovat všechny sestry. Jenom stačilo najít nějakou starší ženu nebo dívku a oslovovat ji jinak.

6.6.2016 | 19:47:30
Eleanor05

#7271 LadyThorn: To si myslím, že je fakt blbost, sorry.

6.6.2016 | 19:48:34
Eleanor05

A ví někdo, proč Bratrstvo bez praporců zabilo nevinný, bezbranný lidi, kteří skoro nic neměli? Jakej to mělo smysl? Když s nimi byla Arya, vypadali, že jsou docela hodní…?

6.6.2016 | 19:53:17
lukas254

#7271 LadyThorn: A když s waif byl sám jacquen a mluvil o tom aby netrpěla? to si jí pak vymyslel jacquen či co ?

#7279 LadyThorn
6.6.2016 | 19:57:26
Hexa

#7272 Stardos: Ale něco jiného je se podívat, zda někdo splnil úkol a něco jiného nechat se zabít. Navíc, pokud by ta „Arya“ byl skutečně Jacquen, tak by s ní skoncoval hned, jak by zjistil, že ho neposlechla. Proč by vyděšený skákal do řeky a pak krvácející s bolestmi bloumal po městě hledajíc pomoc. Jediný, v čem máš podle mě pravdu je v tom, že Arya by u sebe měla jehlu. Navíc naposledy jsme jí v minulym díle viděli, jak je ve svém pokoji s jehlou v tom jejich paláci, či co to je. Je pravda trochu zvláštní, že by se nepozorovaně dostala ven a ještě ke všemu bez jehly. PS: doufám, že si to pamatuju správně.

6.6.2016 | 19:59:04
dfx

Napadlo mi, co ak niekto ( Cercei, Tywin, Olenna, … ) zaplatil za zabitie vsetkych Starkov a Aryu cvicili len preto, aby co najviac spoznali jej rodinu. Arya naozaj zomrie a s jej tvarou pojde to dievca na Sever aby zistilo, kto zo Starkov este zije a zabilo ho. Takze nikto na Severe nebude vediet, ze Arya je uz mrtva a pride tam to dievca s jej tvarou. Nikto zo Starkov nebude mat dovod jej nedoverovat kedze uz pozna celu rodinu Starkov.

#7289 LadyThorn
6.6.2016 | 20:04:46
LadyThorn

#7276 lukas254: ne, řekl prostě Arye, která měla zrovna identitu Waif, aby konec té druhé byl rychlý a bezbolestný…hele ale nevím, prostě mi tohle (vedle toho, že pobodaná arya mohla být jacquen) přijde jako docela smysluplná a uvěřitelná teorie, která by korespondovala s některýma podivnostma v minulosti…ukáže se to ale stejně až v příštím díle, kde v traileru je vidět waif a současně někdo s dlouhejma vlasama, kdo pravděpodobně v bravosu skáče z okna…

#7281 Eleanor05 #7283 lukas254 #7302 mr_bungle
6.6.2016 | 20:09:56
jdkstrejcek

Co si budeme povídat, teorie máte celkem pěkné, ale podívejme se na to ze strany scénaristů, kteří chtějí se zalíbit divákům a nalákat na sledovanost. Když Waif mluvila s Aryou o Houndovi, řekla, že již nebyl na jejím seznamu. Proč? Odpustila mu? Měla ho ráda? Učila se od něj? zkrátka všichni pamatujeme toto duo a všichni jsme zde začali mít rádi Hounda. To, že ho Arya ušetřila bude mít v budoucnu nějaký význam. Ať již se dočkáme našeho vysněného Claganebowlu, nebo to bude něco jiném určitě to bude mít v sobě něco velkého a proto od tvůrců by bylo opravdu velmi divné, aby nedali opět shledáné Aryi s Houndem, ať již pro nostalgické okno, tak pro nalákání diváků, kteří si to přejí již dvě série..

#7284 Eleanor05
6.6.2016 | 20:18:13


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama