The 100
90/100 - 818×

The 100

Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Bob Morley (Bellamy Blake), Eliza Taylor (Clarke Griffin), Thomas McDonell (Finn Collins), Devon Bostick (Jasper Jordan), Richard Harmon (John Murphy), Christopher Larkin (Monty Green), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Eli Goree (Wells Jaha), Paige Turco (Abby Griffin), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam-Carey (Lexa)

Diskuze: Obecná diskuze

Hodooor

Můj tip na příští sezónu: Clarke a ostatní budou muset zneškodnit poškozené reaktory. Přitom zjistí že v jejich okolí se vyvinuli Ghoulové (jako ve Falloutu). Cestou také narazí na další klany grounders Sankru (Desert Clan) – ti už byli dřív zmínění a ovládají skalní město a oázy v poušti, a Marshkru (Swamp People) kteří tam ještě nebyli a ovládají bažiny. Jinak budou grounders spíše okrajoví, možná kromě pár postav kteří se přidají ke Clarke (Roan, Indra, Emori) a bude to zaměřeno více na ghoulí civilizaci. Je možné že se také vrátí Luna. Konec bude velmi překvapivý.

22.5.2016 | 7:09:55
Hild

Jen jedna zajímavost k finální epizodě, raději ještě dávám do spoilerů.

„I love you“, které říká Clarke Lexe, byla přidána dodatečně v post produkci. Původní linka zněla „I miss you Lexa“ – „I will always be with you“. Už alespoň víme, co dělal Jason dodatečně ve střižně, jak se psalo, že Jason udělal nějaké kouzlo při úpravě finální epizody :-D. Upřímně mě to napadlo hned, jak jsem tu scénu viděla, moc mi to tam nepasovalo a hlavně jak Clarke ukázali zády, když to říká. Ale byl to pěkný dárek Clexa fanouškům a celkově se mi scény s Lexou ve finále líbily.

22.5.2016 | 8:41:33
Evilpandacz

Ahoj lidi :) Dlouho jsem sem nic nenapsala, tak bych se chtěla v krátkosti (jestli to vůbec půjde) vyjádřit k finále. :)

Z finále mám trošku rozporuplný pocity. Líbilo se mi a nelíbilo. Furt to tak nějak zpracovávám :) Asi si to budu muset pustit znovu :) Nicméně vezmu to od začátku. Fajn byla už ta scéna, kde se probere Abby. Je docela krutý vidět, jak se ten člověk cítí, když se probere z vlivu ALIE. Dále..To, že si Clarke dá Flame do sebe se dalo čekat. Podle mě to k tomu směřovalo už hodně dlouho a vlastně jsem za to byla ráda. Kdo jiný by to měl udělat než Clarke, která vždycky všechny zachrání i za cenu jejího vlastního utrpení :) Takže transfúze…Ontari aspon jednou byla užitečná (btw trochu mě mrzí, že ta postava neměla trochu jiný vývoj, ale chápu, že to prostě směřovalo sem). Velký highlight toho dílu byl určitě Murphy, kterého prostě žeru čím dál víc :) Ty jeho hlášky jsou prostě k nezaplacení :D viz „Are you crazy“ na Abby :D jo to pumpování srdce bylo docela nechutný :) líbilo se mi i to malé gesto od Clarke, jak podala ruku Bellamymu :) Když se přesunu znovu ke Clarke, tak ta se dostala do CoL a hledá to smrtící tlačítko…lidi vygumovaný, vidí Jaspera a najedou se stane, že ALIE ví, že tam je..Clarke utíká, nemůže, dostihnou jí ti magoři, začnou jí mlátit a kopat a všechno možný a najednou se tam z čista jasna objeví její anděl strážný, Lexa! :) pro mě (bohužel) největší highlight finále :/ To jak je tam Lexa rozsekala na cucky bylo krutě udělaný, jsem strašně ráda, že tam měla takovou scénu a mohli jsme jí zase vidět bojovat :) no já raději Clexa scény vynechám, protože bych se pak nedostala nikam jinam a nechám si to do Clexa diskuze :D Raven zabodovala, i když to bylo trošku takový divný, jak se tam objevily ty „dveře“…ale co…Clarke se dostává k Becce a tlačítku…tady pro mě bylo docela zbytečný tlachání…chápu, že to tam prostě mělo být, protože jsme tam viděli vlastně tu novou hrozbu, ale nevím, přišlo mi to moc…Mezitím v Polis…(chápu, že trošku přeskakuju, ale musí to nějak ven) Naši hrdinové se připravují na šplhající invazi jejich kamarádů, známých a grounderů. Tady bylo fajn všechny vidět pohromadě, jak se snaží spolupracovat :) O sice házela nenávistné pohledy na Pika a sekla ho, ale kdo jí může vinit že? :) Nicméně invaze se nahoru a dovnitř dostane a začíná hra o čas…to bylo fajn. Pike měl super nápad s tou vodou a aspon je to zdrželo :) ale k boji stejně stejně došlo…ten byl docela zajímavý, protože člověk fakt netušil, kdo by to mohl odskákat. No a nakonec Clarke u Beccy těsně před dokončením updatu zatáhne za páku (jak jinak :D) a všichni jsou zachránění z vlivu Alie a ta je pryč. Bohužel Clarke není moc šťastná, protože mají prostě větší problém. No a finiš epizody, vyrovnání účtů, Octavia konečně probodne Pika, i když jí předtím zachránil život (o tom jsem se předtím nezmínila ale to je fuk) Jsem ráda, že to udělala, i když Pike jako postava měl určitě velký potenciál pro další sérii. No a co se týče toho konce…já vám lidi nevím, tohle prostě nevypadalo úplně jako finále. Ano, svým způsobem se mi to líbilo, ale to zakončení bylo prostě takové nemastné neslané. Chtělo to větší cliffhanger..nevím z tohohle jsem trochu rozpačitá…a hlavně když se zamyslím nad další sérií, tak si to tak nějak neumím moc představit…to co ALIE Clarke ukázala se děje po celém světě a nevím co by s tím ta naše partička mohla udělat…že by se za nějakých pár měsíc stihl postavit nějaký kryt? to mi přijde absurdní a pro seriál by to stejně nebylo ono..vrátí se do vesmíru? ano, to by možná bylo řešení, ale zase co s tím? tam taky asi prostě nedostanou všechny…a hlavně promiňte jestli už se někdo ptal nebo to vysvětloval, ale jak se to mohlo vlastně stát? Dyť svět byl před 100 lety zničen, takže by tam prostě nic takového být nemělo ne? no prostě tohle je divný pro mě…:) Samozřejmě, že se budu dívat dál, protože je to moje srdcovka a zajímá mě co tvůrci vymyslí. Jen tohle nebylo úplně to, co jsem očekávala :)

ještě doplním něco z Arkadie…Jasper byl krutej a na konci jsme zase viděli Jonty, ale trošku jsem čekala, že fakt spáchá tu sebevraždu, když tam pak odešel..ten jeho pohled…no..:D Jo a ještě mi trochu chyběla Indra…jasně Kane říkal, že přežila, ale stejně…

No hodně jsem se rozepsala :D tak doufám, že si to někdo přečte :D

#2044 LCEM
22.5.2016 | 9:33:02
LCEM

#2043 Evilpandacz: Nejseš sama komu ten konec přišel divný :-). Nějak si nedovedu představit to s těma reaktorama, budiž kdyby byli jenom v jejich okolí, ale po ,,celém světě". Nevím přijde mi to jako padlí na hlavu nebo spíš už i na seriál trochu nereálné, aby Clarke a spol. zneškodňovali elektrárny všude a pendlovali z místa na místo či by se pokoušeli postavit novou archu…

#2045 Evilpandacz
redaktor
22.5.2016 | 10:18:35
Evilpandacz

#2044 LCEM: no asi tak. Tvůrci jsou šikovný a věřím jim, že nám dají zase nějakou pecku, ale teď si to vážně nedokážu vůbec představit…

22.5.2016 | 11:24:53
Ananas

Vie sa približne kedy bude 4.séria ?

#2048 wee_n
22.5.2016 | 11:44:51
februarystern

Ví se 4. série bude v lednu nebo únoru, a bude mít 10 epizod.

#2049 Engeneer
22.5.2016 | 11:46:17
wee_n

#2046 Ananas: Staci prolistovat par stranek :) Uz se to tu psalo :)

22.5.2016 | 11:47:18
Engeneer

#2047 februarystern: Odkud víš, že bude mít 10 epizod?

#2050 februarystern
22.5.2016 | 12:19:20
Engeneer

#2050 februarystern: Nějaký ověřený zdroj by nebyl? Ne všechno co kdo píše na twitteru je pravda a zpochybňují to i pod tímto příspěvkem.

#2052 wee_n
22.5.2016 | 19:39:13
wee_n

#2051 Engeneer: Je to blbost..ani nezacali psat, dokud to nebude od nekoho overeneho (clena tymu), tak nema cenu to resit :D

#2058 Engeneer
22.5.2016 | 20:06:55
48Alcatraz

Taky se může stát, že A.L.I.E. Clarke lhala, aby ji zdržela a ty reaktory jsou v pohodě a zápletka může být zcela jiná. Třeba se někam A.L.I.E. někam zálohovala a bude opět dělat problémy. Po Mount Weather taky zůstal Emerson a nadělal spousta problémů. :)

22.5.2016 | 20:39:51
Yalka

Nejlepší dostupná technologie je zřejmě to, co zbylo po A.L.I.E. Ta velká solární elektrárna, drony, družice na oběžné dráze. Jaha a Murphy znají cestu na to místo. Tam odtud zřejmě lidi začnou. Ale co vymyslí, těžko říct… Já osobně si myslím, že A.L.I.E. neblufovala, ale uvidíme…

22.5.2016 | 20:54:20
Yalka

Od epizody, kdy umřela Lexa a dozvěděli jsme se o plamenu (a o přetrvávání commaderů v něm), jsem si představovala, že ve finále spolu budou bojovat Becca a A.L.I.E., že si to vyřídí pěkně ručně stručně. A ono houby, dokonce se Becca A.L.I.E. omlouvala ;-)

22.5.2016 | 21:18:03
Yalka

Napadla mě jedna věc, když si Becca na Polaris aplikovala do krve tu černou tekutinu, zdálo se, že je to prostředek, který ji ochrání před radiací. Po přistání na Zemi měla oblek plný děr, sundala si helmu a nic se jí nestalo. Lidem, je našla na Zemi řekla, že přišla pomoct (píchla jim to stejné?). Všichni jsme se soustředili na to, že nightblood je potřeba kvůli plameni, ale co když je to taky ochrana proti radiaci?

22.5.2016 | 21:23:53
48Alcatraz

Ano Becca po přistání žila a nepotřebovala oblek. Možná 4.série bude o vytvoření té černé tekutiny :)

22.5.2016 | 21:38:26
Engeneer

#2052 wee_n: První scenáristická schůzka pro 4. řadou, kde nadhazují nápady byla už ve čtvrtek, takže už psát začali :-)

#2059 wee_n
22.5.2016 | 21:47:30
wee_n

#2058 Engeneer: Tak to pardoon :) Ja prave videla fotky jenom z vecere, coz nepovazuji za psani :D

22.5.2016 | 23:03:17
Melothies

Tak jsem si schválně dala pár dní odstup a snažila se nenarážet na spoilery, což se stejně moc nepovedlo, jelikož jsem věděla dopředu, že O Pika zapíchne ..

A finále? Mám hodně smíšené pocity. Čekala jsem úplně něco jiného, překvapivějšího. Bylo tu pár fajn momentů (Murphy, Bellarke, probuzení z CoL ..), ale zbytek jako dění průměrného dílu průměrného seriálu – sice nám bylo naznačeno, co dál, ale navnadilo to někoho na další sérii? Mě teda vůbec .. jsem trochu zklamaná :/ Jo, a to „I love you“ od Clarke, strašně na sílu. Nesedělo mi to tam.

25.5.2016 | 23:58:34


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama