The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

georgezz

Finále OK, pár nesmyslných věcí tam bylo, třeba jak začla střelba v alexandrii tak všichni tak nějak pálili všude a nikho nikdo netrefil ani na pět metrů :) ale na to jsem si již zvykl. Negan nejlepší hlášky prostě. Já ty jeho kecy žeru.

3.4.2017 | 11:13:05
Jednoočko

Tak nějak mám z finále smíšené pocity. Čekal jsem od toho všeho trochu víc.

Každopádně se nemůžu zbavit dojmu, že je Spasitelů tak 2× více než obyvatel Hiltopu, Alexandrie a Království dohromady. A co teprve počet těch bezďáků, kteří nečekaně podělali Ricka. I kdyby se do války zapojili Přímořští, pořád vidím jasnou převahu na straně Negana. Takže očekávám příchod ještě nějaké další nové skupiny.

3.4.2017 | 12:10:29
Jednoočko

„nečekaně“

3.4.2017 | 12:11:40
Vena38

tak pro mě bylo finále jen dokreslení celé série.. sice na oko okazalé finále, ale ve skutečnosti se vlastně nic nestalo.. oběť Sashi vyšla v niveč, z velepřestřelky kde každý střílel na každého ale nikdo nikoho nezasáhl, kromě pár bezvýznamných komparzistů se stalo jen zbytečné plácání nábojů a Negan bude otravovat nejspíš celou další sérii :-D takže pokračujeme v Soap opeře do osmé série … jediný klad byla překvapivá zrada lidí ze skládky a pak dvě zakousnutí tygra :-D jinak já Neganovi nežeru tedy vůbec nic, spíš mi přijde trochu retardovanej se všema těma rozhodnutíma, zlatej Guvernér to byl panečku padouch.. jinak nám všem přeju lepší scénář na další sérii do tý doby čus bus :-)

#8645 Lardis #8648 Jedi knight
3.4.2017 | 12:18:25
Lardis

#8644 Vena38: Dnešní díl jsem ještě neviděl, nicméně jsem si tu před týdnem přečetl spoilery a už vidím, že nelhaly. Tudíž vím, že už je číst nebudu, ale mám aspoň přehled o co go a za sebe říkám, že se na další sérii těším. Negan už ví, že Rick a spol nebudou sedět v koutě a válka tudíž může začít. Doufám v partyzánskou válku, sabotáže, přepady menších základen apod. A pokud by někdo už teď nebo v budoucnu chtěl kritizovat, co (koho) všechno najednou najdou na výpravě, když na výpravách byli už xkrát a musí to mít pročesané, případně nad tím ohrnoval nos v minulosti, zamyslete se nad tím takhle. Jak dlouho můžou na takovou výpravu jet? I kdyby jen dvě hodiny. Dopravní omezení už samozřejmě dávno neexistují, na druhou stranu je teď mnohem víc překážek typu vraky v silnici, zombie a další bordel. Počítejme tedy průměrnou rychlost 70 km/h, tudíž jedna výprava jedním směrem až 140 km. Teď si představte kružnici o poloměru 140 km. Třeba i na mapě ČR. Za jakou dobu byste tuhle kružnici dokázali celou prohledat? ;-)

Takže pořád je co objevovat, ať už komunity, nebo zásoby. Za sebe tedy hlásím, že na WD Ednu polezu už jen pár dní kvůli ohlasům na finále, pak už se budu bez spoilerů a informací z natáčení těšit na válku, kterou tipuju tak na půl série. :-)

#8686 Vena38 #8687 Vena38
3.4.2017 | 13:16:06
Dean_Moriarty

Klasická telenovela. Ešte zabudli na koniec spraviť nejakú scénu, kde by mal divák do jesene potom rozmýšľať nad tým, či nejaké postava žije alebo je mŕtva. Vyzerá to tak, že primálo nápadov, ako posúvať dej.

3.4.2017 | 13:18:58
skalloo

Genialné finále :)..bolo tam všetko emócie…boj..zvra­ty..zdrada..všet­ko proste čo má byť :)..topka 10/10 :)

3.4.2017 | 13:26:29
Jedi knight

#8644 Vena38: Súhlasím. Prestrelky ako v Iraku za čias Husajna a nik z hlavných/vedľaj­ších postáv nezomrel. Teraz mohli kľudne znížiť počet postáv.

#8649 Jednoočko
3.4.2017 | 13:27:49
Jednoočko

#8648 Jedi knight: Bylo to vtipné no. Ale aby se neřeklo, tak aspoň škrábli Rositu :-) Kdyby umřel někdo z trojlístku Daryl, Rosita nebo Carl (ten tam vystřílel kolem sebe snad 5 nepřátel), nikdo by se nedivil. Btw, jak se tam dostala družina z království? To nikdo nehlídal hlavní bránu nebo co? :-D

#8650 SikyCZ
3.4.2017 | 13:53:51
SikyCZ

#8649 Jednoočko: Tygr jim prokousal díru v plotě :-D Carl zabiják, ale čekal sem víc od Carol nějakou její assasin akci

3.4.2017 | 14:22:58
Faramir15

Za sebe říkám, že ačkoliv čtu komiks, tak se seriálem končím. Už i ten děj a to „hrdinství“ je na hlavu. Velká přestřelka. Dřív by umřela polovina ze všech těch lidí co tam jsou, ale teď? Zemřou jen padouši (o mrtvých z řad Alexandrijcovců se prakticky nedá moc mluvit, protože i když u nich umře asi 30 lidí, tak na konci je vždycky hooodně lidí u pohřbu – odkud se furt berou?? Se klonujou nebo co?). Sedmou sérii jsem sledoval jen kvůli Neganovi. Ale jak to tak vidím. Osmou už sledovat nebudu. Už pátá série mě dost nudila a tahle sedmá byla prakticky stejná. A co se týče posledního dílu? Když jsem viděl, že uběhlo 34 minut a vlastně se furt nic nestalo a byly jen dialogy, uvědomil jsem si, že v komiksu to jede daaaleko rychleji. Takže můj názor (což doufám, že tu nebude každej chytrej „hejtit“) je ten, že sedmou sérií končí tWD. Aspoň pro mě určitě jo. Díky za překlady.

#8670 Majestic
3.4.2017 | 14:33:55
Faramir15

A chci jen dodat, že normálně „nehejtím“. Jen už i já vidím, že tvůrci opravdu jen natahují.

3.4.2017 | 14:35:01
skrivanekdavid

no, je to hrůza

3.4.2017 | 14:46:22
kutas

Velkolepé finále bylo hodně o emocích a zvratech a tak to má být :) Čekal jsem že umře nějaká hlavní postava a ono jen pár komparzistů. Nevím kdo Ricka ošetří když má prostřelenou ledvinu? Jediná věc co mě dost nakrkla byly ty prostřihy s Fordem, jelikož si myslím že by si tvůrci měli spíš vzpomenout na jiné mrtvé postavy (sleduji seriál od první série) třeba Glenna.

#8672 ori #8706 Hodooor
3.4.2017 | 15:13:10
skrivanekdavid

tímto stylem to může mít opravdu nekonečno serii než to lidi nebude vůbec bavit

3.4.2017 | 15:29:47
danho123

Takže ideme do vojny :) finále celkom v pohode. Dalo sa čakať ako to skončí, no čakal som že to okrem Sashy ešte niekto schytá.

3.4.2017 | 15:53:46
Lardis

Tak už jsem se podíval taky a hlásím, že s finále jsem spokojen. Zajímá mě, co bude s Mrchožrouty, jestli se přestěhují do Svatyně, budou spolupracovat na dálku, nebo jestli se odtrhnou, případně jestli se na ně vykašle Negan. Shiva v boji fajn a jsem rád, že prozatím přežila. Bitva mi přišla celkem dobře natočená, s pár zvraty a už jsem se obával zvratu dalšího, tedy toho, že světlice má přivolat posily. To, že je to povel k ústupu, mi došlo až později. Za mě super a už ať je podzim. :-)

3.4.2017 | 16:12:11
Hed94

Konečně koukatelný díl, kdy se příběh někam posunul a nebylo to plný žblebtání o ničem. Mě se to líbilo a podle mě určitě jeden z nejlepších dílů týhle ukecaný serie.

Jediný s čím mám problém je jak vyřešili tu závěrečnou bitvu… a nemám na mysli ty plot twisty to bylo všechno fajnový. Vadí mi ten způsob jak tu bitvu natočili :D Docela to podle mě odflákli… Jednu chvíli tam střílejí, pak sou poražení… pak tam odnikuď naběhnou jiní… nijak se nekryjou a umírají jen Neganovi chlapci… pak jen tak utečou…

Prostě mi to nepřišlo jako kdyby Alexandrie kolem sebe měla nějakej plot… a 60% celý bitvy střílej postavy do prázdna mimo kameru a nikoho netrefí…

Ale jinak super epizoda což o to :D

3.4.2017 | 17:08:29
Menec

Tak jsem myslel, že už nemůže být nenáviděnější postava než Negan, ale ta fetka ze smeťáku, co nemá žádné emoce, ho silně dohání. Negan je aspoň charismatickej psychopat. Jinak díl super :)

3.4.2017 | 17:13:36
Lotly

Za mě super díl,lepší už to být nemohlo

Jen zde nechápu lidi co pokaždé ep. hejtí,upřímně nechápu co víc by jste chtěli ;) Mega se těším na 8 serii v říjnu,tak snad to uteče rychle :D

3.4.2017 | 17:18:58


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama