The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

Vena38

#8731 Jednoočko: mám na to podobný pohled, doufal jsem že po slabé sedmičce to bude mít nápad a gradaci a opak je pravdou, nesmyslnosti pokračují a začínám mít pocit, že to celý půjde pěkně do hajzlu až to nakonec ani nedokoukám do konce.. štvaly mě úplně ty samý věci, které popisuješ, nepřipravený Negan, plýtvání střelivem, vedení Saviors jako na talaří ale nikdo je neni schopný odstřelit zatímco hlídky sundaj na desítky metrů na jednu ránu.. prostě trapný

#8742 Hunter12 #8746 Suck my nuts
23.10.2017 | 18:15:17
Hunter12

#8741 Vena38: Tak já bych řekl, že Negan připravený byl. Mohlo se zdát, že tomu tak není, protože byl Rick díky Dwightovi vždy o 50 kroků napřed.

#8744 Jednoočko
23.10.2017 | 18:35:57
tucaan

První díl tedy nic moc, navíc dost nevěrohodné. Například Negana mohl Rick zastřelit v prvním okamžiku, kdy se objevil, jenže kde pak hledat dalšího zlosyna, že.

23.10.2017 | 19:18:10
Jednoočko

#8742 Hunter12: I kdyby, tak to absolutně nezachraňuje ten chaos, jak tu popsal Vena. A na ten hromadný výron munice do luftu jsem málem zapomněl. To byla taky síla no :-D Jediné pozitivum na tomto díle vidím fakt, že se lidumil Morgan definitivně vzpamatoval a je ochoten zabít pár lidských individuí bez mrknutí oka.

23.10.2017 | 20:06:18
Peafowl

Končím, katrastrofa… Jediný, kdo má trochu šmrnc je Negan, ale to je pro mě málo. Chybí mi atmosféra 1–2 série…

23.10.2017 | 20:06:41
Suck my nuts

#8741 Vena38: Naprosto souhlasím… kdyby Rick a ostatní chtěli tak tam Negana a všechny vytečkujou a rozstřílí na hadry jak nic. Jenže oni tam úplně bez důvodu stojí a nevyužijou příležitosti. A když už tedy začnou střílet tak netrefí skoro nikoho.

23.10.2017 | 20:12:04
MartasZLA

Tak ale to co nám ukázali by v reálu nefungovalo. Jak již bylo řečeno stačily by kvéry s optikou a bylo by vymalováno. Negan by chcípnu, všichni by žili šťastně až do smrti konec seriálu. A ty auta pobité vlnitým plechem který prostřelíte i obyč pistolí? Tak to byl dobrý joke ty kalachy by ho prošily skrz na skrz. To byla první věc u které jsem se chytl za hlavu člověk co trochu ví tak se tomu musí smát.

23.10.2017 | 21:26:47
joshua

Mě zas úsměvné přišlo jak jel Daryl na té jeho motorce, to za nim ti chodci museli běžet ak Bolt snad, na to jak před nimi ujížděl a střílet z toho jeho koltu jednou rukou, no nevím, jestli by seděl ještě na te motorce :D Ale na efekt dobrý :-P

23.10.2017 | 22:57:23
MartasZLA

Jono těch kravin tam tentokrát bylo i na můj vkus moc…

23.10.2017 | 23:52:22
Hodooor

#8738 Hunter12:
#8740 Hunter12: Ty flashforwardy nemusí prozrazovat nic dopředu, mohou to být jen představy Ricka o budoucnosti. Které se mu třeba v nějakém okamžiku zhroutí, když třeba někdo z těch mu blízkých osob zemře. Jak naznačuje třeba Rick s červenýma očima stojící u hrobu. Abstraktní myšlení je přece to čím se lišíme od zvířat :)

#8751 Hunter12 #8759 Annie27
24.10.2017 | 1:56:08
Hunter12

#8750 Hodooor: K tomuto tématu jsem se už vyjadřoval u jiného článku (UPOUTÁVKA K EPIZODĚ THE DAMNED). Pokud jde o abstraktní myšlení, tak já byl na základě komiksu (a to ani komiks nečtu :-) ) skálopevně přesvědčený o tom, že se nejedná o pouhou představu, ale o skutečnou budoucnost, takže jsem si nepřipouštěl opak. Nyní připouštím, že jsem se mohl splést. Na 100% si budeme moci být jisti až za pár týdnů, kdy bude osmá epizoda, ve které by podle tvůrců mělo být prozrazeno, co ty flashforwardy byly vlastně zač.

#8759 Annie27
24.10.2017 | 2:50:03
Hajas

prostě trapárna. Bohužel.

24.10.2017 | 10:34:00
heminstein

Po špatné 7. sérii jsem doufal, že se seriál zvedne, ale bohužel klesající úroveň pokračuje. Linku kolem Negana autoři poněkud nezvládají, přestává to mít hlavu a patu. TWD už vlastně sleduju jenom ze zvyku. :-(

24.10.2017 | 11:42:41
ori

Opäť sa nám ukazuje, že komiks je v mnohom lepší ako seriál. Často keď je film natočený podľa knihy je veľa vecí z knihy orezaných a skrátených, v TWD to majú naopak, v komikse ide všetko priamo bez zbytočnej omáčky, majú viac priestoru a pridávajú mnoho vecí, a aj tak nie sú schopní vysvetliť veci ktoré nezainteresovanému divákovi budú vŕtať hlavou, voz. strieľanie do okien. V komikse bolo jasné, že o robia preto aby prilákali zombíkov. ďalej munícia, v komikse je o takomto čase Eugene ešte stále v Alexandrii a vyrába náboje, napriek tomu Rick pri príchode do Alexandrie vystrelí len 2 krát, v seriáli? Podme všetci 5 krát vystreliť, prečo nie. Kde boli Neganovi muži zo Svätyne? Áno, niektorých odlákali za hordou a iných pozabíjali na staniciach (smiešne hliadky o jednom mužovi, keď predtým sa zdalo že Negan má nekonečný počet vojakov. V komikse tam boli a boli pripravení, Negan začal strieľať prvý a padlo niekoľko Rickových ľudí, tu nezabili nikoho, aj keď pár lepších zbraní by im tie plechy prerazilo ako nič. A na záver úplne mätúce preskakovanie časovej línie. Vždy sa snažia začínať novú sériu zaujímavo, napr 6. mala čiernobiele flashbacky, v 7. sme videli následky dej po umlátení a až spätne sme sa dozvedeli, koho Negan zabil. Ale 3 krát sa vracať k tomu preslovu, + povojnové zábery, ktoré úplne zničili prekvapenie, ktoré ma čakalo po vojne v komikse. Diváci teda už vedia, že Alexandria vyhrá, Rick prežije a bude zranený na nohe, prežijú aj Carl, Michonne a Judith a všetci si budú žiť v mieri. Chápem prečo rovno nestrelili Negana a spol do ksichtu keď sa tam vybavovali, ale mali im tam dať aspoň nejaké krytie, nie ich tam vystavovať ako na pódiu a potom samozrejme nikoho netrafiť…Aspoň toho Gavina mohli zabiť keď nechceli nikoho z hlavných. Kedysi som si na TWD nedal dopustiť, ale po absolutne nudnej 7. sérii (ktorú chápem prečo bola taká aká bola, ale vôbec sa im to nepodarilo) to už pozerám len zo zvedavosti.

webmaster
24.10.2017 | 15:12:55
Občasný komentátor

Já bych chápal že stříleli do těch oken, aby Spasitele zasáhly střepiny z oken, ale ty plechy na autech mi přišly vážně vtipné :D Negan byl vyobrazen jako někdo, kdo byl připravený na útok a i když měl Rick plán hlídek od Dwighta, nevěřím, že by byla hlídka po jednom… Co kdyby ho přepadl chodec? A už zmíněné skoky v čase hrozně nabouraly díl. Za mě to byl takový delší trailer na osmou sérii.

#8758 Hodooor
24.10.2017 | 16:44:43
Hed94

Hlavní problém TWD je v tom, že je až moc ukecaný a opět se to ukázalo už dokonce v prvním díle… místo toho aby jak všichni píšete Rick Negana a ostatní zníčil během sekundy, tak si s ním povídá o tom co se stane a zaberou tak čtvrtinu dílu…

Je to šíleně natahovaný a nereálný. Ty auta bez komentáře… Se divím že si nepřizvou nějakého experta…

Radši už koukám na FWD, který je taky svým způsobem stupidní, ale furt lepší jak tohle.

#8764 frenkie
24.10.2017 | 18:01:21
Vlada8

To jako nemohli vzít prostě snipera nebo dva, aby prostřelil Neganovi a ostatním hlavu, hned jak se ukážou? Však by ani nemusel mít sniperku, to by stačilo podepřít si útočnou pušku a trefil by se…

24.10.2017 | 21:03:00
Hodooor

#8755 Občasný komentátor: Možná že na ty roztroušené hlídky posílají jen nejnižší spasitele co to dělají za body za které pak mají jídlo atd jak to vysvětlovali minulou sérii. A teprv když se osvědčí a nic je nesežere tak postoupí výš a dostanou se třeba na opevněnou základnu. A ty plechy možná někde objevili neprůstřelné, nebo je mají pokryté neprůstřelnou folií, ale i jinak lepší než nic střelu z pistole nebo kuše nebo z dálky to může zastavit, kulku může zastavit i mobil v kapse nebo něco. A ještě mají ty neprůstřelné vesty. To pak můžeš říct o každém filmu proč se cajti při přestřelce schovávají za dveře auta když je taky prostřelíš :)

#8760 Hed94
24.10.2017 | 23:50:01
Annie27

#8751 Hunter12: souhlasím s #8750 Hodooor: . První co mě napadlo bylo, že jak jsou tam scénky se zlomeným Rickem, tak se něco podělá a on si v tu chvíli bude představovat, jak ta budoucnost mohla vypadat a teď o ní přišel. Nesmyslů tam bylo až až, tak doufám že prozrazení děje dopředu nepatří mezi ně :)

25.10.2017 | 12:38:20
Hed94

#8758 Hodooor: Neprůstřelná folie ? V zombie apokalypse ? :D Jasný že se nad tím nesmí tak moc přemejšlet do detailů, ale tyhle plechy na autech byly uplně k ničemu. Kdyby chtěli neprůstřelný auta, tak na ně přilepí kobercovkou talíře… Ano… nevypadalo by to tak cool, ale za to by to zastavilo pár střel, než by se ten porcelán roztřískal.

25.10.2017 | 13:03:08


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama