Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

kutas

docela dobře to vypadá že se u Východní hlídky potkají tihle tři :D Sandor Brienne Tormund Jinak díl paráda docela mě zajímá čí hlavu přinese Euron Cersei jako dárek bude to pravděpodobně jeden ze 4 nepřátel který ji zrovna obkličují Arya se vyznamenala :) nejdřív všechny Freje a teď začne vybíjet postupně všechny Lannistery

#8662 Pimster #8663 Hed94 #8668 Marcus Flavius
17.7.2017 | 13:29:19
Pimster

#8661 kutas: Myslíš poslední dva Lannistery :D

#8669 Belfan
17.7.2017 | 14:07:40
Hed94

#8661 kutas: Nemyslím si, Shereen a ti ostatní ji možná přesvědčili, že by měla vyrazit na sever… domů… za rodinou.

17.7.2017 | 14:29:37
Hed94

#8660 TheJacobCZ: Spíš by to možná mohl být Jorah ala sir FriendZone, který se dozvěděl že Daenerys konečně připlula a chce se s ní definitivně rozloučit, protože lék na tu nemoc ( dle jeho ruky ) není.

#8666 Illiand
17.7.2017 | 14:32:55
Hed94

Každopádně mě by zajímalo co si myslí ti lidé co tu epizodu hodnotí 1 hvězdičkou :D Co jako čekají od první epizody ? Že hned budou všude zvraty a nečekaný úmrtí ? Za mě byla slaba chvilka jen Shereen a jinak pohoda. A jsem moc rád že jsem nic zrovna nejedl když tam měl Sam tu svou rutinní pasáž :D :D

#8667 mr_bungle #8671 Ann Taylor
17.7.2017 | 14:34:42
Illiand

#8664 Hed94: Myslím, že to bude spíš Melisandra, která se tam objevila v traileru. Navíc nevím, kam jinam by mohla jít a ví, že Dračí kámen bude pro válku s Jinými důležitý ;). A Jorah asi nějaký čas „ztvrdne“ v Citadele. Viděl bych to tak, že ho Sam dokáže vyléčit a vzápětí zemře nějakou zbytečnou smrtí :D

17.7.2017 | 15:40:23
mr_bungle

#8665 Hed94: Já jsem zrovna obědvala…

17.7.2017 | 17:36:18
Marcus Flavius

#8661 kutas: Všichni Freyové mrtvý nebudou: děti malý atd to přežili.

17.7.2017 | 20:17:01
Belfan

#8662 Pimster: Trpaslík je taky „důležitý Lannister“, takže minimálně 3 :)

#8670 Pimster
17.7.2017 | 22:23:52
Pimster

#8669 Belfan: Ale ten hodný. Takže ho nebude zabíjet, hlavně když oficiálně zabil Jofreyho. :D

17.7.2017 | 23:28:56
Ann Taylor

#8665 Hed94: Já dala dvě. Protože Euron je ještě větší vtip než byl, utek odkud, z pseudogangsterky, kde to stejně je moc na sílu? Celá dlouhá scéna s bratrstvem byla nudná, Sandorovo náhlé vize dost… neuvěřitelné. Jen tak z ničeho nic, napoprvé, prostě to skřípe. Arya byla fajn s vojáky, doufám, ze zase trochu spatřila realitu obyčejných lidí a sama právo hosta neporuší. Ve Dvojčatech ale jaksi nebylo žádné překvapení, a i když se smířim s tím, že seriáloví muži bez tváře fungují jinak než knižní, nebavi mě, kdyz během peti vteřin vim, co bude příštích pět minut. A že tam písničku o Tyrionovi a Šae prdli takhle náhodně a plno lidí nepochopí kde se vzala je velká škoda. Existence Alys mi však udělala radost.

redaktor
18.7.2017 | 7:50:39
AviaRa

Já bych dal tak půl hvězdičky, nejradši žádnou, protože tohle byl tak kvalitní odpad, že už nevím co si o tom mám myslet… Ok, odklonili jste se od knížek a máte svůj stupidní primitivní děj… Ale tahle epizodka… No, to bylo něco… Teď se v každé epizodě dočkáme debilního úsměvu Tormunda, proslovu malého děcka Lyanny, která by před WW utíkala jako první.

Taky nádherně využili Davose, když tam se za těch 5 sekund zamračil a usmál, jo, takhle bych taky chtěl pracovat…

Arya ve Dvojčatech… nad tím nemusím ani přemýšlet, abych viděl jak je to nesmyslné… Ale je to strašně „cool“ a to pro obecenstvo stačí.

Doufám že pan Big Cock sejme Sand Snakes a pak spadne hlavou na sekeru.

Sam je zřejmě retardovaný (stejně jako D&D), když od doby co mu v páté sérii Stannis řekl, že dračí sklo na Dračím kameni mají, tak to ignoroval… Ale teď musí honem psát Jonovi…

A znovuzrozený Napoleon, taktický génius a stratég Jaime, nechá Dragonstone neobsazen I KDYŽ JE TO LODÍ KOUSEK OD KL?! TO SE NEPOUČILI OD ÚTOKU STANNISE? PAMATUJÍ SI JEŠTĚ VŮBEC ŽE V DRUHÉ SÉRII NĚCO TAKOVÉHO BYLO? Proč ještě poslouchá Cersei netuším, akorát to roubují na sílu…

Stannis si měl vzít Ohaře místo Melisandry, a už by seděl na Železném trůnu a říše by ho oslavovala jako hrdinu, protože Ohař by mu oznamoval přesné útoky WW.

A když už chtěla Sansa rozdávat hrady… tak co Hrůzov? Boltoni v show už neexistují? To nikdo nechce tento hrad? ¯\_(ツ)_/¯

#8675 rockysiburger
18.7.2017 | 8:19:03
tap

Já s tímhle dílem nemám problém, když jsem to dokoukal, nečekal jsem, že by se to mohlo takhle moc nelíbit.

Arya u Freyů – sice předvídatelné, ale hodně dobré.

Jon a Sansa se jednou budou skvěle doplňovat. Ale oba musí trochu potlačit svoje ego, což bude těžší u Jona, než u Sansy (paradoxně). Je vidět, že Sansa je „hráč“, zatímco Jon je idealista, jako byl Ned. Sansa je dobrá, že chápe, že si má Malíčka držet od těla (doslova i obrazně), jak jen to jde.

Bran – a neshodí to Zeď? :)

Euron solidní magor, ale on má být solidní magor, v knížce je to naprostá svině bez svědomí.

Bratrstvo mě bavilo, Sandor v plamenech viděl to, co viděl, protože mu to ukázal Thoros, stejně jako dřív Melisandra ukazovala věci ostatním. Nechápu tu hysterii.

Neobsazený Dragonstone – co si vybavuju, tak je to prostě jen hrad na skále. Kdo by tam hledal štěstí? A hlavně – ona má Cersei vojáků, zásob a peněz nazbyt, aby si mohla dovolit vydržovat posádku na hradě? Asi ne…

Nejlepší scéna byla Arya u vojáků – zastavila u nich, aby je zabila a nakonec si to (asi) rozmyslela, je vidět, že není zabijácká mašina. Hlavní myšlenkou ságy je pacifismus – Martin chce ukazovat, co dělá válka s normálními lidmi a že to vždycky odnesou ti, kteří válku nikdy nechtějí a vůbec se v ní neangažují. Tady jsme viděli, že i mezi Lannisterskými vojáky jsou tací, kterým jde hlavně o to být co nejrychleji doma s rodinou.

Jako jediné mínus mám Sama a jeho linku. Jako rozhovor u pitvy, ok, ten byl hodně dobrý. Ale jinak… ukradne klíče, sebere knížky a nikdo si toho nevšimne? A navíc – v tomhle s AviaRou naprosto souhlasím – o obsidiánu na Dračím kameni se snad dávno ví, to není nic převratného. Čekal jsem, že třeba objeví, že Valyrijská ocel se dělá z železa a obsidiánu nebo tak něco.

Jo a vlastně mi ještě vadí, že jsme neviděli rozhovor Danny a Varyse – nemají si náhodou hodně co vyprávět? Nebyl to Varys, kdo platil Joraha? Taková zajímavá postava (Varys) a tak málo prostoru…

Za mě 3,5–4 hvězdičky.

#8674 AviaRa #8679 ropana
18.7.2017 | 8:53:35
AviaRa

#8673 tap: Ten tvůj „hrad na skále“, má dost přístavů. Lannister's si celou dobu v show stejně vyrábí vojáky jako Saruman, takže kde je problém? (Stejně víme, že zaútočí na Highgarden), kteří by dle logiky měli mít větší sílu.

Jo no, radši pošleme vojáky do Riverlands, než se bránit před invazí lodí jedinou pevností s přístavy blízko KL. Mrtví Freyové a zajatej Edmure je mnohem větší nebezpečí, než Danereys. ¯\_(ツ)_/¯

#8676 tap
18.7.2017 | 8:59:17
rockysiburger

#8672 AviaRa: A já se vsadím, že proslov malého děcka byl poslední a, že debilní pohled Tormunda končí, protože odchází obsadit hrady na Zeď. Pouze bylo využito oblíbenosti postav a populární teorie.

Davos zřejmě neměl co říci, ale chápu, že každý v sále má právo na názor.

U Arye si nejsem jistý, co na tom bylo tak nesmyslné ? Můžeš mi to, prosím vysvětlit ?

Big Cook je pro mě bohužel dost pokažená postava.

Samova linka byla super, vůbec mi nevadil pohled na bažanta a jeho první důležité úkony. U krátkého sestřihu sem se bavil. Výborně to bylo sestříhané. Samozřejmě, že Stannise o dračím skle Sama informoval. Sám to přiznal, ale nevěnoval tomu jenom pozornost.

Předpokládám, že díl navazuje na S6E10, že? Takže se Jaime zřejmě vrátil z tažení v Řekotočí. Předpokládám, že většinu své armádní kapacity využíval na udržení míru v říčních krajinách. Už nemá tolik lidí. I Ed Sheeran je v řekočí. Tak je na to Jaimie špatně, že za něj bojuje popoíkář.

Stanis a Ohař, no to nic. To je jako házet perly sviním.

Samozřejmě, že Hrůzov je stále k mání. Taky sem čekal, že se tam něco dozvím, ale asi nezbyla minutová kapacita..

#8677 AviaRa
18.7.2017 | 9:03:21
tap

#8674 AviaRa: Ti vojáci se mohli třeba prostě jen vracet z tažení, nějakou přítomnost vykázat musí, policie v Západozemí není a supluje jí královská armáda. Proč by měli chtít Dragonstone? OK, má přístavy, ok, hrozí odtud Daenerys, ale ta by s tou silou, co má, mohla přistát, kde se jí zachce, a nakonec je úplně jedno, odkud bude útočit. Cersei stejně nemá na to vytáhnout proti ní preventivně. Okamžitě by Dorne nebo Tyrellové napadli KL.

Proto mi dává naopak větší smysl udržet klid v poslední oblasti, kterou má koruna jakž takž pod kontrolou a zkonsolidovat síly na obranu, než je tříštit jinde.

#8677 AviaRa
18.7.2017 | 9:07:11
AviaRa

#8675 rockysiburger: Davos mohl třeba říci „Hej, já jsem léta sloužil u Stannise, a tam máme doly na obsidián“, to by ale museli přemýšlet…

Arya zřejmě měla přístup k celé kuchyni, kde si zřejmě sama dělala velké zásoby jedu (v nejhorším případě koupila). Pak buď zaskakovala za všechny 2 Freye a bastarda, nebo všem bylo jedno že 2 chybí a zbytek ne. Samozřejmě si nikdo nevšimne, že sama nepije a jen se šklebí, to nevypadá podezřele… No, stejně jim určitě zbývá další tuna Freyů rozházených po okolí.

Sam nevěnoval pozornost něčemu co je smrtelně důležité pro přežití invaze? Tohle je tvůj argument? Takže radši počká bůhví jak dlouho než si to přečte a teprve pak se začne starat? Stannis je vlastně největší villain v GoT, takže mu přece nemohl věřit… Určitě si vymýšlel…

Na Hrůzov by minutová kapacita zbýt mohla, kdyby jsme neměli 10 minut procházky, dlouhý nudný sestřih u Sama, úsměvy Tormunda.

#8676 tap: Když je Cersei na sebe tak pyšná, že našla spojence, tak se mohli domluvit na tom, že Dragonstone bude bránit Big Cock.

Ale

My potřebujeme flotilu tupě rozdělit, aby Big Cock část sejmul a dovezl pro Cersei Sand Snakes a Yaru

#8678 rockysiburger
18.7.2017 | 9:44:46
rockysiburger

#8677 AviaRa: Je to i situací, když to Stannis říká, tak je Sam ještě Majordomus na Černém hradě. Jon se stává lordem velitelem a tudíž to neřešil. Měl svoje úkony, ale samozřejmě, že mohl ihned poslat havrana a začít s těžbou a výrobou zbraní na válku. Pak samozřejmě mohl začít plánovat obranu. Přeskočit bitvu bastardů. Říct, hele Ramsey jdou sem WW. Dáme partičku až je spráskáme, oni jsou větší hrozba. Cersei se taky přidá, protože věří na WW. Spojíme celé Západozemí a vydáme se s po-zuby vyzbrojenou armádou za zeď a zpráskat WW dřív než něco začne. Ozbrojená armáda cupuje WW. Joo konec příběhu. :-) Chápu, že některé kroky jsou méně či více nelogické, ale v konečném součtu to musí mít posun.

Ne.. Arya získala přístup k prakticky celému řekotočí. Tím, že se stala lordem. Stát se kuchařkou a píchnout dva postižený Freye není takovej problém, v S6e10 se snad taťka zeptal kde má své kloučky, ne ?? pak byl podříznutý a tím se Arya stává prakticky vládcem nad řekotočí a jelikož má neomezenou moc, je lehký říct ostatním, že poslal dva Freye a bastarda do učení k Lannisterům… nebo někam jinam. To je jedno, všichni ho poslouchají, ne ?? :-)

S Hrůzovem máš pravdu, souhlasím.

O Cersei si nejsem jistej, působí na mě až moc jistě na to, že na tom není zas tak skvěle, ale Big cook připlul prvně na meeting. Není jistý jaký je tam časový horizont. Jediný co víme, že končí léto a začíná dlouhá zima. :-)

18.7.2017 | 10:41:55
ropana

#8673 tap: Tohle přesně jsem si říkala,on ji chce v první sérii zabít a ona si sním sedne do loďky,vyjížďka jako by se nechumelilo.Jinak Euron-to je asi sranda,ne? Představovala jsem si ho jako člověka,který když vkročí do místnosti,bude budit obrovský respekt a strach a né jako funny chlapíka trousícího fórky.

#8680 tap
18.7.2017 | 11:07:47
tap

#8679 ropana: o Euronově sebevědomí vypovědělo nejvíc právě to, že si sám bez stráží (kdy se někdo takový pohyboval v GoT bez stráží?) napochoduje do sálu, kde jsou vojáci Lannisterů, navrhne směle sňatek a ještě u toho stíhá urážet Jaimeho,

#8681 Moor8
18.7.2017 | 12:00:07


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama