Aaron Eckhart

Aaron Eckhart

Celé jméno: Aaron Edward Eckhart
Místo narození: Cupertino, California, U.S.
Známé projekty: The Dark Knight, Thank you for smoking, Rabbit Hole

Datum narození: 12.3.1968 (56 let)

Eckhart se narodil 12. března 1968 v Cupertinu v Kalifornii jako syn Mary Marthy Lawrence, spisovatelky, umělkyně a básnířky a Jamese Conrada Eckharta, počítačového manažera. Je nejmladším ze tří bratrů. Jeho otec je německo-ruského původu, zatímco jeho matka má anglické, německé, skotsko-irské a skotské předky. Eckhartova rodina se v roce 1981 přestěhovala do Spojeného království. Během pobytu ve Spojeném království se rodina pohybovala po Surrey v Anglii a žila ve městech jako Cobham, Ripley a Walton-on-Thames. Eckhart navštěvoval American Community School, kde se poprvé seznámil s herectvím.

V roce 1985 se přestěhoval do Austrálie a usadil se v Sydney, kde v posledním ročníku střední školy navštěvoval American International School of Sydney; své herecké umění dále rozvíjel v inscenacích. Na podzim posledního ročníku opustil školu a přijal práci v kině Warringah Mall. Nakonec získal svůj diplom prostřednictvím odborného vzdělávacího kurzu. To také umožnilo Eckhartovi užít si rok surfování na Havaji a ve Francii a také lyžování v Alpách. V roce 1988 se vrátil do Spojených států a zapsal si jako hlavní filmový obor na Univerzitě Brighama Younga na Havaji, ale později přešel na Univerzitu Brighama Younga (BYU) v Provu v Utahu. Promoval v roce 1994 s titulem Bachelor of Fine Arts. Studoval také herectví ve William Esper Studio.

Jako vysokoškolák na BYU se setkal s režisérem a spisovatelem Neilem LaButem, který Eckharta obsadil do několika jeho původních her. Eckhart získal široké uznání jako George v kritikou uznávaném filmu Stevena Soderbergha Erin Brockovich (2000) a v roce 2006 získal nominaci na Zlatý glóbus za ztvárnění Nicka Naylora ve filmu Thank You for Smoking. V roce 2008 se dále prosadil, když si zahrál v kasovním trháku o Batmanovi Temný rytíř jako okresní prokurátor Harvey Dent. Mezi další Eckhartovy klíčové role patří The Pledge (2001), The Core (2003), Paycheck (2003), Rabbit Hole (2010), Battle: Los Angeles (2011), Olympus Has Fallen (2013) a jeho pokračování London Has Fallen (2016), Já, Frankenstein (2014), Sully (2016), Midway (2019) a Line Of Duty (2019).

Eckhart potkal herečku Emily Cline během natáčení filmu In the Company of Men a zasnoubili se, ale v roce 1998 se rozešli. V letech 2006 až 2007 chodil s písničkářkou a členkou SHeDAISY Kristyn Osborn. Hypnóza mu pomohla přestat pít, kouřit a flámovat a ve svém volném čase se věnuje amatérskému fotografování.

Foto: Warner Bros. Pictures


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The First Lady Gerald Ford 2022 2022 1

Filtr seriálů