Aaron Paul

Aaron Paul

Celé jméno: Aaron Paul Sturtevant
Místo narození: Emmett, Idaho, U.S.
Známé projekty: Breaking Bad, El Camino, Need for Speed

Datum narození: 27.8.1979 (44 let)

Aaron Paul Sturtevant se narodil 27. srpna 1979 v Emmettu ve státě Idaho jako nejmladší ze čtyř dětí Darly (rozené Haynesové) a baptistického kněze Roberta Sturtevanta. Narodil se o měsíc dříve v koupelně svých rodičů. V roce 1997 absolvoval střední školu Centennial High School v Boise ve státě Idaho, poté odjel do Los Angeles ve své Toyotě Corolla z roku 1982 s matkou a úsporami ve výši 6 000 dolarů. brzy po příjezdu do Los Angeles se objevil v epizodě pořadu The Price Is Right, která byla odvysílána 3. ledna 2000. Pracoval také jako uvaděč v kině Universal Studios v Hollywoodu.

Paul zahájil svou kariéru rolemi v několika hudebních videoklipech, hostujícími rolemi v televizi a menšími rolemi ve filmech. V roce 2007 ztvárnil roli Scotta Quittmana v seriálu Big Love. Po seriálu Breaking Bad si zahrál ve filmech Need for Speed (2014), Exodus: Bohové a králové (2014), Oko v oblacích (2015) a Centrální inteligence (2016). Namluvil také hlas Todda Chaveze v animovaném seriálu BoJack Horseman společnosti Netflix, na němž se podílel i jako výkonný producent a ztvárnil Eddieho Lanea v dramatickém seriálu The Path společnosti Hulu a Caleba Nicholse ve sci-fi seriálu Westworld společnosti HBO.

Paul se 1. ledna 2012 v Paříži zasnoubil s herečkou a režisérkou Lauren Parsekian. Seznámili se na festivalu Coachella. Vzali se 26. května 2013, svatba proběhla v duchu pařížského karnevalu z 20. let minulého století v kalifornském Malibu, na které vystoupili Foster the People a John Mayer.

Na památku závěrečné epizody seriálu Breaking Bad si Paul a jeho herecký kolega Bryan Cranston nechali v poslední den natáčení v dubnu 2013 vytetovat název něco ze seriálu. Paul si nechal na biceps vytetovat frázi „no half measures“, zatímco Cranston si nechal na jeden z prstů vytetovat logo seriálu.

Foto: Instagram Aarona Paula


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Westworld Caleb Nichols 2020 2
Breaking Bad Jesse Pinkman 2008 2013 5

Filtr seriálů