Adam Carolla

Adam Carolla

Celé jméno: Adam Carolla
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: The Man Show, Jimmy Kimmel Live!, The Adam Carolla Show

Datum narození: 27.5.1964 (59 let)

Adam Carolla je americký herec, producent, moderátor, režisér, komik a scenárista, který se narodil roku 1964 v Los Angeles, a to rodičům, kteří se rozvedli, když byl ještě malý chlapec. Vzdělával se na Colfax Elementary School, Walter Reed Junior High a North Hollywood High School.

Na škole se věnoval především hraní fotbalu, který údajně hrál hlavně proto, aby se vyhnul chaotickému životu, který panoval u něj doma. Od svých 18 let začal žít sám, věnoval se studiu na Los Angeles Valley College, nicméně školu nedokončil kvůli různým pracím, které vykonával. Na začátku devadesátých let začal studovat improvizovanou komedii, která ho brzy dostala do televize.

Nejznámější je díky moderování různých rádiových pořadů, kterým se věnuje už od začátku své kariéry. Nejznámější je díky pořadu The Adam Carolla Show, kterému se věnuje od roku 2006 dodnes.

Jako herec se objevil v několika seriálech a filmech, ve kterých však neměl nijak velké role. Z filmových rolí zmiňme například jeho účast na komediích Zůstaň se mnou a Mlátička. Spíše ho můžeme znát díky jeho hlasu, který propůjčuje různým animovaným postavám.

Od roku 2000 se sem tam věnuje seriálu Family Guy, kde dabuje Smrt. V letech 2000–2001 se věnoval seriálu Buzz Lightyear of Star Command, následně se v letech 2004–2007 věnoval seriálu Drawn Together, kde namluvil Spankyho Hama. Mohli jsme ho slyšet ještě v dalších projektech, nicméně v nich už neodvedl tolik práce jako na těchto seriálech.

Známější je však díky svému moderování, produkování a psaní scénářů. Z pozice tvůrce se podílel na produkování pořadů jako The Andy Milonakis Show, Crank Yankers, Sports Show with Norm Macdonald, Catch a Contractor, Adam Carolla and Friends Build Stuff Live či Going Racing with Adam Carolla.

Podstatná je jeho práce pro pořad Jimmy Kimmel Live!, pro který psal scénáře a ve kterém také jednu dobu vystupoval. Ještě psal scénáře pro pořad The Man Show. Dále se podílel i na pořadech jako Hollywood Squares, Too Late with Adam Carolla, Dancing with the Stars, The Apprentice, The Tonight Show with Jay Leno, Comics Unleashed a The O'Reilly Factor.

Roku 2002 si vzala za ženu Lynette Paradise, se kterou má od roku 2006 dvojčata Natalii a Santina Richarda. Carolla vlastnil restauraci, vydal několik knih, je ateista a levák, umí vařit a po svých rodičích má italský a irský původ.

Foto CC BY-SA 4.0 Rwerner, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Smrt 2000 2014 8

Filtr seriálů