Adam Nagaitis

Adam Nagaitis

Celé jméno: Adam Matthew Nagaitis
Místo narození: Chorley, Lancashire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Terror, Chernobyl, The Walking Dead: Daryl Dixon

Datum narození: 7.6.1985 (38 let)

Adam Nagaitis je původem anglický herec, který se narodil v Chorley. Má starší sestru Kate a jeho rodiče se po nějaké době od jeho narození rozvedli. Od roku 2002 však nemá svého otce, protože ten zemřel po srážce s autobusem.

Herectví studoval na Stella Adler Conservatory v New Yorku, odkud následně zamířil na Royal Academy of Dramatic Art v Londýně, kterou dokončil roku 2012. Hercem je však už od roku 2000, kdy získal první roličky.

I když se celkem prosadil i ve filmech (velké role měl například v Očím skryté a Výbušnej koktejl), znám je spíše díky svým seriálovým rolím. Tou první velkou se stala postava Buckleyho, kterého si roku 2015 zahrál v seriálu Banished.

Roku 2016 se objevil jako seržant George Gudgett v seriálu Houdini & Doyle a o dva roky později měl jednu z hlavních rolí v seriálu The Terror, kde si zahrál Cornelia Hickeyho. Rok poté na sebe upozornil rolí Vasilye Ignatenka, kterého ztvárnil v hitu Chernobyl. Následně se ještě objevil například v seriálech Red Rose, The Gold či The Walking Dead: Daryl Dixon.

Foto CC BY-SA 4.0 James Gourley, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead: Daryl Dixon Quinn 2023 2023 1
The Terror Cornelius Hickey 2018 2018 1

Filtr seriálů