Adam Scott

Adam Scott

Celé jméno: Adam Paul Scott
Místo narození: Santa Cruz, Kalifornie, USA
Známé projekty: Torque, Ghosted, Big Little Lies

Datum narození: 3.4.1973 (51 let)

Adam se narodil v kalifornském Santa Cruz jako syn učitelského páru. Po studiu na základní škole vychodil Harbor High School a následně úspěšně promoval na prestižní American Academy of Dramatic Arts v LA, čímž rozjel svou hereckou kariéru.

Ve svých hereckých počátcích působil v seriálech Boy Meets World a Murder One, následně pak v roce 1996 naskočil do slavné hororové franšízy ve snímku Hellraiser: Bloodline a krátce poté se vydal objevit místa, kam se dosud nikdo nevydal, v dalším filmu série Star Trek s podtitulem First Contact.

Na přelomu tisíciletí pak Adam opět přešel do televize a objevil se v seriálech Wasteland či Party of Five. Roku 2004 zazářil po boku Ice Cubea v krimikomedii Torque a mihl se i v ceněném dramatu The Aviator od Martina Scorseseho. Větší úspěchy však Adam zaznamenal až ve druhé dekádě 21. století. Filmy jako Piranha 3D, Friends With Kids či Secret Life of Walter Mitty znamenaly pro mistra vedlejších rolí zviditelnění, díky kterému si jej znovu všimli televizní producenti a obsadili ho do dvou úspěšných seriálů, Ghosted a Big Little Lies. Vzhledem k tomu, že druhý jmenovaný, původně minisérie, získal druhou řadu, Adama se už jen tak nezbavíme.

Adam se svým hereckým vzorem. Foto: ABC

Foto: „CC BY-SA 3.0“


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Big Little Lies Ed Mackenzie 2017 2

Filtr seriálů