Adrian Paul

Adrian Paul

Celé jméno: Adrian Paul Hewett
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Colbys, Highlander, Tracker, Nemesis

Datum narození: 29.5.1959 (65 let)

Adrian Paul je anglický herec, který se narodil roku 1959 v Londýně. Už podle vzhledu lze poznat, že se nejedná o čistokrevného Brita, po otci je sice Angličan, ale po matce Ital. Má celkem dva mladší bratry.

Na střední škole se věnoval fotbalu, který mu docela i šel, ale nakonec se tomuto sportu přestal věnovat. Přestěhoval se do USA, kde se zaměřil na modelingovou a taneční kariéru. Díky těmto zájmům se nakonec objevil i v divadle, kde začal vystupovat. Díky tomu se z něj stal herec.

Adriana Paula můžeme znát z filmů i seriálů. Svou první velkou roli získal roku 1986, kdy byl obsazen do seriálu The Colbys jako Nikolai Rostov. Poté se mu podařilo získat důležitou vedlejší roli ve filmu Poslední pomazání, na což navázal seriály War of the Worlds a Dark Shadows.

Roku 1992 se mu podařilo získal hlavní roli v seriálu Highlander. Až do roku 1998 se tu objevoval jako Duncan MacLeod, přičemž tuto postavu si ještě zopakoval v nepříliš úspěšných filmech Highlander: Zúčtování a Highlander 5.

V další hlavní roli jsme ho mohli vidět v seriálu Tracker, kde působil v letech 2001–2002. Dále se objevil v thrillerech Černá díra a Nemesis a zahrál si i epizodní roli v úspěšném seriálu Charmed.

Mezi jeho další větší role patří postavy z poměrně neúspěšných filmů jako Fantom hlubin, Wraiths of Roanoke, Vzpoura strojů, Brána do pekla, Smrtící sestup nebo Zkáza Pompejí. Roku 2019 se objevil v seriálu Arrow, kde si ve čtyřech dílech zahrál padoucha Danteho.

V letech 1990–1997 měl za manželku herečku Meilani Figalan. Poté si roku 2009 vzal za ženu svou dlouholetou přítelkyni Alexandru Tonelli. Společně mají dceru (narozena roku 2009) a syna (narozen roku 2012). Aktuálně bydlí se svou rodinou v Los Angeles.

Vzhledem k tomu, že ovládá různá bojová umění, bývá často obsazován do projektů, kde jsou vyžadovány tyto dovednosti.

Foto CC BY-SA 3.0 Georges Seguin, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arrow Dante 2019 2019 1

Filtr seriálů