Akiko Wakabayashi

Akiko Wakabayashi

Celé jméno: Akiko Wakabayashi
Místo narození: Tokyo, Japan
Známé projekty: You Only Live Twice, King Kong vs. Godzilla, Dogora

Datum narození: 26.8.1941 (82 let)

V anglicky mluvících zemích je Wakabayashi známá především díky roli Bond girl Aki ve filmu o Jamesi Bondovi z roku 1967 You Only Live Twice. Předtím natočila v rodném Japonsku řadu filmů, zejména pro studio Toho, jako například Dagora, the Space Monster (1964) a Ghidorah, the Three-Headed Monster (1964), které byly uvedeny i pod různými jinými názvy. Ve filmu Ghidorah hrála mystickou princeznu, která dokázala předpovídat budoucnost a byla také věštkyní.

Když se začal natáčet film You Only Live Twice, Wakabayashi měla hrát roli Kissy Suzuki, zatímco její kolegyně Mie Hama hrála Suki, jednu z nejlepších agentek Tigera Tanaky. Když se ukázalo, že naučit se anglicky je pro Hamu velkou překážkou, vyměnily si role: Hama hrála menší roli Kissy a Wakabayashi větší roli Suki. Na její návrh byla postava Suki přejmenována na Aki.

V roce 1971 se objevila v jedné z epizod seriálu Shirley's World. Wakabayashi natočila už jen jeden film. Uvedla, že s herectvím skončila kvůli zranění, které utrpěla při natáčení filmu.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Aki 1967 1967 1

Filtr seriálů